Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mikrofon

    addikt

    válasz Speeedfire #194 üzenetére

    A "kezdetben" alatt arra gondoltam, hogy ezzel kezdhetsz. Aztán ha rájössz, hogy neked mégis más kell mert annyira spéci igényeid vannak, akkor majd cseréled F1.4-re. vagy a böhöm 70-200 kettőnyolc zoom-ra Sony esetén a 85/1.8 és 50/1.8 a használt piacon elég pörgős, akár idehaza, akár ebay-en, mert az adott tartományban a leggyorsabb AF-je van. Tehát, ha használtat veszel, használod akkor túl tudsz adni rajta.....
    Probléma pont ez "lehető legjobbat" ezt elég nehéz meghatározni még saját magamnak is nem hogy másnak.... Ami most úgy tűnik, hogy a legjobb lehet féléven belül nem az mert változnak a lehetőségek, és/vagy igények. Sony MiLC elég gyorsan fejlődik, nem csak a Sony miatt, hanem a harmadik fél termékei miatt. Most jön ki a Samyang az AF 85/1.$ lencséjével. Így már van Sami AF-es F1.4-ből 35mm 50mm 85mm Van aki szereti és szívesen használja őket. Érdemes ezeket is megnézni. A Sigma elvileg idén adja ki az első valóban (Sony) MiLC-re tervezett lencséjét.
    Tehát ha most vesz valaki egy használt Sony FE 50/1.8 és 85/1.8 lencsét, majd rájön, hogy neki az egynégy kell valamelyikből, akkor nagy bukó nélkül át tud váltani. Ha beleszámoljuk az amortizációt és hogy addig termelt vele, akkor még nyereséges is....
    Igazából a MiLC egy olyan világ, ahová talicskával lehetne beletölteni a pénzt.....

    [ Szerkesztve ]

  • .mf

    veterán

    válasz Speeedfire #194 üzenetére

    "Napokban próbáltam m5ii alatt a heliost, de írtam is, hogy eléggé vakvilág. Se fókusz kijelölés, de záridő, semmi."

    Bocs, de ez júzer error lesz. Régen simán használtam m4/3-on filmes manuál obikat; most pedig A7-en szinte csak azok vannak, natív obi egyedül a 28-70, amit csak azért tartottam meg, hogy legyen egy időjárás-álló AF-es turistaobi, de amúgy nem szeretem, nem használom.

    PuMbA: "Pont erről csinált videót Tony tegnap"

    :)) Kthxbai. :U
    Őket csak a méretük tartja fenn, a sok követő miatt őket hívják meg press eventekre, új gép és obi bejelentésekre, ez pedig újabb klikkeket generál - meg még az, hogy az őket követők még náluk is kevésbé értenek a dolgokhoz, hogy észrevegyék a hülyeségeket. Aranyos páros, jó külsővel, jól összerakott műsorral, vannak jó fotóik is, de szakmai témákban ami ott folyik...

    Mikrofon: nálad valami prototípus csoda-50-f1.8-as járhatott, mert én nem ezt tapasztaltam, és másoktól sem ezt hallottam. Gondolom jó fényben, nyitva vagy tág rekeszen próbáltad A7m3 vagy A9-en? Ott még egész jó; de próbáld meg A7 vagy A7m2-n, f5.6-f8 vagy szűkebben, gyenge fénynél. A baja az (azon kívül, hogy más, lassabb és hangosabb AF-motort kapott), hogy a többivel ellentétben lerekeszelve fókuszál - a többi fókuszáláskor kinyit, majd exponáláskor visszacsukja a rekeszt a kívánt értékre, így bőven kap fényt fókuszáláshoz. Ez nem, ezért lassú a fókusz gyenge fénynél.

    Továbbá szerintem az 50 és 85 sincs túl közel egymáshoz, ellenkezőleg, nekem pont ez a kellemes eloszlás, hogy 28-50-85.

    Speeedfire: "bent nem az igazi számomra a pana 20 1.7"

    Pana 25 f1.4-et próbáltál már? Kicsit hosszabb is, ami szintén növeli a mosást, és tágabb rekesz is, meg gyorsabb AF (cserébe nagyobb-nehezebb-drágább, ofkorsz). Nekem is van, évek óta nem használom, ha Bp-en vagy, ki is próbálhatod. Nagyon elvetemülteknek létezik 50 f0.95-ös is ;]
    Amúgy szerintem ez pont elég háttérmosás ahhoz, hogy maradjon kontextus is a képhez. Ezt a trendet amúgy sem szívlelem, hogy végy egy szép lányt, és kész, ő majd elviszi a hátán a képet. Olyan sekély, egyszerű iparosmunka. Hiányzik a sztori, a kontextus

    De ha van kedved, akár össze is futhatunk egy fotózásra, én pont kicsit jobban belekóstolnék a portrézásba, mert azt ritkán szoktam csinálni. Vihetek A7-est és hozzá pár obit köztük 85 f1.4-est, meg mint mondtam, m4/3 25 f1.4-esem is van

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák