Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Moleman

    addikt

    válasz Rolly #61503 üzenetére

    Racionális szemszögből nézve igen, de közben sokszor pont a belenyúlás miatt lett óriási üzlet a hitel - például mikor 10 éve a "megmentett" devizahitelesek befagyasztott árfolyamon végtörleszthettek. Akit ténylegesen meg kellett volna menteni, azok úgyse tudtak végtörleszteni, viszont akinek volt biztonsági tartaléka és ki tudott szállni, milliókat kaszált ahhoz képest, aki kockázatkerülő volt és forint alapon vette fel.

    Amúgy nekem még nem volt hitelem, valószínűleg nem is lesz, hacsak nem veszek egyszer valami drága ingatlant saját célra.

  • Fifi

    őstag

    válasz Rolly #61503 üzenetére

    Hitel témához:

    1. Az természetes, hogy pénzügyi tudatosság ugyanúgy kell hozzá, mint a megtakarításhoz,
    befektetéshez. Nem elég elhinni másnak, hogy az jó, azt saját helyzetünkre kell adoptálni és megtervezni, kiszámolni. Kell lenni legalább egy B tervnek mindig.

    2. Hiteleknél is van katasztrofális konstrukció, mint a megtakarításoknál is van hozamot felemésztő költség. Kalkulálni, tervezni kell.

    3. Csak a bevételem devizájában adósodóm el -> nincs árfolyamkockázat CHF, JPY hitelek

    4. Persze a jogbiztonság hiánya és egy gazdasági világválság, pandémia, váratlan egészségügyi probléma nem tervezhető, ezek olyan esetek, amire nem lehet felkészülni. Mindenre nem lehet biztosítást kötni :(

    5. A hitellel bánni nem tudást nem kell bemutatni, saját bőrömön éreztem. Amikor dolgozni kezdtem, rá ~5 évre, amikor már a saját családalapítás, lakhatás dolgaival kellett volna foglalkoznom, szüleim helyett kellett többmilliós hitelt visszafizetni.

    HUF lakáshitelt 2012-ben vettem fel. Lakástakarékkal és önsegélyezővel kombinálva már a múlt. Sajnos nem annak köszönhető, hogy nyakamba szakadt volna rengeteg pénz vagy a fizetésem többszöröződött volna meg. Lehet szerencsés vagyok a szegények között ...

Új hozzászólás Aktív témák