Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Studi

    addikt

    válasz gorgo #80230 üzenetére

    Én egyre inkább érzem úgy, hogy hiába az egy rendszer, az utómunka és a kezelés szempontjából nem szerencsés keverni a márkákat. Főleg nem akkor, ha néha egyszerre használnád a kettőt. Persze lehet, hogy csak én használtam túl sok Olyt, de valahogy nem tudom komfortossá tenni a GX7 használatát. Pedig tényleg jó váz. Mint mindig, itt is keretfüggő a dolog, ha belefér az E-M5mII, azt kell venni. Vagy E-M1-et, az se rossz, és vannak még használt, garis példányok. Vagy Pen F-et, ha valakinek az tetszik. :DDD

  • .mf

    veterán

    válasz gorgo #80230 üzenetére

    Látod a képeim Fb-on, én se géppuskaként kattogok mindenre, és töltöm fel teherautószám; csak ha látok valami érdekeset, lövök néhányat, s párnaponta-hetente néhány képet fel is rakok. Legutóbb elsején raktam fel képeket, mert az a zúzmarás fagyott Dunapart, ahogy a hidegtől lassult folyású és simább felületű, épp zöldesebb árnyalatú Dunán tükröződött, szerintem nagyon klasszul nézett ki. Meg azok a fafejek is poénosak voltak :)

    Látod, különbözőek vagyunk :) Tájképelek, sem szűk DoF nem kell, és obicserére is ráérek. Néha annyira, hogy negyed órákat ülök egyhelyben, ahogy várom, hogy változzon az idő vagy menjen le / keljen fel a Nap -- múltkor egy macsek ezt kihasználva odajött, és be is fészkelte magát az ölembe :) Az obicsere régen engem is zavart, de amekkora a különbség élességben, kontrasztban, színekben, nos ezekért hajlandó vagyok bevállalni a rengeteg obi-cserélgetést. Engem a gyorsan kiégő vörös csatorna zavar jobban.

    Nekem az EM5 + kis-szett is simán mindenhova hurcolós, terepmotorozás is csak azért más, mert azért mégiscsak ~300k+-t még ér a cucc, és ott azért néha esünk-kelünk... 100-120k már kisebb veszteség, plusz kisebb, így biztonságosabban, komolyabb védőtokba is el tudnám helyezni anélkül, hogy túl nagyra nőne a pakk.

    Grga: ha nem olyan rossz, akkor az már jó hír :)

    Studi: bár lenne Olynál is több gépben e-shutter, de ez van. Most telefon, régi kompakt és az EM5 között váltogatok, ha terepre megyek. Az ősrégi kompaktot is csak kényszerűségből használom (1 azaz egy fókuszpont középen, 35 mm f2.7 induló, gyenge dinamika, magas zaj... széles oldalon a telefonom is sokkal jobb képeket csinál, pedig annak sem a kamerája az előnyös oldala...), annál már nehezen lehet rosszabb :DDD

    Mazsi: megértem, de ezek nem "keverednének": GM1 csak akkor fotózna, ha nincs ott az EM5; amikor pedig ott van, akkor viszont csak TL-ezik. Nem fizetős melók, csak saját szórakozásból. DXO-ban majd csinálok hozzá is preseteket

    Pandur: igen, olcsóbb, a szenzora is azonos lenne az EM5-tel, tehát a GM1-énél jobb és vele az utómunka is egyszerűbb. Ellenben egy-egy TL-hez akár 1000 kép belemehet, amiből egy alkalommal lehet több is. Pár év alatt lenulláznám a zárat...

    Ati3x: GM5 és EVF-re ezesetben semmi szükség. Ha motorozok, a sisaktól úgyse tudom szemhez emelni; ha TL-ezek, akkor meg úgyis csak állványra letámasztva kattog magában egy órát.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák