Új hozzászólás Aktív témák

  • Aske

    aktív tag

    Sziasztok!

    Céges használatra szeretnék fényképezőgépet választani. Egy kis segítséget kérek.
    Műszaki dokumentációk készítéséhez gépalkatrészeket kell vele legtöbb esetben fényképezni zárt térben, kézből, nem túl jó megvilágítási viszonyok mellett. Ha van egy használható vakuja, az előny. Mivel fém alkatrészekről és kismértékben olajos környezetről van szó, a gépnek viszonylag masszívnak kell lennie, és azért is mert többen használnák. (fém házra gondoltam konkrétan)
    A kiváló makróképesség alapkövetelmény (közeli fényképek készítése az alkatrészekről), nagy optikai zoomra nincs szükség.

    Ehhez a következő követelményeket szedtem össze:
    -kiváló makró
    -fényerős, jó minőségű optika
    -masszív felépítés
    -kis zoom elég
    -ha belefér, a szokványosnál (1/2,3") nagyobb érzékelő a jó képminőséghez
    -vakupapucs nem szükséges
    -alapszintű videónál nincs szükség többre
    -manuális beállítási lehetőség
    -elfogadható automatikus üzemmód
    -jól működő optikai képstabilizátor

    Felbontás nem lényeg. Tapasztalatok alapján az 1600as érzékenység mellett még jó lenne ha értékelhető képet készítene. Formátum szempontjából JPG-t használunk, RAW-ra nincs szükség. Manuális állíthatóság fontos! Én manuálisan fényképekezek szinte mindig, de a kollégák inkább az automatikára bízzák magukat.

    Alapvetően kompakt gépre gondoltam, mert a tükrös vagy MILC gépek kezelése, a többletköltségek viselése nem várható el, hiszen nem fényképészekről van szó. Az egyszerű kezelhetőség (felveszem, bekapcsolom, fényképezek, kész) miatt valószínüleg csak kompakt gép jöhet szóba. Ez hosszú távra, tehát akár 5 évre lenne. Az előző gép mintegy 10 éves Canon volt.

    A keret, mivel céges gép lenne, ilyenformán nincs lehatárolva. Nyilván ésszerű határokon belül. Én 150 fölé semmiképpen mennék.

    A cél az, hogy összegyűjtsek pár megfelelőnek tűnő gépet, és azok közül a később tudjunk választani egyet.

    Most csak a gépről beszélek, tartozékokkal most nem kell foglalkozni.

    Tudnátok ajánlani pár típust ami alkalmas lehet?
    Én eddig ezeket néztem (azért a Canonok elöl, mert eddig is az volt, meg a saját gépem is Canon)

    Canon PowerShot G1 X
    Canon PowerShot G16
    Canon PowerShot G15
    Olympus XZ-2
    NIKON Coolpix P7700
    NIKON Coolpix P330

    Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák