Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz adika4444 #9245 üzenetére

    Nem akarok hülyeséget mondani tapasztalat hiányában, de szerintem Mikrotiknél is meg lehetne oldani, legalább is abból kiindulva, hogy egy-két dologgal én is szenvedtem míg a logikát meg nem értettem, bár valami még most sem tiszta, de majd rájövök.

    A NAT-os rész mindkettőtöknek, Adamo_sx:
    Lehet IPv6-ot is NAT-olni, csak mint mondtam, értelme nem sok van, egyedül csak biztonsági okokból, ha ugye szeretnéd használni az IPv6-ot is, de mellette védett hálózatban szeretnél maradni, amire most még szükség is van az esetek 99%-nál, mert szerintem az emberek 99%-nak vagy nincs megfelelő vírus, illetve tűzfal védelme, vagy kellő tudása ahhoz, hogy megvédje az eszközeit egy támadástól, illetve attól hogy egy bothálózat részei legyenek, bár utóbbi elől a privát háló se véd, ha a user saját maga telepíti a dolgokat a gépére, na mindegy, itt ezt kicsit túlragoztam.

    Nekem ha váltanom kellene mondjuk a gigás net miatt (az RB3011 fasttrack-el is csak 7-800 Mbit/s-t tud stabilan NAT-olni), akkor szerintem maradnék a Mikrotiknél, csak még azt nem tudom, hogy melyiknél. Ami pedig a Wifi megoldásokat illeti, én is olcsó hardver (pl.: TP-Link) párti vagyok és azt okosítom ki én is OpenWRT-vel, jelenleg is így működik egy 1043ND teljesen stabilan és az a jó, hogy a management-et is át lehet pakolni másik VLAN-ra, míg mondjuk a szintén TP-Link-es, de gyári szoftverrel rendelkező TL-SG108E esetében ez lehetetlen, ráadásul az 1-es VLAN is csak untagged-be lehet rakni, amit végképp nem értek, de mindegy is, szerintem azt is egy 1043ND-re fogom lecserélni, amin openWRT fut.
    Amúgy a MAC-es dolog az nekem is tetszik, sőt nem is akarok azóta olyan drágább megoldásról hallani, ami nem támogatja, ugyanis sokkal kevesebb ideig tart így a konfigurálás, főleg egy bonyolultabb hálózat kialakításának a legelejéről, ugyanis nem kell állandóan a statikus IP-vel szarakodni, míg nincs DHCP, meg a tartomány átállítása után változtatni és egyéb hülyeségek, amik perceket vesznek el és egy komolyabb hálózat kialakításánál mondjuk egy komolyabb cégnél ez igen csak előny, a hátránya meg eléggé kellemetlen, főleg ha látják hogy szenvedsz vele :DDD

    LógaGéza: Köszi a visszajelzést, úgy látom megközelítőleg bírja fasttrack nélkül is, bár azért megszenved vele :D

    Nálam is volt egy-két próba, sőt a fájlcserélő miatt vannak is, ezért sincs nyitva a WOL-hoz szükséges porton kívül egy se, a management is csak PPTP-n, illetve L2TP/IPsec-n keresztül lehetséges távolról és belül is csak egy szűkebb IP tartományról Winbox-on keresztül (SSH-val nincs kedvem szarakodni, mert valamit könnyebb csak bekattintani, mint bepötyögni, főleg telefonról, szerencsére Andriod-ra is van Mikrotik alkalmazás), bár legszívesebben a PPTP-t is kikapcsolnám, csak az a baj, hogy a Vodafone-os mobilnetről néha csak a PPTP működik, az L2TP nem, pedig az APN-t is átállítottam, ami a PPTP-t is megfogta, ezért nem is értem, de néha csak elég lekapcsolódni meg vissza és működik utána az L2TP is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák