Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hemaka

    nagyúr

    válasz konyi79 #682 üzenetére

    Megjegyeztem, mert kb. felsírtam a röhögéstől miután olvastam. [link] :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    Topikgazda

    válasz konyi79 #682 üzenetére

    Én szeretek mobillal (is) fotózni, igaz RAW-ban és mobilos Lightroomban szerkesztve, mentesen mindenféle szuperjónak gondolt algoritmustól. Még a Google sokat sztárolt spéci HDR módját sem igazán szeretem (Pixel telefonokon sokkal jobban van hangolva mint a portolt szarok, de sokféle fényviszonnyal így sem tud mit kezdeni).

    Amúgy itt van édesanyám is példának: Ő például 63 évesen kezdett el fotózni, ekkor kapta az első már jobb kamerával felszerelt mobilját. Addig nem érdekelte az egész, soha nem vitt volna magával dedikált fényképezőgépet (az amúgy is apámnál volt mindig). Tök boldog tőle, hogy saját, többnyire jól exponált fotókat tölthet fel Facebookra mondjuk egy apámmal közös elutazós hétvégéről.

    Vagy másik példa: Öcsém évekig hajtogatta, hogy neki nem kell fényképezőgép, mindenre elég a mobil. Aztán egyszer megkérdezte milyen gép a GX80, venne egyet még a tenerifei nyaralás előtt. Mondtam vedd meg, ennél jobban 140 ezret (akkor épp ennyi volt a Kit) nem tudsz elkölteni új gépre, vett hozzá fényerős manuál fixeket, mert nem csak fotózni akar, de kicsit játszani is a géppel. Azóta a szintén mobilfotózásra hűségesküt tett barátnőjét is megfertőzte, aki ugyancsak vett egy GX80-at. Szerintem lassan jön majd az is, hogy "vettem egy analóg gépet, légyszi mutasd már meg, hogyan kell befűzni a filmet". :D

    De az ő példájuk szerintem ma már a kivétel. A többséget kielégíti a mobilja, aki meg már komolyabban érdeklődni kezd a fotózás magasabb szintjei felé, az egyre inkább a középkategóriás, haladó gépek felé nézeget (minimum). Hozzáteszem meg is értem, egy full fapad entry-level gép engem sem hozna lázba.

Új hozzászólás Aktív témák