Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yellow73_a

    tag

    válasz Kobe #82921 üzenetére

    Világos, amit írsz a DKJ-ekkel kapcsolatban. DE ha tudod, hogy lejáratig, mondjuk 1 évig, fél évig, három hónapig megtartod, akkor pontosan a vételkor érvényes hozamot fogsz realizálni.
    Viszont ha veszel egy BUBORos papírt, azzal simán mínuszba is mehetsz, mert ugyanúgy csökkenhet az árfolyama, mint ahogy a DKJ-k esetében. Akár 2-3%-ot is negyed év alatt (ill. elméletileg bármennyit). Ehhez add még hozzá az eladási és vételi árfolyam közötti 1,5-2% közötti spreadet, vagyis ha három hónap múlva el akarnád adni, az árfolyamcsökkenés és a spread együtt elviszi a három hónapra várt 4.25% hozamodat, sőt akár többet is, és máris mínuszban vagy.
    És mivel a BUBORos papír jóval hosszabb távú, mint a DKJ, fogalmunk nincs, hogy a DKJ-d lejáratának időpontjában mennyi lesz az árfolyam, és mekkora lesz a spread, illetve addig még többször változik a BUBOR alapján meghatározott kamat. Ami lehet, hogy csökkenni fog, lehet, hogy nőni.
    Vagyis ha tudod már a vételkor, hogy biztosan lejáratig tartod a DKJ-t, akkor lehet, hogy inkább a biztos hozamot választod a bizonytalan kamat, bizonytalan árfolyam és bizonytalan spreaddel szemben.
    A DKJ-val (ha lejáratig tartod), egy dolgot bukhatsz, az időközbeni esetleges hozamnövekedésből adódó többlet hozamot. eredő többlet hozamot

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Kobe #82921 üzenetére

    A kissé régi hsz-re rákötve a kérdésemet: ha úgy veszek DKJ-t a MÁK-nál, hogy eleve nincs 1 hónap sem hátra lejáratig: mondjuk, a példa kedvéért legyen 28 nap hátra, és én 15 nap múlva (tehát a lejárat elött 13 nappal) mégis eladom a megvett készletem, akkor annál a papírnál vajon
    A, szintén előfordulhat a Kobe által vázolt eset, hogy akár kevesebbet is érhet a papír így (lejárat előtt eladva), mint a beker.ára volt, vagy
    B, ez a pár hét olyan rövid időtáv, hogy nem fordulhat elő, hogy ne kapnám vissza a befektetett tőkét
    esetek melyike az igaz? :F

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Új hozzászólás Aktív témák