Új hozzászólás Aktív témák

  • Rxanboy

    újonc

    válasz Dr. Akula #243 üzenetére

    Öhm, bocsi, de miért ő lenne a hibás, azért, mert más idióta kiszorta a pénzét olyanra, amihez nem is ért?
    Az alapvető probléma az, hogy sokan azt hiszik, ha valaki valamin bukik nem ő a hibás, hanem a termék. Én, ahogy elnéztem itt is sokan eere hagyatkoztak, pl, hogy hú mennyi embert láttam bukni, mennyi ember megszívta... Igen, a tőzsdén, forexen is megszívták ezek az emberek, mert 0 tudással beleugrott olyanba, amihez fingja sincs, hogy micsoda, nem érti, hogy az alaptermék, hogy mozog, milyen események hatnak rá stb... a kereskedés nem csak abból áll, hogy mész és nyomod a sell meg buy gombot ész nélkül.

    A stabilitas az pedig egy elég relatív dolog, attól függ, hogy mihez méred, egy ingatlanhoz vagy nagyobb tőzsdeindex (sp500 etc...) a btc jóval volatilisebb, ez ilyen.
    A crypto árakhoz képest a btc a legstabilabb, de még néhány tőzsdei terméknél is már kevésbé volatilisebb, (de voltak itt nagy összszuhanások 2022ben, lásd Meta, Amazon stb... 60-70%os minuszokat csináltak fél év alatt).
    Szerintem itt BaLee elsősorban arra gondolt, hogy a kínálat és kereslet határozza meg a piacot (mint ahogy ez volt mindig is így), illetve a szűkülő kínálat és a növekvő kereslet az, ami felnyomja az árat, és bár az árban vannak ingadozások, lefele irányba illetve felfele nagyok, de a hosszab távú trend az egy folyamatos erős emelkedés, tehát maga az emelkedő trend stabil, hoszzabb időtávon. Azért van vagy 14 évnyi adatunk a BTC árának alakulásáról, egy ekkora időintervallumot már lehet jó árelőrejelzőként alkalmazni. Itt, ami még kérdés, hogy maga az ár, hogy fog viselkedni, bár eddig jól bírja, de amikor beüt USAban a recesszió akkor mi lesz.
    Azt lehet látni, hogy ez a FTX kabaré, kb mint a pénzügyi szektorban annó a Lehman csőd ,olyan volt a cryptora, de fura mód, felállt ebből, szóval ez azért elég erős bizodalmi támaszt ad neki.

Új hozzászólás Aktív témák