Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TonTomika

    aktív tag

    válasz Multibit #718 üzenetére

    Abszolút tudatosan, egy megbízható routerre volt szükségem. Meguntam a TP-Link és társai routerekkel a szerencsétlenkedést, sok eszköz van a házban + szükség van egy erősebb wifire, menedzselhető VPN-re, mert az öcsém kiköltözik Angliába, de az itthoni hálózatot fogja használni torrentezésre, stb. Optikai diginet van, szóval a feltöltés sem gáz.

    Az volt a tervem, hogy szépen megtanulom hobbi gyanánt a mikrotik rendszerét és kibővítem a hálózattal kapcsolatos tudástáramat, de sajnos idő közben úgy alakult az életem, hogy a napi 10-12 óra munka + barátnő kombóba nem fér bele ez mint hobbi (sőt, semmilyen hobbi), nem tudok rászánni 2-3 egész napot, hogy beleássam magamat a témába. Fogalomtalanul meg nem szeretnék egy nem túl biztonságos rendszert használni.

    Az alaprendszer működik rendesen, azzal tudnám is használni, de az extrább dolgokhoz mint pl tűzfal konfigolás, ip kiosztások, VPN stb már igényelnék azt, hogy komolyabb időt fektessek bele és utánajárjak, megtanuljam az alapokat.

    Egy mondatban: tudtam, hogy mi vár rám, csak azt nem tudtam, hogy időm nem lesz foglalkozni vele ilyen szinten.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák