Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aAron_

    őstag

    válasz Lex Icon #87694 üzenetére

    12. cikk Piaci manipuláció
    (1) E rendelet alkalmazásában a piaci manipuláció az alábbi tevékenységeket foglalja magában:
    a) olyan ügylet kötése, vételi vagy eladási megbízás adása, vagy olyan egyéb magatartás, amely:
    i. hamis vagy félrevezető jelzéseket ad, vagy valószínűsíthetően adhat valamely pénzügyi eszköz, kapcsolódó azonnali árutőzsdei ügylet vagy kibocsátási egységeken alapuló aukciós termék kínálata, kereslete vagy ára tekintetében; vagy
    ii. a szokásostól eltérő vagy mesterséges szinten rögzíti, vagy valószínűsíthetően rögzítheti egy vagy több pénzügyi eszköz, kapcsolódó azonnali árutőzsdei ügylet vagy kibocsátási egységeken alapuló aukciós termék árát;
    kivéve, ha az ügyleteket kötő, vételi vagy eladási megbízást adó, vagy bármely más magatartást tanúsító személy bizonyítja, hogy az ilyen ügylet, megbízás vagy magatartás indokai jogszerűek és megfelelnek valamely, a 13. cikknek megfelelően megállapított, elfogadott piaci gyakorlatnak;

    Hát nem tudom, ii. pont talán ráhúzható :F Egyértelműen erre a szituációra vonatkozó részt én sem találok.

    Arról nem beszélve, hogy akár még hasznosságát is rá lehet fogni:

    13. cikk Elfogadott piaci gyakorlatok
    (1) A 15. cikkben megfogalmazott tilalom nem alkalmazandó a 12. cikk (1) bekezdésének a) pontjában említett tevékenységekre, amennyiben az ügyletet kötő, vételi vagy eladási megbízást adó vagy bármely egyéb magatartást tanúsító személy kijelenti, hogy az említett ügyletre, megbízásra vagy magatartásra jogszerű indokkal került sor, és azok megfelelnek az e cikkel összhangban megállapított, elfogadott piaci gyakorlatoknak.
    (2) Az illetékes hatóságok – a következő kritériumok figyelembevételével – megállapíthatnak elfogadott piaci gyakorlatokat:
    [...]
    c) az adott piaci gyakorlat pozitív hatást gyakorol a piaci likviditásra és hatékonyságra;

    Van egy érzésem, hogy ez az egész a gyakorlati alkalmazástól függ, szokásjog szerint kb. :U Egy jogászt kéne megkérdezni erről.

    #87697Lex Icon: Hasonlóan látom.

    #87699aujjobba: Egy komplex arbitrázs kereskedési rendszer használata is kicseszés a másikkal ugyan így szerintem. Annyi a különbség, hogy abban az esetben általában jobban szétterül a hatása.

    Egyébként nem tervezek ilyet csinálni, de érdekel, hogy miért nem lehet.

    Mi a valós árfolyam? Ezt még mindig nem definiálta senki. Nekem kéne az index összetevőit valós időben követnem mind, és az index modell szerint kiszámítani az árfolyamot, majd az egészet ETF árfolyamára átkonvergálni?

    [ Szerkesztve ]

    What is your ikigai?

Új hozzászólás Aktív témák