Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mercutio_

    félisten

    válasz _BM_ #17558 üzenetére

    Értem én, hogy neked ez a forgatókönyv tetszik csak azt felejted el, hogy ha sokan ezt csinálják nagy lesz a kínálati piac esnek a bérleti díjak.

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • concret_hp

    addikt

    válasz _BM_ #17558 üzenetére

    "és erre jön az ingatlanok várható árnövekedése." vagy csökkenése :DDD

    vagy fullba vagy sehogy :D

  • priti

    addikt

    válasz _BM_ #17558 üzenetére

    Adtál már ki valamit életedben?

    Családi házat adtunk ki. Előre bele volt írva a szerződésbe, hogy minden évben az inflával emelünk bérleti díjat. Cserébe úgy lelakták, hogy annyiba került a felújítás, hogy ha minden kiadás beleszámoltunk akkor erősen közel voltunk a nullához akkorát keresett a ház. Ment a hiszti emeléskor. Bazira nem éri meg Magyarországon kiadni valamit. A kedves magyar ember az olyan, hogy ha díjat emelsz akkor szándékosan tönkretesz valamit, mert ő éppen sértve érzi magát, mert ő úgy gondolta, hogy a szerződés az viccnek van és majd ő lealkudja. Megy a hiszti ha be akarsz menni, ha nem enged be akkor már idegesít, hogy mi az Isten van (hát az, hogy ha meg van szorulva 3 másikat odahív a tudtod nélkül és minden lepusztul, mert 20-an laknak ott), állandó gond, fáradtság, mert magadhoz kell járatni a számláit és neked kell feladni és a bérleti díjjal együtt szedni a pénzt rá, különben hátralékot halmoz fel. Bactatni kell, hogy fizessen, mert minden késedelemnél kezdi a kauciót magyarázni, ami már régen kevés csak arra amit odáig tönkretett és rohadtúl nem lelakható, de többet meg nem kérhetsz, különben nem veszi ki senki.
    Ha bebútorozva adod ki tuti bukta, mert vethetsz egy keresztet mindenre, ha nem akkor addig ki kell vinni onnan mindent valahová, azt is hova, meg tárolni stb., a végén kibacni a kedves bérlőt, mert mindig megy a cirkusz a kaucióval, utána a felújítás, különben nem veszik ki újra, mindent tönkretesz ami tönkretehető az épületgépészettől kezdve a csaptelepeken át, a zuhanyfülkén keresztül még a falból is kilógott a konnektor, nem is gondolnád, mert ha egy cserép elcsúszik a helyéről vissza nem teszi ám, téged meg nem enged be, csak x havonta, mert különben te zaklatod. Olyan káresemények vannak, hogy elképzelni nem tudod. Intézni mindent rengeteg munka, ha adózol belőle alig marad valami a bejövőből, ha nem akkor a kedves szomszéd rögtön feljelent. Küzdeni a rengeteg iparossal aki mind át akar verni, mert a fele úgy indít, hogy a legapróbb munka egy 20-as...

    És ez egyetlen ház, te meg ötről beszélsz. Ötöt? pfff, hát tudod minden tiszteletem azé, aki öt lakást bérbead és nem őrül meg.... a profit meg... 250 havonta mi? aha. persze. Azér' kérdezd már meg mennyit költ a lakásokra... mennyi manapság 5 fürdőszoba, mert azt általában elsőnek elintézik... a másik a konyha... az is olcsó, nyílászárók ugye... nahh jó, hagyjuk, mert még az emléke is felidegesít.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • BÁ Nutrition

    addikt

    válasz _BM_ #17558 üzenetére

    a 2,5% kamat az infláción felül számolva? mert ha nem akkor az akár - is lehet.

    youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

  • attiati

    veterán

    válasz _BM_ #17558 üzenetére

    Van azért 3%-nál jobb betéti ajánlat.

    Tegyük fel, hogy 2,5%-ra lemegy az alapkamat. Kérdés, hogy meddig marad ott.
    Meg nem mondanám, hogy a gazdaságpolitika be akar e állni mindenáron az olcsó forrás + bármilyen magas eur/huf árfolyam kombóra (devizahitelesek, önkormányzatok devizatartalékból történő kimentése után).
    Vagy pedig a befektetők 2-3%-os hozamok mellett is megveszik a magyar piacot és megyünk le 230-260-as eurhufra. Elhiszik e a magyar gazdaság konvergenciáját (mint például a cseheknél alacsony hozamszintekről mentek tovább le extrém alacsony hozamszintekre (stabil deviza mellett).

    Vagy esetleg kamatemeléssel védjük az árfolyamot (és / vagy követjük a eur, usd hozamemelkedést)
    Ezeket választások előtt elég nehéz megmondani (bár a Mató marad a pénz ura a fidesz leváltása esetén is) és a FED politikája se világos még (hagyják e emelkedni a hozamokat és ennek ellenére visszavonják a dollár likviditást, vagy elkezdenek buborékot fújni sokáig alacsony hozamszintek mellett és akkor 3%-on is megveszi a piac a magyar kötvényeket a nagy hozaméhségben)

    Kérdés, hogy ezek a bankbetétben utazó emberek most hirtelen felcsapnak kötvénypiaci szakértőnek, és megjósolják, hogy a hozamok tartósan alacsonyan maradnak, az vajon jó jel e. (ha egyáltalán így van és valóban kivették a pénzüket a bankból)

    Egyébként éltek át a hazai betétesek nagy változásokat. 12-13%os betéti kamat is volt 2009-ben, aztán lejöttünk 6-7%-ra. Volt ott nagyon olcsó lakás a végtörlesztés miatt. Mégsem indultak meg a lakásárak, mégsem ugrott ki a betét a bankokból.

    Azt hiszem éppen te írtad múltkor, hogy nem pörög a kiskereskedelem és a fogyasztás, fuldokolnak a vállalkozások, mert nincs forgalom. A lakáspiacot sem fogja feltámasztani a pénzpiac. Ráadásul magas THM mellett is pörgött anno a lakáspiac.

    A szezonális hatás is erős most az ingatlanpiacon a tavasz/nyár miatt. Nem vonnék le messzemenő következtetést egyelőre.

    Nekem sántít ez az elmélet, hogy alacsony betéti kamatnál átugrik az összes pénz betétből ingatlanba.
    Beszéltük múltkor, hogy mennyire hozamérzékenyek ezek a betétesek (lásd akik éveken át 2-3%on újították meg a betétüket, mert lusták voltak bankot váltani és mert az OTP a biztonságos.
    Vagy lásd csődbement takszövben tartott 120 misit, mikor az bőven az OBA betétbiztosítási határ felett van. Nemhogy a hozamra nem figyelt, de még a pénzét sem tartotta biztonságban)

    Az is kérdés, hogy a kiáramló pénzből mennyi megy át kockázatos tőkepiaci eszközökbe.
    Miért gondolkodsz mindenáron betét---->ingatlan vonalon? A befektetők sokféleképpen gondolkodnak, nem egy irány van.

    De a legnagyobb gond ott van az elméletben, hogy ceteris paribus gondolkodsz. Mintha semmi másra nem hatna a kiáramló betét. Az valahonnan el is tűnik, és ott hatást fejt ki.

    Ha minden kiáramló betét az ingatlanpiacra megy, akkor nincs gond, mert emeli az ingatlanárakat, csökkenti a hitelezési veszteséget, így a bank mérlege kb helyben marad.
    De ha egy része máshova megy, akkor pótolnia kell a kieső forrást vagy betétgyűjtéssel, vagy tőkeemeléssel.

    Egyébként meg tök mindegy, hogy mi az elmélet, ha a gyakorlat majd mást mutat (lásd a példáid, és pár hónapja hívtam egy nőt, akik fél-1 évnyi hirdetés után is csak 2-3%-ot engedtek az árból, mielőtt eladták. Azon meglepődtem a korábban hallható 10-15%-os alkupozíciók után.)

    Ennek ellenére elég sok forgatókönyv van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák