Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sanyika123

    csendes tag

    válasz modern #3002 üzenetére

    Sziasztok!

    Most láttam meg az oldalt, nagyon megörültem.(nevem alapján tudjátok miért) :)) .Ne haragudjatok, nem olvastam végig a hozzászólásokat, elnézést ha ismétlek valakit.

    Történetem röviden: édesapám 87' körül vett egy W115 200-ast, később 220D-t csináltunk belőle, összesen kb. 500e km-t ment nálunk(még meg van az udvar hátsó részében), én 2006-ban jutottam hozzá az első saját járgányhoz egy W123 240D aut., később 300TD jött (eből én csináltam aut.). Mára minkettőt el kellett adnom, de ha lesz rávaló egy benzneset szeretnék venni, leginkább egy 250-nek örülnék.( ha van ilyen eladó beszéljünk róla)
    Tapasztalatom, és mások szerint is: 200D 6-6,5 l/100, város is 7l, 240D 7-8l. 300D 8-9l.(persze ha mindene o.k.) Youngtimer biztosítás 15e/év+ klubtagság 6e., teljesítményadó (240D) 6e/év.
    Nálunk Szegeden van néhány rajongója a típusnak és alkatrész is akad bőven.

    Mindenkinek bátran ajánlom aki nem "rohan", és kevés pénzből (persze ezzel is el lehet szállni) szerethető, kényelmes autót szertne!

    [ Szerkesztve ]

    Sanyika123

  • WillyX

    tag

    válasz modern #3002 üzenetére

    Városi fogyasztást nem tudok, mert vegyesen használom. Így 7 körül fogyaszt kb, de majd csinálok egy pontos mérést.
    Súlyadó vagy 6k forint lehet, de még nem fizettem. Biztosítás 60-70k A0-ban vidéken.

    Még nem régóta van meg, de még nem hagyott cserben. Rokontól vettem, de ő sem mondott nagy gondokat. Az egyik hőfokszabályzója romlott el nála egy nyáron és a délutáni csúcs közepén felforrt a vize.:) De amúgy nagy probléma tudtommal soha nem volt vele. Mondjuk azért odafigyelt rá. Olajcsere időben, fekfolyadék is cserélgetve rendesen stb. Egyedül a kasznival nem törődött, de vmi csoda módón nem rohadt szét az sem. Néhány helyen már azért kezd kijönni a rozsda, de azt könnyen lehet javítani.
    Nekem is ez az első autóm, szóval ha kifogsz egy jó állapotút, akkor nagy meglepetések szerintem nem érhetnek. Mondjuk az enyémben a korához képest kevés km van, szóval nem tudom, hogy az itthon kapható gépek mennyire vannak leharcolva és hogy bírják a kiképzést. Annyit azért tanácsolnék, hogy ha lehet, akkor 5 sebességest vegyél. Nekem 4 sebességes és hiányzik az a plusz sebesség.

Új hozzászólás Aktív témák