Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz S.P.Q.R. #161 üzenetére

    Nezd, ha jartal egyetemre, akkor te is tudod, hogy az egyetemi gyakorlat nagyon alacsony hatekonysaggal mukodik, eppen ezert nem lenne jo trade-off a tobbe-kevesbe mukodo elmeleti kepzest az inkabb nem mukodo gyakorlati kepzesre cserelni. Ha indittatast erzel ra, akkor gyakorolj otthon, tobbek kozott erre valo az egyetemi idoszak. Ez mar nem altalanos iskola, hogy mindent a szadba ragjanak.

    DRM is theft

  • luciferc

    őstag

    válasz S.P.Q.R. #161 üzenetére

    Egyszerűen az ember csak azt tudja valóban, amit már csinált, semmi mást. Ez az én filozófiám

    Ez egyrészt nagyrészt igaz, viszont az már keményen technikusi (és ebben semmi negatív vagy pejoratív nincs) filozófia, hogy ezt az iskolában kell megtanulni. Pont ez az egyik fontos különbség a technikus és az egyetemet végzett között. Ahogy többen leírták már, az egyetemet végzett képes viszonylag könnyedén új tudást felszedni, jelentősen más helyzetekhez alkalmazkodni.A technikus nem. (Mindkét oldalon vannak kivételek, de ez az általános.) Ez az egyetemet végzett előnye. A technikusé meg az, hogy amit megtanult gyakorlatban, azt tudja rögtön. Egyszerűen szükség van olyan szakemberekre, akik egyetemi szemmel nézik a világot (és ez nem felsőbbrendű szemlélet, hanem a korábban leírtak szerinti), és olyanokra, akik technikusi szemmel. A kretén oktatási kormányzatok (egytől egyig az összes) ezt a különbséget voltak képtelenek felfogni (mellesleg ugyanez igaz az EU-ra is) . Ennek következménye a bolognai rendszer rendes felsőfokú szakképzés (technikusok) nélkül. A szaktudásnak is piramis rendszerűnek kell lennie, na ezt cseszték széjjel.

    Szóval az ember általában azt tudja a legjobban (!), amit már csinált, de az egyetemet végzetteknek ezt bizony a munkahelyen kell megtanulni, cserébe a rugalmas alaptudásért.

    mod: neked technikusi felfogásod van, amit nem jogos számon kérned az egyetemen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák