Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz koxx #138555 üzenetére

    tudom, tegnap is ajánlottam valakinek
    fractal 560+ is jó deal 42e-ért, sőt, vagy a 660-as 46e-ért
    de ha vkinek bq! kell ami passzívan sem működik és gar is jó esetben 5 év akkor azt vesz:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Pickle Rick #138557 üzenetére

    teljesítményben elég
    elektonikában nem a top, de nem is gyújt fel semmit
    ha zavar benne valami vagy instabil lenne - kétlem - alatta a gép akkor majd cseréled

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz D1Rect #138559 üzenetére

    bestbuynak épp nem mondanám, de adott feltételekkel korrekt az fsp 85+ pro hexa:
    dc-dc, full japán kondi, fekete flat kábelek, 80+ bronz, nem is helikopter - de nem is extra halk -, 5 év gar
    ez alzán 16e ft a 350-es
    36,5e -ért ez a seasonic
    ez már full modu, passzívan tud járni kb 200w-ig, lehet afölött is, hatásfoka is jobb - bár ha a két tápot ugyanannál a konfignál használod kb ugyanazt fogják hozni -
    itt a garancia már 10 év, úh. ha van pénz már emiatt is megérheti

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Giii #138574 üzenetére

    ha lesz meló is akkor 650w-ban gondolkodnék, azért 6800xt és 5950x is tud enni rendesen
    ventivel bármelyiknél lehet gond, seasonicoknál ahhoz képest feltűnően sok van hogy "nagy" név, ennyi
    megmurdelhet bármelyik is bármikor, ha 100e ft-os akkor is, arra ott a garancia
    ha a mostanit halknak érzed kb minden értelmes az lesz mellette, innentől ízlés szerint
    fractal ion+ 660 46e alzánál 10 év garral, ott biztos nem lesz gondod a hanggal ( : meg úgy semmivel, tesztet találsz róla bőven
    nem tökéletes, ahogy egyik sem, de a kötelezőt bőven hozza
    az albínó seasonic is jó deal most adott áron, de ha combosabb 6800xt-ről van szó nem erőltetném az 550-es kategóriát oda, alapmodellek is be tudnak nyalni 300w-ot, el tudom képzelni egy kraftosabb példányt mit kér

    Kaci84
    120 hónap az 10 év mifelénk :P

    szerk:
    valaki nemrég sfx tápot keresett
    alzánál levitték a corsair 2018 paltinumok árát, a feneapofájukat' - ( :
    a 450-es 35e - ez eddig 47-48e volt - , a 600-as 47e - ez meg 60e volt -, a 750-es meg 56e volt amikor éppen volt....annak nyilván marad is az ára
    van egy árképzésük, de így a 450-es hatalmas deal - én meg becoptam', mire kaptam újat a megmurderlt helyett levitték az árát 13e-rel :d -

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz xrvman #138578 üzenetére

    mostani árakat hagyjuk, de ha helyreáll sem lesz 200e alatt 3070, és van még a gépben pár dolog, ne a táp legyen kimaxolva 25e-nél szerintem
    ha extra halkat akarsz fractal ion+, de az nem 25e ft-os kategória
    olcsóbbakból bitfenix formula, de az nem tud passzívan járni, ha meg betojik a ventije - csapágyas lesz -, vagy cserélik vagy nem, ez minden tápnál ott van - 500rpm körül jár fixen a ventije -
    ez 27xxx alzán 5 év garral az 550-es, a fractal 560 42e most, de gar 10 év és az tényleg halk, 300w-ig gyakorlatilag néma és utána is leghalkabbak közt van, van amikor adják olcsóbban is pár ezerrel, de utóbbi idően ennyi volt az ára

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Giii #138580 üzenetére

    6800-akat nem ismerem, attól függ _pontosan_ melyik modellt veszed, alap tbp-ben nagy eltérések tudnak lenni - nem mintha nem lehetne abból levenni, de arról nem volt szó -
    3070-ből is van 220w tbp-s, meg van 300w-os is - total board power, ez kb be is takarja a valós teljes fogyasztást, még a csoda rgb étvágya is benne van ha van a kártyán -
    peak értékben nagyobb ugrásokat produkál mint a 3070-ek, de még nem akkorát mint a 3080-ak
    ezért mondtam a 650w-ot, 5950x mellett azért legyen tartalék a peak-eknek
    a 660-as fractal kb tökély a gépedhez, de ha megnyugtat vehetsz 760-ast is, ilyen alkatrészek ára mellett "eltörpül" az ára - 55e körül van -
    barátomnak nyilván a 760-as van, most 5900x és 3070 suprim mellett - 280w tbp -, egy rakat hdd és ssd mellett, nem a tápot szokta hallani röviden ( : az ha jól rémlik 300w körüli értékig passzív
    nálam az 560-as 5dB alatti hanggal vitte azt a suprimet, de nálam csak 3100 volt a cpu akkor - konnektorból 330w volt a gép terhelve super position alatt -
    van aki a corsair rmx2018 szériára esküszik, nem rossz, de szerintem pl ez a fractal széria jobb, a corsairek valamennyivel olcsóbbak
    másnak a seasonic fekszik, nagyon mellélőni egyikkel se tudsz - kivéve ha defektes ventisbe nem nyúlsz -
    ilyen gépnél én maradnék a 650w-nál az biztos - vagy akár 750-nél ha sokat lesz terhelve -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Giii #138585 üzenetére

    Nem bele vauvau, de a "pletykakra ne adj" kiveri a biztit
    Fractalokrol jo tesztek vannak es validak, leghalkabb tapok koze tartoznak
    Az hogy a "kollega" nem hall kulonbseget az nagyon jo, de a pletykakra ne hallgass ( :
    Seasonic tapokkal itt is tobb embernek volt gondja ventivel, dragabb kategoriaban is - es van akinek nincs, meg van akinek ugye 40dB is halk -
    Kerdezlek en teged, mikor olyan
    vga+cpu parosrol beszelunk, mikor normal aron a ketto nem lenne meg 500e ft-bol - most meg lazan milla' kornyeke -, szamit barmit, hogy 10e-rel tobbet koltesz a tapra? Az a vga es cpu max 10 ev mulva lesz filleres kategoria banyaszdatol fuggetlenul
    Es az hogy valaki mennyiert vett valamit az egy dolog, amiket kineztel is nemreg feleannyiert is megkaptad,, most duplajaert is keresni kell, es nem 10e ft-rol beszelunk egy 6800xt-nel es 5950x-nel
    Platina es gold besorolas magaban csak egy adat, van amelyik tap epp karistolja, van amelyik meg mar kovetkezo kategoriaba is majdnem atugrik
    Es plusz egy jo tanacs:
    Veletlen se opasd' magad olyan tappal ami 10 ev garos de a bolt 1-et ad ra
    Ha nem tevedek nagyot, aki ilyet ajanl neked es esetleg meghibasodik a tap, nem fogja az 5-6-7e ft-ot kifizetni amennyibe kerul a gyartohoz kikuldeni
    Nyilvan nem hullanak ezek mint a legy, de ha te belenyulsz nem fog vigasztalni - engem sem vigasztalt ket seasonic ventinel a traktor hang, mert nem mindenkinel olyan ( :, de legalabb azok mar gyarilag selejtek voltak, egy 550 focus plus meg azert nem beugro kategoria, csodalatos meo reszleg lehet naluk -
    Roviden jelenleg fractal 660 neked jo deal, persze az is megmurdelhet ahogy barmi, ha meg 750-est akarsz most dragabb, na bumm, amiket etetni akarsz vele normal arukon is 10x dragabbak magukban
    Talan csicso szokta mondani, hogy tapra a teljes konfig aranak 10%-at illik elkolteni
    Ezzel ebben a formajaban nem ertek egyet, de nagy altalanossagban igaz
    Ha 150e ft van a komplett gepre meg is ertem ha valakinel.elsodleges az ar - bar akkor is ha par ezer ft-tal sokkal jobbat lehet kapni en megprobalom rugdosni fele ( : -, esetedben ugy gondolom nem 10e ft oszt vagy szoroz
    De persze a te penzed, irany neweg, amazon, sok user reviewt is talalsz a tapokrol

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Giii #138591 üzenetére

    Csak gondold at
    Ha valamire 10 ev gar van es mondjuk 50e ft, azt az arat azert hatarozza meg a gyarto mert a gar is annyi, nagyobb roziko - akkor is ha keves hullik el 10 even belul -, es persze a versenytarsak is annyit adnak
    Ha meglatszana az aron is az 1 ev gar masrol beszelunk, de az emagos ajanlatnal en csak annyit latok hatalmas deal...annak aki eladja ( :
    Van akinel soha nem doglik meg semmi, az azt mondja hulye aki ezzel foglalkozik
    Aki mar tapasztalta hogy arkategoriatol fuggetlenul barmi barmikor.megdogolhet kicsit maskepp all hozza
    Szervizben azert lattam szepeket roviden, sajat cuccal.belenyulni ritkan szoktam, de arra is volt.pelda
    Es most esetedben az a 10e ft tenyleg nem ugy nez ki mintha barmit is szamitana, es kozel nem koltod el akkor sem a konfig ertekenek 10%-at tapra, de nem is kell
    Nem szoktam sem feleslegesen draga sem feleslegesen felulmeretezett tapot mondani senkinek, magamnak se veszek, de esetedben egyaltalan nem.tulzas a 650 kategoria, 750 ha megnyugtat hogy annyit latsz rairva
    Vannak sokan akik rmx 2018 corsairrel is boven elegedettek, sok opcio van, abbol pl 850-es 55e-ert volt nemreg - lehet most is van akorul - 10 ev garral, de az mar pl teljesen felesleges

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Kaci84 #138594 üzenetére

    Arra probaltam celozni, attol hogy neked egyforma volt a ketto hangban, meg nem az, a fractal durvan halk, meg nekem is ( :
    Milyen ertek biztositott modon kerul 3e-be kikuldeni egy tapot? Tenyleg erdekel
    Valamikor 10 eve kuldtem ki kinaba - nyilvan sokkal.messzebb van -, egy telefont, az nem allt meg 5e-bol akkor biztositva
    Legtobb bolt visszafele szallitasnal nem szamit fel semmit, bekuldeni altalaban sajat krsg-re kell
    Alza covid elott ingyen futart kuldott ha garoztatas volt, azota mar fizetni kell - azt mindig kifelejtem mindenki nem lakik a kozeleben, en szemelyesen intezem naluk ha van mit -
    Most legutobb oporollerre' raktak, de akkor is betartottak a hatalyos jogszabalyt garoztatasi idore
    Es ha nem tudnak cserelni teljes vetelar vissza, az azert mondjuk evek multan nem hatranyos
    Nekem ennyit meger a nyugalom, emellett aki 10 ev garos dolgokat 1 ev gart ado boltban veszi, tamogatja oket ebben hogy az ugy a jo, ha mindenki azt mondana akkor rohaggyon' ratok, el is tunnenek az ilyen mutyis boltok/dolgok
    Persze sajat penzet mindenki oda rakja ahova akarja

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Giii #138597 üzenetére

    tartaléknak jó ha van gyártói, ha mondjuk a kisker csődbe megy - volt már rá példa -, azért alza és emag kategóriásaknál kicsi az esély, de láttunk már egy baumaxot innen kivonulni
    ha éppen nem is csődölt be, de léptek és semmilyen supportot nem hagytak maguk után
    na olyankor jó a gyártói, talonba

    Kaci84
    ez nem a megleckéztetésről szól
    a gyártó azt 10 év garral adja, és nem azért hogy kiskerek 1 évet adjanak rá
    elee jogszabályban ott van, hogy a kisker köteles átruházni a gyártó gart, de vesződjön ilyenekkel aki akar, részemről ilyet nem veszek, és ha senki nem venné meg be is fejeznék a sunyiskodást
    ár/érték arány az oké, de még mindig 5950x+6800xt-ről beszélünk :) bánya után majd 6800xt ára fog durvát esni, de nem 5-10e ft-ot hanem több száz ezer ft-ot
    és ha nincs bánya akkor meg a vga értéktelenedik el csúnyán, nem a táp
    normál esetben most az anno 150-200e ft közt megvett 5700xt-k már 100-120 körül mennének, hiába idén vette is valaki sokkal többért
    de ugyew nem normál eset van, lehet még hónapokig csilliókért' mennek a vga-k, de egyszer csak nagy bumm
    ha 5950x-et is valaki most vesz annak nagyot esik majd az ára mikor végre tud gyártani érdemben az amd - most valami 400e +, 320e-ért lehetett venni többször alzáról -
    de barátom 5900x-e majdnem 300e, nemrég 225e-ért vette, és majd megint lehet kapni annyiért
    750w sztem is túlzás, de azért még nem költői ilyen dögöknél ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Giii #138600 üzenetére

    10 év gar mellett élettartammal sztem ne nagyon foglalkozz, az legyen a gyártó baja
    mondtam nem tökéletes, de minden tápnál fogsz látni olyan dolgot amit "lehúznak", és mivel ez már eléggé prémium szegmens ezért kisebb dolgokat is kiemelnek- jogosan -
    seasonicok és corsairek talán tovább passzívak, de mindkettőnél látsz "lehúzást" tesztoldalaktól modelltől függően
    mondtam tökéletes táp nincs, kb semennyiért sem, de ez a kategória már bőven használható és nem félnék rákötni több százezres értéket - sajátomra se féltem rákötni a 3070 suprimot -
    most épp az fsp 85+ pro-t használom, nem vagyok fractal fetisiszta ( :
    seasonicot is használnék, elektronikája egy kategóriától nagyon ott van, de ventik terén bizodalmam irányukba megszűnt
    ssd-k ára most még pont lefelé megy, ramok ára indult meg - nem bánom, van bőven :d -
    árak meg izé, de. mondtam hogy jártam a atáppal ami edig 47-8e ft volt, most kitalálta az alza hogy 35e lett, ha már eddig garban volt és kaptam újat, rögtön bukjak 8-10e ft-ot ha el akarom adni - az a mázlim "felbontottként" 40-ért vettem -
    volt olyan is náluk - nem egyszer - hogy mondjuk a 760-as fractal olcsóbb is volt mint a 660-as, ezekhez sűrűn kell nézni, 760-as fractalt 46-7e-ért láttam náluk legolcsóbban, az én 560-asom 37-45e-ig mászkál, most épp 42..de ma hoztsam ramot, ugyanabból a 3600-os olcsóbb mint a 3200-es, a fekete 20%-kal drágább mint a fehér ( : még jó h nekem pont fehér kellett, van egy érdekes árképzésük
    jelenleg 5900x is drága és alig kapható, minden drága :d - kivéve az ssd-t, tápokból is azért lehet lőni jó áron -

    szerk:
    xrvman
    ma 25e ft már nem sokat ér mikor 380ft körüli az eur, tápok ára megugrott belépő szinten is, a régebbi 15e ft kategória most 20
    csapágy és csapágy közt is van különbség, illetve ott a csillagok állása faktor
    ha lenne 1000 darabod akkor látnád mennyire strapa- de akkor is csak kicsit -, így csak simán lehet mázlid volt
    manapság meg ahogy tapasztalom az ilyen-olyan csoda fdb csapágyazások se váltanak meg világot, sőt, akár hangban és élettartamban is rosszabbak régebbi technikáknál
    a bitfenix formula egyébként jó, venti meg tényleg olyan vagy belenyúlsz, vagy nem - ák-n egy tag azt írta belenyúlt, de nem garoztatta, kicsereélte magának a ventit, gar ugrott, de olyat rakott bele amit akar, az is egy megoldás, olcsóbb táppal én is azt csinálnám ha egyébként más gond nincs vele -

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz xrvman #138601 üzenetére

    550w elég
    a bitfenix formula az fix kábeles egyébként, adott árért korrekt is 5 év garral
    modukkal nincs baj, kis feszültségesés van, de oxidálódásról nem hallottam még - persze lehet ritka esetben megesik, de egyébként nem kellene, ennyi erővel eloxidálódna pl egy hangfal csatlakozása is -
    a whisper m a modu - ez viszont úgy tudom hangosabb mint a formula -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Amerigo57 #138604 üzenetére

    :C
    nyilván arra gondolt a 600w körüli kategóriában...
    komolyan néha nem értek meg embereket
    húúúú mekkora mutatvány hogy 1,6kw-os táp tovább marad passzív mint a 600w körüliek ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Amerigo57 #138610 üzenetére

    teljesen jó válasz volt :R - azoknak mindenképp akik 1,5kw kategóriában keresnek tápot :P -

    xrvman
    az nyilván maxon annyi, ahol ideális esetben azért nem kell járnia
    aszem' a 85+ pro hexaban is az van, szerencsére közelében nincs 40dB-nek
    4-500rpm körül pedig minden 120/25-ös kvázi néma, kérdés csak a motornak milyen hangja van mellé

    Pityu.
    papírforma szerint bírnia kell
    nálam 450-es focus 2700-et és 590-et is megetetett gond nélkül

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Calogero #138852 üzenetére

    remélem nem te vetted meg anno tőlem ezt, a seasonic helyett is égne a pofám :B
    sajnos nagyon nem egyedi ez a kerregés, részemről ha seasonic akkor olyan ami passzívan kiszolgálja a gépet
    ehhez a géphez még 250w is költőien sok lenne, de olyanok nincsenek is
    ha azt akarod, hogy passzív legyen akkor pl ez passzívan is kiszolgálja a géped - az olcsóbb modellek nem tudnak passzívan üzemelni, és gyártótól független sem tudok olyan tápról ami 30e alatt képes passzívan működni legalább 150w-ig -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Calogero #138865 üzenetére

    szívesen
    én is, később eladtam
    vevővel közöltem, hogy ez a 3. példányom amiben jó a venti elsőre ( : még kivételesen azt is felajánlottam neki mivel hangb_uzi volt mint én, hogy ha hangosnak találja hozza vissza, de nem hozta
    aztán idővel ugye vagy besz@rik vagy nem
    filóztam még rajta, de nem jut eszembe passzívan is működni tudó táp most 30e alatt - emagon lehet van 1-2 modell, de a gyári 7-10 év helyett 1 év garral, az nem nagy business ha van is -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz tomazin #138867 üzenetére

    rosszul értelmezted, pont fordítva van, konnektorból a nagyobb táp többet fog kivenni a gyengébb hatásfok miatt, idle biztos
    idle pl ha 60w a géped, az más %-os terhelést jelent 500-nál és mást 650-nél - utóbbinál épp 10%-át érheti el, és arra a tartományra nincsenek előírások csak a platinum kategóriában, alatta csak 20% terhelésre adnak meg előírást -
    legtöbb táp hatásfoka ott még rendkívül gyenge
    nem 10-20-30w-ra kell gondolni, de van eltérés
    terhelve már nagy különbség nem lesz, de még mindig az 500-as fog jobb értéket hozni esélyesen a te gépednél, vagy kb egálra jönnek ki
    játék alatt ez a gép - egy 220w-os 3060-at feltételezve -, nettó max 300-320w egyébként, de jellemzően megáll 300w alatt még csőgázon is, ha 144fps-sel játszol

    BB9000
    párszor elmondtam már, ahhoz, hogy egy 500-ast határon járassunk, igen zsebbe kell nyúlni ( : elvonatkoztatva az elszállt vga áraktól
    ha business alatt bányászatot ért, akkor pláne nem csőgázon fog menni semmi, cpu kb pihen, vga meg 120w körül
    melónál ahol a sw használja a vga-t, max 150w-ot vesz ki render dolgokhoz belőle

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Kobe #138876 üzenetére

    az sf750 a paicon levő talán legjobb táp ebben a kategóriában
    300w-ig passzív, ezt szerintem egyik sem tudja - kipróbáltam 3070 suprim mellett, konnektorból teszt alatt 330w volt a gép, a táp passzívan vitte -
    és utána is nagyon halk még sokáig, nyilván ezért a csak 7 év gar, ennek ára van
    kábelei rövidek, arra készülj fel, egyébként durva mit tud az a kis mocsok olyan térfogattal

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Kobe #138908 üzenetére

    mondtam fentebb mit képvisel az sf750
    és nekem volt, és baba nem csak tesztekben
    great wall beles, de teljesen mindegy, profi munkát végeztek
    azt is mondtam jók a kábelei, de rövidek - sokan panaszkodnak rá, hogy nem elég itx házakba sem a hosszuk, hát tényleg rövidek, ennyi gyíkja van -
    egyébként szépek, de nem csak rövidek, hanem nagyon merevek is a kábelek, ezt ildomos belekalkulálni

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Norb3rto #138921 üzenetére

    3080-nál ne a tápon akarj spórolni szerintem, oda nyugodtan mehet egy 650-es
    abból minőségiek zömében 40e+ - persze vannak olcsóbban is, ha más tud ajánl, de z alá azért nem raknék be egy 85+ pro fsp-t pl -
    alzán fractal 660 pl 45e, de a 760-as 47,5e
    mindkettő 10 év garos, szuper halkak nagy terhelésen is
    azt a 2600-ot meg ha rám hallgatsz cseréled, maga nemében jó, anno amennyiért dobálták jó volt, de már egy 3600 is ég és föld hozzá képest - sokkal jobb smt, jobb ipc, jobban gamere optimalizálva -
    nemrég tesztelgettem forzát az új 3800x-emmel csak 1650 mellett, hadd ne mondjam 3600-ra is ráver, 3060-70 mellett nem volt olyan fluid a game 60 fps-nél 4,4-es 3600-nál, mint ennél ha akará 3600-on járatom
    tesztekben a számok egy dolog, de ha már egy ac. od-val játszol is látszik mennyivel jobb már egy 3600-is, akár 1440p@60-on ahogy anno használtam, 2600-tal 4g-n használhatatlan volt az a game

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Norb3rto #138923 üzenetére

    még esetleg ez
    de ilyen értékű vga-nál - és a régi árat nézve, nem a mai teljesen elszálttat, +/- 10e ft sztem nem oszt vagy szoroz kategória
    a fractal tuti csendesebb lesz nagy terhelésen is lesz, és seasonic táppal nagyobb eséllyel szaladhatsz bele meghibásodó ventibe

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Sipasanyi #138925 üzenetére

    vagy szállítási gondok vannak

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz boskorelli #138927 üzenetére

    bedobhatja az unalmast 100e ft-os táp is bármikor
    az s12iii-at személy szerint hanyagolnám, még ennyiért is - pláne, hogy még a garanciát is "elfelejtette" kiírni az emag, esélyesen egy évet ad rá -
    ez ugyan hexa, de dc-dc, full japán kondis, frankó kábeles és mind fekete, nem is helikopter, 5 év gar
    te gépedhez még a 350w is bőven sok

    szerk:
    de ha megnyugtat hogy 500w és seasonic, akkor vedd azt - alzán mondjuk drágább 3,5e ft-tal, de nem "felejtették el" kiírni az 5 év gart amit a seaconic ad és ők vállalnak ( : -

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz boskorelli #138929 üzenetére

    mint mondtam bármelyik megdögölhet, bármikor, arra senki nem ad neked garanciát
    van itt bőven tulaj 10-100e kategóriában akinek döglött meg tápja, arra ott a garancia
    nekem múltkor egy 50e közeli corsair murdelt meg, benne van a pakliban, garoztattam, kaptam újat, ennyi
    lehet a linkelt fps 10 évig ment volna, de lehet az is az fél év múlva makkan meg ( :
    nem lehet ezt tudni, ezért kell sok garanciával venni a tápot - és amit csak lehet -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz TechN7ne #138931 üzenetére

    másnál meg a seaonic döglik meg, megint másnál a be quiet, harmadiknál fractal fog, negyediknél megint más, ez ilyen
    ott van az 5-10 év gar, azért van - persze nem élmény ha x ideig nélkülözni kell valamit, de nincs pénzbeli bukta és esélyesen új termék jön újraindult garral -
    de ezt nem lehet kivédeni, aki ért hozzá nem fogja azt mondani egyikre sem, hogy az _biztosan_ nem hibásodik meg x éven belül

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz TechN7ne #138933 üzenetére

    cserélje a tököm' - már bocs, nem azért veszek drágán dolgokat, hogy a gyár hlyeségét én oldjam meg -
    egy fsp pro-nál talán, de egy drágább tápnál biztos nem
    pont ezt mondtam, csillagok állása helyzet, tömeggyártást már nem említem, tény, AS ( : gyártás van, éppen mit dob a gép
    és általában minél drágább valami, annál több vele a zűr is - nem mindig, de általában -
    no ilyen apróság miatt nem veszek már gar nélküi cuccokat, pedig régen - 2010 előtt -, nem volt azzal gondom
    nem finnyás lettem, csak nagyon elqrvult a világ...

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz TechN7ne #138933 üzenetére

    gar után oké, ha csak annyi a baj
    de mivel sok táp 10 év garos, ha utána elfáradt benne valami akkor elfáradt, én olyanra már nem bíznám a gépem szívesen - gyengébb konfighoz attól még simán elég lehet, nem mintha a mostani olyan zabás lenne, de nem is 2ft kategória -
    én is cseréltem pár seasonicot, amidőn arra jutottam, hogy kösz, elég volt ( : lehet a következő már tökéletes lenne, de igazából van "tökéletes" tápom már a fractaltól

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz TwentyFour #138942 üzenetére

    corsair sf750 2018 platinum, ha azt akarod hogy nagyon halk is legyen, ha kevésbé halk is jó akkor a 600-ast - én előbbit venném -

    szerk:
    csicso82
    alzától egy atx-et linkeltél ( : ák rosszul listázza, erre gondoltál
    az sfx fractal pedig nem túl halk jószág, az atx verzióval ellentétben - már ha számít -
    600-as corsair 45e, 750-es 55, ezek is nyilván alzán lesznek a legolcsóbbak

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz TwentyFour #138946 üzenetére

    180w-ig passzív a 600-as, ez rémlik - kb mint a 450-es -, tehát film alatt néma a táp
    viszont a 750-es 300w-ig passzív, és utána is 4-500w-ig extra halk, azt már a 600-as nem tudja
    kábelei rövidek és viszonylag merevek, erre készülj fel

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz SzlobiG #138955 üzenetére

    most őszintén, szted mért mennek arany árában a nagy tápok és vga-k?
    na látod pontosan azért
    ti generáljátok ezt a baromságot, de az fájdalmas, hogy megdrágultak a sz@rok amik kellenek hozzá
    pffffffffffffff

    szerk:
    pont annyira értelmes, mint hogy itt sírsz hogy drága a sz@r amit venni akarsz
    miközben azért drágult meg a vga-val együtt mert pénzt akarsz vele keresni mint melletted qrva sokan
    ez itt a táp topik, nem bányászda

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz SzlobiG #138961 üzenetére

    afeneapofájukat' ;] és jól látod, elég valószínű, hogy a sok "bányász" felvásárolta azt is
    komolyan unalmas, hogy feltoltátok sok minden árát, és még neheztelsz valamire hogy drága vagy nem lehet kapni? azért ne már

    nem szóltam eddig szándékosan hozzá, ha valaki bányászdához keresett tápot, ha így akar pénzt keresni hát tegye, verjük még sz@rabbá a környezetet, úgy a jó
    de az erős, hogy az panaszkodik árakra aki benne van az árak felverésében

    jó lesz a bq amit néztél

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz nobela #138984 üzenetére

    semmi gyanús nincs benne, alzánál ez így megy
    néha irreálisan alacsonyra áraznak be egyes termékeket, máskor meg irreáisan drágára

    csicso82
    te pedig ne egy grafikont nézz, kivéve ha nem tudsz idő-utazni, akkor nem szóltam ( : a múltba nehéz visszamenni vásárolni - pedig látom, sokan szeretnének -
    de, ők ezt most fele áron adják mint a többi üzlet
    a legolcsóbb következő ajánlat is több mint kétszerese az ő áruknak
    a minimum ár grafikonja pedig esélyesen az övék volt zömében

    szerk:
    épp most gondolkoztam eladok minden pc-s sz@rt, de egy ilyet akkor még kipróbálok :d
    sztem nem lesz halk és ennek is hülyén működik az eco módja

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Cs1csó #138987 üzenetére

    meKcsináltam' a néma gépet, ami fél méterről is az :P most épp 3800x+1650, de vga is lehetne combosabb, jó hűtés plusz le kell venni a tdp limitből kicsit - van akinek persze sok már 1% is :d -
    cpu-n ráadásul lp bq! hűtő van, azon max 500rpm-es venti, az 4ghz-ig már csak avx-nél engedi 70 fok fölé a cpu hőjét
    egyébként a fractal 560-as a táp most, néma, de a kis corsaierek is némák voltak - passzívak, cw nélkül -
    erre csak tényleg kíváncsi vagyok, ez lesz a 3. evga táp ami nálam jár első kettő amúga faca' volt adott áráért, de a ventivezérlésük egy kalap sz@r, már bocsánat
    nyilván azért a 15xxx ft-ért ebbe sem lehet majd belekötni, 3xxx ezer ft-ért már nyilván más a helyzet ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Cs1csó #138989 üzenetére

    ne fesd az örödögöt a falra..most már tényleg nem a többi bolt árának feléért adják :P

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Cs1csó #138994 üzenetére

    és még azzal is a legolcsóbb ajánlat jelenleg - most épp ugyanebből a 650-es olcsóbb náluk mint az 550 -
    de az ő árképzésük ilyen, nincs benne logika :N aki vadászik jó vadakat lőhet

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Cs1csó #138997 üzenetére

    a pontos típus a lényeg, nem a gyártó
    ha direkt gyártó, ha matricázó akkor is, az adott típus
    és persze az ár/érték és a garancia ideje
    sok matrcizázó lett, orrba-szájba nyomják a modelleket, nagy árverseny van
    nagyon oda kell figyelni gyártón belül is, hogy miért szabad pénzt adni

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz eight #139000 üzenetére

    jó a 650-es
    talán full japn kondis a 750, komolyabban nem néztem utánuk
    de az 550-est kipróbáltam, rendben van a ventivezérlése
    és eddigiek alapján erősen bronz hatásfok felett van

    AeSDé Team

    seasoniknál ha ránézel emagon, egy év garral adják
    fractalra alzán 10 év van
    van még kérdés?
    de, meg tud hibásodni bármelyik, nem hiszem hogy visszaküldéssel akarsz bajlódni ha úgy adódik - seasoniknál venti meghibásodásra esély is nagyobb mint fractalnál -
    gold-platinum meg ilyen nyalánkságokat fennntartással kell kezelni, fractal nagyon jó táp, de a platinum alja
    viszont ezekben egy tier-rel jobb venti van mint a seasonicokban, nagyon jó ventivezérléssel, itt egyértelműen fractalt vennék - főleg ha számít a hang kifejezetten -
    ha nagyon a hatásfokra akarsz gyúrni, sokkal egyszerűbb módja pl, ha a csőgázon pl 300w-ot evő géphez nem 800-ast veszel, hanem 550-est
    tudom, hogy árban összeérnek, de azt is tudom minél fentebb van méretezve a táp, a hatásfok annál rosszabb
    ahogy mondta valaki gold-platinum stb közt 2%-ok vannak kb, feleslegesen nagy túlméretezéssel nagyobbakat lehet bukni
    ez egy "plecsni" gyakorlatilag
    itt is igaz hogy az adott gyártó pontos modelljét kell nézni plecsnin belül is, amiről tesztek van - már a legtöbb tápról -
    van hogy csak azért nem kap platinumot valami, mert nem abba a szegmnensbe szánják, és/vagy nem akarják kifizetni az árát
    te gépedbe 3080 miatt a 660-as vagy 760-as fractalt venném ha fontos a hatásfok is - utóbbival későbbi combosabb cpu is belefér kényelmesen, marad "hely" a 3080 peakjeinek -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz AeSDé Team #139010 üzenetére

    1080-at nem láttam
    azt még jó ha tudod, hogy régebbi seasonicok elektronikája nem tud mit kezdeni a nagy áramerősséggel, hiába tudja papíron, gyakorlatban okszor elvéreznek - rövidzárnak érzékeli az elektronika -
    3080-nak nem maga a fogyasztása gond - bár az is nagy -, hanem a peakek, nagyon durva kilengéseket tud csinálni - nyilván tapasztaltad már ha monitorozod -
    kb minden tápra igaz, hogy 50% terhelés közelében hozza legjobb hatásfokot
    régebben csőgáznál' sokkal rosszabbakat tudtak, ma már nem annyira "durva" a romlás mai modern tápoknál
    idle az érdekes még, minél nagyobb a táp, a min 10%-is annál nagyobb érték, és a legtöbb gép idle egy 550-es táp 10%-át sem eszi, minél nagyobb a táp, annál többet fog elfűteni emiatt - nagyon kevés táp van, amire ez nem igaz -
    860-as is jó persze, azért mondtam 760-ast mert kb középen lene load terhelve
    teszteket keres, fractalokról van bőven, különböző "étvágy" tartományban
    nálam az 560-as úgy röhögte ki a 280w tbp-s 3070 suprimot hogy öröm volt nézni ( :
    thw teszt a 860-ról
    a legjobb hatásfokát nettó 250-350w terhelés közt hozza 92,5% körül - de ők 115v-tal mérnek, 230-nál ezek jobb értékek valamivel -
    viszont 40w terhelésnél csak 80% a hatásfok - és a legtöbb gép idle annál nem sokkal eszik ma már többet -, 60w kell neki hogy elérje a 85%-ot
    pont az idle 10%-ra nincs specifikáció a "pelcsnikben", kivéve a titánt
    többi plecsniben kis túlzással bármilyen pocsék is lehet, csak 20-100-ig definiálják az értékeket - és sokszor nagyon pocsék is a 10% környéke -

    szerk:
    röviden:
    egy gyakorlatban is jó hatásfokú táppal ÉS jó méretezéssel tudsz elérni valóban jó hatásfokot

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Chaser #139011 üzenetére

    pontosabban anagy kiugró árammal nem tud(ott) több seasonic mit kezdeni
    más design az elektronika, mint ami pl 3080 kategóriához kell
    a 860-as fractalod 260w-ig passzívan fog menni - de ha a hőmérséklet engedi akkor 300w_ig is, az 560-asom papíron 180w-ig passzív, de sokszor csak 250w-nál kapcsolt be a ventije arra a kemény 400rpm-re -
    és ne ijedj meg ( : kikapcsolás után még egy percig pörgetni fogja a ventit, akkor is ha előtte passzívan ment - ezzel likvidálja az esetlegesen bennrekedt hőt -
    egyedüli dolog amit elcsesztek az eco gomb belső elhelyezése a modu oldalon és nem a 230v résznél, de igazából egyszer kell bekapcsolni, együtt lehet vele élni

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz hamburger97 #139013 üzenetére

    ott a fentebb kitárgyalt fractal 660/760/860, onnantól ízlés szerint
    ár/értékben a 860 most nagyon ütős alzán
    1660s-ek zöme max 120-130w, tápcsatis 1050ti max 100w, szóval azért nem kell feltétlen 7-800w táp esetedben

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz AeSDé Team #139015 üzenetére

    azok is tovább mennek passzívan ha a hőmérséklet engedi
    volt 550-esem focusom, venti az gyárilag nagyon hitvány volt bene, de megizzadtam mire akkora terhelést tudtam neki adni hogy be kelljen kapcsolni a ventinek

    hamburger97
    ott más gond van
    560 fractal, 280tbp-s suprim amit ki is maxoltam - ez magában lefedi kb mind a három vga-dat -, mosolygás a táp részéről ( :
    de a 450-es corsairem is simán vitte, csak az már nem passzívan:)
    lehet az is nem a tápoddal van gond, hanem bármilyen egyéb hw-es hiba van, akár a riserek - ha jól értettem az van, azok tudnak mókázni -
    veszel másik tápot kiderül egyből, de teljesítményben igazából semmi szükséges 550-esnél nagyobbra, még azt is mindent maxra tolva talán 70%-ig tudod terhelni, de olyan meg gyakorlatban nem lesz, közelében sem

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz hamburger97 #139018 üzenetére

    szívesen, ezt mindig kizárással lehet tesztelni
    új táppal kezdeném én is, ha azzal is gond van akkor viszont már a riserekre koncentrálnék
    persze ha később akarsz combosabb vga-t/vga-kat, akkor lehet akár 860 is
    ehhez a géphez az 5-600w kategória is bőven elég kimaxolva is, de úgy nem haználod soha gyakorlatban - gondolom bányászda, ahol eleve jóval tbp alá kerülnek a kártyák -
    a nagyobb tápok eőnye hogy tovább maradnak passzívak - sokan emiatt is vesznek nagyobbat, amit megértek -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz eight #139020 üzenetére

    szívesen
    nem tudom milyen bele lehet, gy.b. super flowert talált valahol - 550-esnél biztos ami nekem van, passz -
    de amiket eddig mértem 560-as fractal platinum szint hatásfokban, agyam eldobom ( : - lehet jobb belet kaptak, mert kifogytak az aktuálisból, gyártást meg nem offolják emiatt, volt már így 5700xt hűtéses 5600xt-m tavaly -
    a venti vezérlése nyugodt, nálam most konnektoros max 130w terhelés van maxnak, ott nagyon ritkán kapcsolt fel a venti, óránként egyszer kb - nincs gépben, tud szellőzni -
    de nem meghallottam, hanem megláttam hogy forog a venti....ezt így kell
    ezzel együtt biztos nem top tier venti van benne, van hangja a motornak, de elfogadható bőven
    mostani áraikért nagyon jó vételek

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz wolf033 #139022 üzenetére

    Termékgarancia: részletek
    Magánszemély: 36 hónap

    az ár mellett van egy ugyanolyan fontos paraméter, legtöbb ember hajlamos azt nem látni

    ha 650-es kell teljes gyári garral, picivel kevesebbért ez
    lehet jobb deal...full modu, tud passzívan is járni, 5 év gar, olcsbb, korrekt táp - ráírt bronz egy dolog, jobb -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz wolf033 #139024 üzenetére

    hajrá:)

    nobela
    nem hülyék, érdekes az árképzésük, megtehetik
    ezért is szeretem őket, jókat lehet vadászni ( :
    amit ők tudnak, aki jó dealeket akar sűrűn nézi az árakat és biztos vásásrolni fog
    alapvető marketing trükk

    Graphics
    Termékgarancia: részletek
    Magánszemély: 36 hónap

    "az ár mellett van egy ugyanolyan fontos paraméter, legtöbb ember hajlamos azt nem látni"
    a hülyének is megéri 7 év garos tápot pár ezerrel olcsóbban megvenni :K ;] 3 év garral
    pláne hogy van elég jó ajánlat, és ha nagyon az a táp kell alzán ~7e-rel több 7 év garral...pár ezerrel többért meg ott a hófehérke egy tier-rel jobb seasonic ami 10 év garos

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Graphics #139028 üzenetére

    egyrészt 7 évet vállal rá
    másrészt itt is akad seasonic tulaj akinek garidőn belül megdöglött a tápja, akár bőven garidőn belül
    vagy bármelyik gyártótól bármelyik tápja bármilyen árkategóriában
    nekem nemrég a közel 50e ft-os kis corsair pár hét után
    oszt' ha neked kell kiküldeni a seasonicknak fájni fog, hogy "spóroltál " pár ezer ft-ot
    ez nem olcsóbb semennyivel, hanem drágább, de legjobb esetben is azonos áron van mint a 32e/7év gar verzió...ahol mondjuk hülyének sem néznek és nem mutyizott helyről van
    szerintem
    persze mindenki odaszórja a pénzét ahova akarja :R

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Graphics #139030 üzenetére

    2010 előtt én is megvettem, sok mindent gar nélkül :) most is megvenném...ha látszódna a gar nélküli dolog árán...csak sajnos nem látszódik az esetek döntő többségében
    épp elegen vásároltak már tőlem úgy, hogy azzal kezdte látta drágább mint másoknál de van garancia sok..az előző akármije gar után pár hét-hónappal döglött meg ( :
    nem finnyás lettem azóta, csak rohadtul elqrvult' a világ
    döglött be nálam utóbbi években one x pár hónaposan, alig használtam
    felhívom a supportot, mondom SKSH, épp el akartam adni mert már egy hónapja be sem kapcsoltam, gonoltam leelőrzöm biztos működik-e...hát nem ( :
    óóó, aszongya', sok ilyen volt, ezeket ha nem használják a táp hajlamos a meghibásodásra
    loooool
    nem egy emberke van itt aki mérnöki csapatban dolgozik/dolgozott
    ma már nem azon dolgoznak neked/érted, hogy minél tovább működjön egy eszköz, hanem hogy lehetőség szerint a garancia idejét éppen bekkelje ki, utána meg dögöljön meg, mert ha nem döglik te nem veszel újat
    és ebbe brutál pénzeket ölnek
    nyilván nem tömegesen hullik semmi, de az esélye ott van, bárminél, bármelyik gyártótól bármilyen árszegmensben
    anno elitebookokat agyonütni nem lehetett
    megjött a g 1-2-3 akármi széria, töltőáramkör hibák fél éven belül soknál - csak kompletten alaplappal cserélhető, ez konkrétan gtk gar nélküli gépnél -
    többnél, csak nem a kicsi drága mérnökség elszámolta a "határidőt" :d ? :d itt voltak az új bontatlan dobozos gépek, nem volt hozzá pofám hogy eladjam őket magánzónak - pedig bolti árhoz képest qrva jó áron ment ami hozzám jött és nemlopot' volt :d, de akkor sem, vigye dealer, őt köpködjék ne engem ( : -
    sorolhatnám
    adott esetben azért a 25e ft-ért most ott a 650 b5, több garral
    full modu, opciós passzív üzem, és nem cseszték el a ventiszabályzást, sőt, qrva jó
    mitől jó deal a 3 év garos seasonic ugyanannyiért? rá kell nézni
    az elődje talán a sima focus volt, már ahhoz képest IS visszalépés több dologban
    egyedüli előnye a gold vs bronz lenne
    ha nem sokkal jobb lenne gyakorlatban ez az evga széria - többit nem tudom, 550-es biztos frankó -
    ha itt laknál mondanám gyere, téged beengedlek a lakásba
    hozhatsz trms mérőt, akármilyen tápot, mérjük össze az 550-essel ami most nálam van
    lehet te is pislognál mint én, hogy a fractal 560 platinum szintjét karistolja - oké, a 650-es lehet nem, nem néztem még utána elméletileg milyen bél került beléjük -
    de ha azt is mondjuk csak bronzot tud,legyen, jelen esetben akkor sem jobb deal az említett 650-es seasonic az említett 650-es evga-tól
    szerintem - ami még olcsóbb is ezeöccáz' ft-tal -
    én vettem akciós evga tápot, igen, a lehetőség bárki előtt ott volt úgy gondolom:) és tegyem mellé épp szóni' akartam nektek, de láttam már szót' valaki
    egyiken bukok, másikon nyerek, megmarad a világ csije' is, én meg sok mindent kipróbálok, és nem veszem szentírásnak a kis/nagy teszteket feltéttlenül
    mondtam vettem én már zafír 5600xt pulse kártyát, amin az 5700xt pulse hűtése volt...sehol nem volt nyoma globál szinten
    csináltam itt neki topikot, azt vitte fel egy srác redditre, ahol fake-eltek :d aztán érdekes egyre több embernek lett, beírtam ák-ra is, ott is egyre többnek lett
    a zafír azért megkérdeztem pontosan mért történt ez?
    a válasz ez volt:
    kompatibilisek egymással
    ( : ki a fac' gondolta volna :d
    nyilván kifogytak a default hűtésből, de emiatt nem offolták ki a gyártást, egy jó adag 5600xt a sokkal durvább 5700xt hűtéssel került forgalomba
    sanda gyanúm, most ezekkel az evga tápokkal is hasonló lehet - 550-essel biztos -
    de meg is lett a böjtje, pár hónap után a defaultnál is sz@rabb verziójú verziót dobott ki a zafír...de az már egy másik történet

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz wolf033 #139032 üzenetére

    Nem gyozkodni akarok senkit, csak sok csunyat lattam
    Tomegtermeles meo nelkul, majd a kedves vevo meo-zik, szandekosan kicentizett elettartam, par centekkel olcsobban hitvanyabb alkatresz beepites, nem javithato konstrukciok, stbstb
    A profit a lenyeg, osszes robbi masodlagos
    Nagyon keves kivetel van mar sajnos

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz TechN7ne #139034 üzenetére

    nem hinni kell, tapasztalni ( :

    melyik tápod van pontosan? nem követem már túlzottan a seasonicokat, ezek már nem azok mint régen - s12 iii is mi? gépem közelébe nem engedném, azért régen beugróknál is volt egy szint ami alatt nem adták hozzá a nevüket -
    valaki mondta jobban bízik a beugró fsp-ben mint a csilli' drága tápokban
    egyébként én is:) a fractalom ellenében is
    persze onnantól kezdve hogy csillió' gar van minden tápomra nem érdekel, arra van a gar
    de ha "életmentő" gép kellene aminél fontos hogy ne essen ki a táp, akkor lehet a csóri' kis fsp-met raknám bele
    túl vannak ezek spilázva, minél bonyolultabb egy áramkör meghibásodási esély is annál nagyobb
    de ugye az ember ha némát/halkat akar akkor kompromisszumot kell kötni és kinyitni a pénztárcát - ha meg megmurdel ott a gar -

    AeSDé Team
    én ezt kivenném és dobnám vissza
    elállás, vegyél másikat
    erről beszélek, tömegtermelés és nincs meo, mindegy mennyibe kerül
    - nem hiszem, hogy a géped egyéb komponense okozná ez a hangot a tápban, bár nem kizárt az sem -

    szerk:
    egyébként coil whine a jelenség neve
    valami gerjed valamivel
    ha ezt a gép full idle állapotában tolja az régen rossz sztem - bár terhelve sem túl jó omen -
    mikor megmurdelt a kis corsairem akkor adott ki hasonló hangot, előtte semmi cw nem volt, utána ilyeneket meg szörtyögött-fortyogott mellé
    ettől független tudok olyat aki évek óta használ cw-s tápot gond nélkül - nem zavarja -, én visszavinném az biztos ennyi pénzért

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz AeSDé Team #139037 üzenetére

    de másik táp kábeleivel használod a fractalt ha jól értem?
    mert azt ne csináld - nem feltétlen gond, de lehet, van modu kanóc pl ami kondis, a másik gyártóé vagy akár gyártón belül másik modellé meg nem, és az gondos, nem stimmel a táp kiépítéséhez -
    saját kábeleivel nézd meg ha nem úgy csináltad, ha akkor is ezt csinálja akkor dobd vissza

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák