Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Florentes

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nagy segítséget szeretnék Tőletek kérni:

    Most szeretném újrakezdeni a fényképezést, bár 10-15 éve azért Zenit XP12-vel, korábban pedig az azt megelőző más típusú orosz gyártmányokkal játszottam gyerekként. Nagyon érdekelt, de a digitálisok megjelenésével gyakorlatilag abbamaradt. A digitális fényképezéstől az ismerőseim őrült csattogtatása nagyon elvette a kedvem. Volt egy szappantartós HP gépem a szükséges képek elkészítéséhez, de az tönkrement.
    Jelenleg nem tudom, hogy milyen komolyan akarok vele foglalkozni, de a hétvégét már kitűztem időpontként, nem halasztom tovább, úgyhogy a héten szeretném megvenni a masinát.
    A fórumokat-, teszteket- és leírásokat elolvastam, de nem tudok dönteni. Leszűkítettem két gépre, mert anélkül úgy tűnik sohasem lesz. Nagyon örülnék, ha azok is hozzászólnának, akik mindkettőt a gyakorlatban is kipróbálták.

    Ez a kettő a Fuji S9600 és Fuji S6500fd.
    Mindkettőről olvastam, de konkrétan nem láttam az én szempontjaimnak megfelelő összehasonlítást (Az S6500fd topic azért elfogult lehet, s nem is ''friss'').
    A szempontjaim:
    - az ára nem számít, az alábbiaknak jobban megfelelőt szeretném megvenni
    - általánosan szép képet szeretnék vele egyszerűen is készíteni, de azért ki szeretném magam próbálni, hogy a későbbiekben megéri-e beruháznom egy tükörreflexesbe, és ezt átadhatom családi képeket készítő, abszolút amatőrnek megmaradó családtagomnak.
    - a ''specialitásokat'' pl. makrózás elsőre csak alapszinten próbálnám ki, ha megtetszik jöhet egy DSLR. Azért tudjam eldönteni a képek alapján, hogy érdemes-e továbbmennem
    - jelenleg nem tudom, hogy mennyire akarom bővíteni, de ha újra rákapok a fotózás ízére, akkor inkább elkezdek gyűjteni egy DSLR gépra. Ha nem, akkor is maradjon egy általános fotózásra jó gépem.
    - viszonylag évekig jó gép maradjon, ne legyen szériahibája
    - ''férfi kézben'' is kényelmes legyen, s a hordozása se legyen extra nehéz a másikhoz képest
    - óvodás- és alsó tagozatos unokaöcséim növekedését szeretném nyomon követni, tehát embereket is szeretnék fényképezni (az ''fd'' marketing, vagy tényleg sokat számít kezdőként).
    - az általános hibáját egyszerűbben lehet szoftveresen (Photoshopra vagy valami egyszerűbbre gondoltam) korrigálni, ha egy-egy képben nagyon szeretnék elmerülni
    - strapabíró legyen és az aksikat se merítse le pillanatok alatt

    Tudom, hogy ez így nagyon általános, de hátha...
    Elnézést a hosszú leírásért, de nagyon számítok a véleményetekre.

    Előre is köszönöm segítségetek!

  • Florentes

    csendes tag

    válasz kicsitomi88 #3001 üzenetére

    Az ára most tényleg nem számít, abból a szempontból, hogy egy ''felszerelt'' DSLR gépnél ez az árkülönbség is már szinte -sajnos- elhanyagolható. Ha viszont marad a Fuji, akkor mindenképp a felsoroltaknak jobban megfelelőt szeretném, rászántam ezeket az összegeket. Így szerinted melyik legyen?

  • Florentes

    csendes tag

    válasz Szten Márs #3002 üzenetére

    Köszönöm a gyors hozzászólásod! Az ''fd'' hiánya szerinted ''elhanyagolható'' az S9600-nál?

Új hozzászólás Aktív témák