Új hozzászólás Aktív témák

  • nemethbalazs

    tag

    Sziasztok!

    Egy összetett kérdésem lenne, remélem tudtok segíteni.

    Karácsonyra kedves Öcsikém megdobott egy használt radeon 7970BE kártyával. Van alatta egy Phenom II X4 965 procim még régről, 3.8 Ghz-re húzva 2x4 GB Adata DDR3 támogatásában. A gépben van még egy Samsung 840 pro SSD és egy 500GB-os seagate HDD. Az egész masinát egy sok-sok évvel ezelőtt vásárolt Enermax Liberty ELT400AWT hajtja. Eddig szépen halkan működött, de most ha a 7970 beindul bizony a táp hallatja a hangját. Kértem kölcsön egy fogyasztásmérőt, játék alatt 330-410W-ot kér a konnektorból, furmark alatt a 450W-os lökések is vannak. Ezután egy másik fogyimérőt és kértem, azzal is ezt írja :). Végül is reális, mert a kártya 225-250W TDP-s, a proci 125W. Egyenlőre visszavettem a HD7970 feszültségét 1.250V-ról 1.000-ra, és levettem az órajelet 75Mhz-el, így közel 100W fogyaztást nyertem. Na szóval e hosszú bevezető után a kérdésem az lenne, hogy milyen tápot javasoltok. A gép szinte hangtalan, a táp a leghangosabb része. A házat öreg Noctuák szellőztetik hangtalanul, a hűtés a CPU-n egy bazi nagy Arctic freezer A30 a VGA-n egy Arctic 5 hőcsöves hűtő. Minden halk is hűvös. Szóval nem szeretném a táppal hangossá tenni, magyarul egy nagyon halk táp kellene, megfelelő teljesítményű, moduláris. A pénz nem mondom hogy nem számít, de tápot ismét 8-10 évre vennék szóval ha 25-35 ezer Ft akkor annyi. Csak legyen jó és halk és megbízható:) Ötletem sincs pontosan milyen kellene, Seasonic, Enermax és Corsair fele nézegettem, de szeretem pl. az FSP-ket is. Előre is köszönöm a segítséget.

Új hozzászólás Aktív témák