Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • minimumgame

    tag

    válasz akos86 #12773 üzenetére

    Sziasztok!

    Több helyen, több cégnél észrevettük, jelezték,hogy Apple gépek, apple telefonok nem kapnak wifin IP címet olyan (Mikrotik) Wifi AP-től/routertől ami kétsávos, tehát 2.4GHz és 5GHz-en is szór.
    Ilyenkor a készülékek csatlakoznak, de 0.0.0.256 (Pl.) IP címet kapnak és nincs rajtuk internet. Persze eközben tökéletesen működik egy Windows, android rendszeren másoknak.

    Ezzel találkozott már valaki ? :R

  • bacus

    őstag

    válasz akos86 #12773 üzenetére

    Elég zagyván fogalmazol, talán lehet rajzolni kellene, mert ebbe az X,Y,Z hálózatba csak belezavarodni lehet..

    Egyszer régebben leírtam, -meg tudni sem ártana- , hogy mire való az átjáró.

    A gépek a saját hálózatukba tudnak kommunikálni közvetlenül, minden ami ezen kívül esik a nekik az átjáróra küldik. (amiből van egy kiemelt a windownál, alapértelmezett átjáró)

    A VPN létrehozásánál beállíthatod, hogy minden forgalmat a VPN-be terelsz, akkor az addig lokálisan létező hálózatod elérését elveszíted !!, hiszen már nem a helyi mikrotik router felé megy a forgalom, nem az az alapértelmezett átjáró, hanem bele a VPN-be.
    Ha meg azt állítod be, hogy nem a VPN az alapértelmezett átjáró, akkor a túloldalon lévő egyéb alhálózatok nem elérhetőek.

    Ezt lokálisan felvett átjárók definiálásával tudod felülbírálni, ROUTE ADD parancs egy megemelt jogosultságú CMD ablakban...
    Ugyanezt a VPN szerverek (de ha jól tudom mikrotik NEM) is tud rádkényszeríteni átjárókat, pl egy linuxon lévő OpenVPN szerver biztosan tud ilyet.

    Ha kliens oldalon nem akarsz ilyet csinálni, akkor a VPN kapcsolatot nem a számitógépeken hozod létre, hanem a két mikrotik között site2site VPN kapcsolatot.

    Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

Új hozzászólás Aktív témák