Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Beniii06 #10526 üzenetére

    Cégeknél is túlzás, ha rendes/minőségi munkát végeznek alapból, ahogy az elvárható lenne, főleg egy normális cégtől/szakembertől, azonban ha ezek a feltételek nem teljesülnek, akkor a műszer inkább csak díszítés.
    Na meg amúgy is, ha tényleg normális kábeleket használnak és fel tudják mérni a körülményeket rendesen ahogy kell, akkor sem áthallást, sem semmit nem kellene mérni, de amit én is láttam nagy cégektől, hogy egy nagyobb kábelcsatornába egymás mellett elvezetnek vagy 100 cat5e CCA kábelt ... pedig ha ugyan azt legalább 2 felé szednék, illetve jobb kábelt használnának, aminek a burkolata sem pereg le az érintéstől (főleg a vezetőkön), akkor nem kellene ilyenektől tartani, na mindegy.
    És a vicces az, hogy olyan helyeken spórolnak így nagyobb cégek, ahol biztos kiadnának drágább és minőségibb hálózatra, csak gondolom a szakértelem is olyan jó náluk, mint a munkavégzés, azt nem tudnak egy normális hálózatot ajánlani, csak a jól bevált szart, amit jó drágán csinálnak meg, persze készül róla műszeres mérés és akkor fasza az egész.

    (#10527) MaCS_70: Arra már írni akartam, hogy MAC címen nem is fogja elérni, max. egy hálózaton, viszont ott már két külön hálózatról beszélünk alapból. Egyébként nem PPPoE passthrought-ról beszélünk, hanem egy egyszerű IP bridge-ről, vagyis ha rendesen be van állítva, elméletileg el lehet érni IP alapon, persze nem mondom 100%-ra, mert a gyakorlatban eltérhet, ugyanis ahogy elnéztem az általános konfigurációkat, a passthrough-ot a fizikai interfészhez szokták kötni és így nem biztos hogy működik, arra lennék kíváncsi, hogy ha van rajta egy bridge, aminek van IP címe és arra van rátéve a passthrough, akkor úgy elérhető-e, persze már ha meglehet így oldani, mert elméletben meglehet, kérdés hogy a Mikrotik támogatja-e, persze ezt ki kellene próbálni valakinek, de gondolom nincsen rá vállalkozó.

    (#10528) jegesib: Semmi baj, csak nem kell rögtön felkapni a vizet. Ha az után esetleg rám írsz, vagy ilyesmi, szívesen segítek, de nem folytattad tovább a kérdezést.
    Egyébként oké, működik, de látod mennyi gond van a QS-al, pedig ez a legegyszerűbb beállítási forma, mégis gyakorlatilag megkínlódtál vele, ezért is ajánlottam a CASPsMAN-t, főleg hogy két AP is van, így saját dolgod könnyítenéd meg, ugyanis CAPsMAN-al nem csak a későbbi menedzsment, re az eszközök közötti roaming és szépen megoldható, amit maga a CAPsMAN kezel le, ezért is mondtam, hogy feleslegesen húzod az időt a QS-al, hiszen felesleges, mert semmi előnye nincs, ráadásul mint látod, nem is volt könnyű felkonfigurálni.
    Egyébként ha megfogadsz egy tanácsot, olvasd el még egyszer amit fentebb írtam a CAPsMAN-al kapcsolatban és annyi kb. elég is lesz, legalább is szerintem, főleg ha nagyjából tudod hogy mit hogy kell.
    Nekem az internetes leírások nem sokat segítettek, gyakorlatilag magamtól jöttem rá a beállításokra, ugyanis sajnos a Mikrotik fórumon sem túl értelmes leírások vannak, gyakorlatilag mindent leírnak ők is, csak a lényeget nem, még a mode gomb-ról sem találtam rendes leírást és tényleg az volt az, amivel jó 10 percet elszórakoztam, mire lehúzta a konfigot az AP a routerről, azt először azt hittem, azzal van a baj :DDD
    Egyébként a frekvencia/csatorna és egyéb beállítások elmennek automatán, tehát tényleg nem kell túl sok mindent beállítani, de az előbbieket azért is emeltem ki, vagyis pl. a frekvenciát/csatornát, mert az eléggé érdekes náluk, arra is külön rá kellett keresnem, hogy náluk hogy vannak a csatornák jelölve, mármint milyen tartományban stb., mert sajnos nem úgy, mint a hagyományos SOHO routerekben 1-13-ig vagy meddig, szóval ha finomhangolni akarod ilyen szempontból, akkor pár dolognak mégis utána kell nézni, de egyébként tényleg nem nagy kunszt és ha elkezded, könnyen belejössz, ha esetleg mégsem, nyugodtan rám írhatsz PÜ-ben, nem harapom le a fejed.
    Annyi hogy mielőtt neki kezdesz, a router és az AP-k is kapják meg a legfrissebb szoftvert, illetve firmware-t.

    Szerk.:
    (#10532) byson55: És be is fejeződik azzal, hogy nem írsz a témához egyáltalán nem passzoló, teljesen off és hangulatkeltő hozzászólást.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz Beniii06 #10526 üzenetére

    egy rendes mérés minimum a következőkből áll:
    - alapsávi átvitel mérése, ez nagyjából egyenáramot jelent, 3 ezer forintos 8 ledes dobozka megmondja, hogy helyesen vannak-e bekötve az érpárok, nincs-e szálcsere
    - hossz mérés
    - átviteli jellemzők mérése alapsávon és a kábel hitelesítés frekvenciáján
    -- tehát mérik például 500MHz-en az érpárak egyenkénti csillapítását, frekvenciamenetét, együttfutását,
    -- kábelhossz mérése tdr-rel, visszaverődések, csillapítások kijelzése kábelhosszon (tdr: time domain reflektometer)
    -- áthallások mérése a mellette fekvő másik ethernet kábellel és a külvilággal
    -- kisugárzási teszt, mérés
    - kábel mérése digitális átvitelteszttel

    ebből az egyenáramú dolgok mérése filléres tétel (3-8 ezer forintos műszer), a digitális átvitelteszt mérése már drágább, az analóg nagyfrekvenciás jellemzők mérése az sokmilliós tétel. A kisugárzás mérése például úgy történik, hogy a hírszerzés egyik szolgáltatója megáll egy párszáz milliós mérőkocsival a ház előtt, és megmérik, hogy az adott kábelből mekkora jel jut ki, mennyit lehet fogni a háznál, a háztól x méterre, telekhatáron, stb.

    Abban egyetérthetünk, hogy a nagyondrága mérés otthonra túlzás. de szerintem egy alapszintű nagyfrekvenciás mérés otthonra is illik, szerintem nem elég a párezer forintos dobozka. a digitális átvitelteszt is alap, legrosszabb esetben feldugod a notebookodat a végpontra és tolsz egy iperf-et. a tdr-es mérés otthonra sok, 5-10 fős vállalatnál nagyobb cégekben alap. a kisugárzási tesztet olyan helyeken kötelező, ahol államtitkokat, NATO bizalmas vagy NATO szigorúan bizalmas minősítésű adatokat kezelnek.

    a nagyfrekvenciás méréssel meg lehet nézni, hogy a kábel helyesen lett-e telepítve, megvan-e a minimális hajlítási sugár, a kanyarok száma nem lépte át a maximumot, stb. stb.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák