Új hozzászólás Aktív témák

  • Don Döhe

    csendes tag

    Sziasztok!

    Gép építésbe fogtam és gondjaim támadtak a tápokkal.
    Régi konfig:
    - Gigabyte GA-74GM-S2H, AMD Phenom X3, ASUS R7 250x, 2x2GB 800MHz Kingston, 1TB WD Black, 120GB Kingston Hyperx, LG IDEs DVD-ROM, USB3/PCIx kártya, Gigabyte TV analóg kártya
    - Táp: FSP400 60APN 85+ (egy 350-es Deer volt benne, de kellett a VGA kártya, meg a minőség miatt)
    Új konfig:
    - Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW
    - Táp: FSP400 60APN 85+ (ebbe is azt vettem, azt hittem és azt mondták, elég lesz)

    A gondom az, hogy a táp cicereg grafikus terhelés alatt. Amíg belépek BIOS szinten semmi nem hallatszik, indul a W7 az elején semmi, a jelszó kérő ablaknál már kezdi. Hosszabb vinyok között másolásnál semmi, de Firefox-ban az Időkép radarján mozgatva az egeret folyamatos cicergés. A tápot kiemelve a helyéről egyértelműen a tápból jött a hang.
    Visszavittem, gariba átvették, majd visszaadták, mert 3 nap múlva nem tudtak másikat adni, mert épp nem volt.
    Hétvégén beleraktam a régi 350-es Deer tápot: erőteljes hangok a tápból. Táp ki.
    Utána beleraktam a másik gépbe vett FSP-t ugyanaz a hang mint az elsőnél.

    Mindenki azt mondta, hogy ebbe az Asus/AMD-A10 konfighoz elég a 400 W.
    Az alaplapon 8 pines EPS csatlakozó van.
    Az alaplap leírásában az EPS bekötésénél az írják, hogy ajánlott a 450W-os táp.

    Most itt áll az új gép és tanácstalan vagyok. Nincs kedvem új táp, beköt, kipróbál, nem jó, vissza és az alaplapnak sem tesz jót a gyakori táp kivétel.
    Mindegyik tápon csak 4 pines csati volt, átalakítóval nem próbálkoztam, mert hétvégén nem volt és már visszaszereltem az FSP tápot, s azt nem akarom már kiszedni, mert ott jól van és semmi baja.

    Szükséges-e, hogy 8 pines (esetleg 4+4 pines) tápkábel csatlakozzon a procihoz?
    Vagy tényleg szükség van a 450W-ra?
    Vagy más alkatrésszel lehet a gond? Az alaplapi Q-code kijelző nem utal semmi hibára.

    Amikor kiválasztottam az FSP400 60APN 85+, akkor néztem még az FSP Hexa 400 80+ is (ennek van 8 pines csatija). De a 85+ miatt az APN-t választottam. Vagy ehhez a konfighoz ajánlott lehet egy FSP Aurum S 400? Vagy más márkájúban kellene gondolkodnom?

    Előre is köszönettel és tisztelettel

    Don Döhe

    Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW Bővítési tervek: egy TV-tuner vagy digitalizáló kártya, hardveres tömörítéssel, és esetleg az AMD gyári hűtés cseréje komolyabbra Az alaplapi CPU12V csatlakozó 8 pines.

Új hozzászólás Aktív témák