Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nort_on

    senior tag

    válasz Dluinet #115992 üzenetére

    nem kerül pénzbe a tárolása
    Ez mondjuk nem teljesen igaz, a BTC hálózat energiaigénye konkrétan több, mint az összes cloud szolgáltatóé.

    Az USA ETF hatására iszonyat tőke áramlik be, nyílván van felesleges pénz a rendszerben, jut Bitcoin-ra is. A nagyok ezt kihasználják (alapkezelők, bankok, befektetők), sokan meg szkeptikusok maradnak. Van aki keres rajta, sokan meg bukni fognak.

    De inkább valamelyi kriptós topikban kellene ezt fejtegetni, oda jobban való. :U

    [ Szerkesztve ]

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz Dluinet #115992 üzenetére

    Az arany is véges. Nincs annyi arany, mint amennyi dolcsi, ha komolyan vennénk az aranyra válthatóságot (szerencsére nem kell komolyan venni, mert ez fel lett függesztve).
    És a petro dollár sem a régi már... Képtelenségnek tartom, hogy a kriptót, csak úgy pár ember "hobbiból" kitalálta. Túl sok lenne a véletlenből.

    És mit csinálsz a berakott 1 millióval? Csak nézed vagy veszel is belőle valamit? Egyben rakod be vagy részletekben?
    Arannyal, sem nagyon fogsz tudni a boltban fizetni, lereszelsz egy kis darabot vagy? :D
    Bitcoin nem hétköznapi tranzakciókra való.

    Van aki keres rajta, sokan meg bukni fognak.
    Igen, de ezt mindenre is el lehet mondani.

    #116013 Tapsi
    Autó és lakás hirdetést is láttam már, hogy elfogadnak bitcoinért.

    #116016 kovaax
    Vagy van vagy nincs. Sok kamu, lehúzás, és trükközés van ott is. Volt egy fickóü, aki abból lett milliárdos, hogy olyan cégeket segített be a tőzsdére, akiknek be sem szabadott volna jutni, mivel nem teljesítették a feltételeket, de volt erre pár trükk és rengeteg lové az embereknél, befektetőknél. Még így, hogy szabályozták is, vannak ilyen esetek.

    Kritot meg pont most szabályozzák. ezért is szállhatnak be bankok, alapok.
    Az a kripto ami mögött semmiféle teljesítmény, érdemi elképzelés nincs előbb utóbb csődbe megy. Kivétel akadhat egy egy mém coin. Én így látom. Szerintem van hasonlóság, ha nem is teljes egyezés.

    #116017 Tapsi
    Nem igazán erre találták ki. Ez egy demonstratív eszköz, hogy így is lehet, annak az első képviselője. Második az Etherium, aminek nincs korlátozott darabja, viszont folyton fejlődik és még van rengeteg másik. És jönnek a digitális pénzek, ugyan erre a technikára építve.

    Minden pénzügyi dolognak idő kell, hogy elterjedjen, néhány év nem feltétlenül elég, hagyományos eszközöknél sem.

    #116019 Wn2tl
    Van egy közgazdász, a tőzsdéről írt könyvet "vadászak hülyékre" nagyjából ez a címe.
    szerintem nem végtelen a btc árfolyama sem, de a tőzsdei cégeknek sem, pedig sokszor így állnak hozzá az emberek a tőzsdéhez is. Ezért az árfolyam a tőzsdén sem feltétlenül azonos valós értékkel.

    Egyébként van pár ország ahol hivatalos pénznem... Mostanság vajon cikkeznek Salvadorról? :D Vagy csak akkor volt jó példa, amikor -50%-ban volt az árfolyam?

    Az ETH lehet jobbat fog majd menni... egy pont után ;)
    Van az is :D

Új hozzászólás Aktív témák