Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peti_s

    addikt

    válasz kivlov #29349 üzenetére

    A 8 db minőségi akku nem mind1 h milyen. Mert az Energizer, meg Duracell akkukat általában jobb elkerülni. Az alkalmanként 1000-1500 Ft meg amit felszámláztál, csak vészhelyzetben jó ha alkalmazod (ez egy lehetőség, nem feltétlen kell élned vele, viszont, egyedi akku esetén még a lehetőséged sincs meg), ezért kell több akkuszettnek lennie nálad.
    Egyszer már leírtam, hogy a töltőt, és az akkukat 1x kell megvenni. Az eneloop pl. 1500x tölthető újra, volt is egy teszt itt logouton, 400 után is még a teljes kapacitása megvolt. ( Hozzáteszem, ez még a régebbi eneloop volt, ami 1000 újratöltést garantált csak. ) Amennyiben veszel egy gépet, akkor ezek szerint veszel hozzá egy tartalék akkut is. Majd miután veszel egy újat, akkor ahhoz újra kell tartalékot venned. Ez, az AA esetében nincs így, mivel a töltő, és az akku is kompatibilis lenne az újjal. A líthium ion-nak vannak nagyon pozitív tulajdonságai ez tény, szerény véleményem szerint, a legjobb megoldás a líthium ion, és NiMH akksik fogadására egyaránt felkészített gépek lennének. De, kompatibilitásban, illetve hosszú távra tervezve, az AA jobb. A líthium ion meg szinte mindenkinek jó, aki 3-4 ( esetleg 5 ) évnél nem akarja tovább használni a gépét.
    Akinek más elképzelései vannak erről, kérem privátba írja meg, nagyon szívesen elbeszélgetek erről a témáról mindenkivel, sztem sokak agyára megyünk már itt az OFF-al. :)

  • akos3

    addikt

    válasz kivlov #29349 üzenetére

    Sztem túl van lihegve a téma kicsit. Mindenki azt veszi nyilván ami bevált. Nekem vt töltőm, volt jó akksim, korábbról jó tapasztalataim, ezért vettem AA-s gépet. De el tudom fogadni, hogy másnak saját akksis a kényelmesebb. pont. :)

Új hozzászólás Aktív témák