Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ixion77

    addikt

    válasz PredatorZoli #89587 üzenetére

    "Egy roppant ritka esemény következett be most. Ehhez képest sokan többet akarnak. 30 vagy 40%-os eséshez még az 1%-nál is sokkal alacsonyabb valószínűség tartozik."

    Annak mennyi az történelmi valószínűsége, hogy a FED balance sheet $8000T felett legyen? Amennyire én tudom, pontosan 0%. Most mégis van.
    Ezért QT folyik, emellett történelmi rekord sebességű kamatemelési ciklus van, az infláció még mindig messze a cél felett van (bár egyelőre internzíven esik), a munkaerőpiac még mindig duzzad az erőtől, a vállalati profitok zuhanórepülésben vannak, a FED-nek meg politikai érdeke egy világszintű recesszió előidézése.
    A tőzsdét nézve az látható, hogy sorra rogynak térdre a cégek árfolyamai. Először az üstökösök (pl. Roku), aztán az óriások (pl. Meta, Google), újabban már az utolsó titánok is (Tesla, Apple?). A piacban a lelket már csak a DIA tartja, ami jellemzően nem tud rallyt csinálni, mivel az "old business" (value) nem igazán növekvőképes, ezért csak az értékeltség emelkedése tudja emelni az árfolyamát. Ha a piacnak ez a része is depressziós lesz, akkor simán lejjebb nézhet az SPX még 10-20 százalékkal.

    Hozzá kell tennem, hogy a jelenlegi lejtmenetnek szerintem is vége lesz 3 hónapon belül. Aztán mehetünk fel egy ideig. Short squeeze miatt akár meglepően hirtelen, akár új csúcsra is. De aztán megérkezhet a valódi medvepiac. Persze addigra a kisbefektetői számlák nem PUT-okkal lesznek csurig, mint most...

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Új hozzászólás Aktív témák