Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • H A M M E R

    csendes tag

    válasz #41635072 #30474 üzenetére

    Én nem írtam azt, hogy 20-30 évre eladósodni érdemes. Azt ítam hogy 10 évre érdemes fixált hitelt felvenni.
    És az 1 milliós nm árat sem írtam, hogy ez érné meg legjobban. Természetes, hogy az hogy ha valakinek éppenhogy annyi pénze van, ami elég az önrészre és éppen akkora hitelt vesz fel amit még ki tud fizetni (változó kamatozással) 20-30 évre, az nem jó taktika. Pont ebbe "rokkantak" bele a devizahitelesek, bár erről is lehet ilyet is olyat is hallani, mert sokan a különböző mentőcsomagokkal nagyon jól jártak. A nagyon sajnált devizahitelesek, akiket kilakoltattak sem jártak feltétlenül rosszabbul azoknál, akik albérletben laktak devizahiteles lakás vásárlás helyett. Én vettem ilyen devizahiteles lakást. Az előző tulaj devizahitelre megvette, kiadta albérletbe, jött belőle bevétele, de nem fizette a hitelt ezért, eladta a bank, de úgy, hogy a bank elengedte a tartozás nagyrészét, tehát a devizahiteles korábbi tulajnak nem maradt tartozása, miközben kb 10 évig kiadta a lakást és nem fizette a hitelt. Nagyszerű, érdemes megmenteni az ilyen embereket az adónkból. És nem egy ilyen ember van, direkt ilyen banki ingatlanokat néztem amikor lakást vettem. Tulajdonképpen az előző devizahiteles tulajok pluszban zárták az ügyet.

    Egy konkrét példát leírok ami szeritem megéri: van 10 millió Ft-od. Felveszel 10 millió kölcsönt 10 évre kb havi 100-120 ezer a törlesztő fixen 10 évig. Ha ebben fogsz lakni albi helyett, akkor ugyanannyit fizetsz, mint most albidíjra. Ha van már lakásod, akkor a kiadásból származó albidíjból tudod fizetni a törlesztőt, és 10 millió Ft ból lesz egy most 20 milliós lakásod, ami lehet hogy hogy 10 év múlva 30 milliós lesz (persze az is lehet hogy csak 15, de ha megnézzük a külföldi ingatlanárakat, nem valószínű hogy lefelé fog menni nagy mértékben az ár).

    A 20 milliós panelárat én Pest külvárosára értem, ahol kb ennyi egy 50 nm es panel, vidéken mások az árak, de valószínű az arányok hasonlóak.

Új hozzászólás Aktív témák