Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joey877

    csendes tag

    válasz PuMbA #55625 üzenetére

    Szia!

    Én csak a Rx100 M3-ról tudok nyilatkozni. All in 1.

    Igaz az enyém keresi új gazdáját, de annyi plusz szól mellette, hogy szerintem ez alatt ne is nézelődj. Heteket, hónapokat töltöttem tesztekkel, hogy megtaláljam a megfelelőt. Nekem a Nikon D90 váltása volt a fő szempont. Legyen pici és legyen jobb. Tükör ide vagy oda, de azt megette reggelire. Tudom nem szép összevetni egy 2008-as gépet vele, de nekem össze kellett, mert nem akartam egy rosszabb minőségű szenzorú gépet venni annál ami volt.

    A forgatható LCD egészen addig nem tűnik nagy extrának amíg nem kezded el használni, majd másik gépnél már hiányozni fog a kényelem, hogy nem kell mindig hajolgatni. A felpattanó kereső sem hátrány főleg tűző napban, és variálható a vaku dőlési szöge is. De a lelke a Zeiss 24-70mm f1.8-2.8 és javított Bionz x szenzor. Nekem fontos volt a RAW formátum, ezért külön öröm, hogy abban is menthettem a fotókat.

    Az 1" szenzortól ne egy Full Frame részletességet várjon az ember, de némelyik mobil nagyobb mint ez a készülék (és ugye azok szorították ki a piacról a jó kompaktokat). Tudását tekintve számomra ez volt az a gép ami újra értelmet adott a kompakt és zsebre vágható szavaknak. Az AF nem gondolkodik, csak talál,talál,talál,talál...
    Pár ilyen kaliberű gép még a gyártóknál, és a bridge értelmét fogja veszíteni.

    Egy szó mint száz, én meleg szívvel ajánlom ;)

  • Joey877

    csendes tag

    válasz 1501N #55630 üzenetére

    Szia :)

    Nos az Rx10 és Rx100 Mark III az szenzorban teljesen megegyezik. A difi a body,a vakusarok, valamint a lencse tartomány/fényereje. (valamint a 100 iso értéke egy nagyon picit magasabbat tud). A M I és III között, rövidült a lencse a fényerő javára, plusz kapott egy külön lencsetagot a torzítás miatt, illetve a szenzor teljesen új benne.

    A Mark IV illetve III között csak és kizárólag a 4K videó az újítás (az enyémbe is 4k képről beszél az 1" szenzoron ami 3840*2160, ezt bővítették ki a IV-ben folyamatos videóval.) Persze ha kitudod használni ezen lehetőségeket akkor hajrá, mert biztos jó.

    Az igazi ugrás szerintem a 3-as generációhoz képest talán a Mark V. Ott új az Af,Iso, picit megváltozott a lencse gyűrűje.

    Hogy megéri e? Szerintem meg, mivel az optikai hossz annyival nem ad nagyobb előnyt a Mark I esetében, mint amennyit a Mark 3 digitális zoom-ja tud, plusz azóta fejlődött a szenzor is. Én lazán fotóztam vele csillagos égboltot az Alpokban és meseszépet produkált. De nyilván ezt a te pénztárcádnak kell eldönteni, hogy indokolt e a technikai újítás. Azért ez egy olyan kompakt ami nevében kompakt csak, mert sokkal többet ki lehet hozni belőle ha az ember tényleg odafigyel és kitudja/akarja hozni belőle a maximumot. Tudod mit tud, nem hiába gondolkozol ugyanabban a termékben aminek a belseje viszont teljesen más. Sony és Sony között van különbség.

    ( Bár volt egy érdeklődőm a gépemre aki speciel nem nagyon tudta felfogni, hogy ok a márkanév, meg a kompakt fényképező gép szavak ugyanazok, még is teljesen más mint egy 40.000Ft-os akciós az egyik online áruházban. :N )

  • Joey877

    csendes tag

    válasz golax #55659 üzenetére

    Van a Rode termékei között a "Rode VideoMic Me"....tablethez vagy telefonhoz is csatlakoztathatod. Talán az is megfelelő lehet. :)

  • Joey877

    csendes tag

    válasz hito #55713 üzenetére

    Ha megnézed a táblázatot is, akkor látszik, hogy az összes újítás ami különbséget eredményez az a videózást segíti. A keresőt egymást mellett hasonlítottam a boltban, és számokkal nagyobb csupán, nem érzékeled annyival nagyobbnak mint mondjuk egy APS-C vs Full Frame keresőt. A zár, fénykép mellett ugyanúgy megmaradt 1/2000-nek. Ami tényleg nőtt az a puffer meg az FPS.

    Félreértés ne essék. A mark IV jobb mint a III, de ha pusztán a fotózás funkcióját nézzük, semmiben sem jobb, mert abban nincs akkora újítás a két típus között.
    (a RAW lövése is csupán 6.7-ről 8.6-ra nőtt. Míg a IV és V modell között 16 és 24 az FPS szám. Valamint a jpeg puffert is 40-ről 150-re hizlalták az utóbbi két modell között. Az Af-ről ne is beszéljünk.)

    Ha a videót vesszük alapul akkor természetesen mark IV jobb ez nem vitás.

Új hozzászólás Aktív témák