Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Ribi #129513 üzenetére

    én sem akarok furán fogalmazni, megvan mit jelent az all core? jah hogy nincs:
    minden mag fixen azonos órajelen, nincs turbo
    te 4,2-t 2700-nél akkor prezentálsz 100w-ból mikor 1-2-3 magot felkapcsol annyira, többi meg 3-on se megy pl
    prime blend maxra terheli a magokat, ezért lehet tudni normál felhasználás közben annál többet nem eszik a cpu - esetleg komoly kódolásnál -
    tessék egy yt teszt, ma láttam 2700 véleményeknél ák-n, a mester úr szépen felcsapta a feszt és beállított 4,2 all core-t, ami defaulton 2 v 3 magra tud 4,1-re boostolni, a mesternek valszeg pont annyi segédfogalma van a fogyasztásról mint neked, ez 4,2-n full load olyan gyönyörűen zabálhat mint egy reaktor - ahogy zabál egy 9600k is all core 4,5-5-ön -
    egészen más fogyasztás van defaulton, ott is beállított tdp limittől függ, mint all core fix órajeleken

    szerk:
    3,8-hoz már nem volt elég 1,25v, míg 3,6-hoz 1,12-3 elég volt, szóval nem hasraütve találom ki all core full load mennyivel zabálhat úgy többet, a mester valszeg 1,5v-ot adott meg bios-ban a 4,2-höz, ami a drop miatt ugrál, ez full load 250w legalább - na majd fél év múlva ekkor feszen all core örülhet ha 3,8-at megy még -

    hackeeeee
    miről te beszélsz itten' meg? :) alzán most is van, pár napja még talán 52-ért volt, most 53-ért sw bundle mellett, amit 7-8k-ért el lehet sütni
    ezek a tesztek akkor relevánsak, ha tudod _pontosan_ melyik játék volt, tudod nagyjából mennyire terheli a cpu-t és vga-t adott játék, egyébként nesze semmi fogd meg jól, és azt sem árt tudni pontosan melyik vga, mert lazán 40-50w különbség is lhet közük gyári oc miatt azonos szérián belül
    furmark teszttel is szoktak mellélőni, ugyanis egyáltalán nem konstans fogyaszt, láttam tesztet ahol alegkisebb értéket adták meg, láttam ahol a maxot, és olyat is ahol rájöttek, h esetleg átlagot kellene megadni - és furmark valszeg cpu függő is -, aki pedig ténylegesen cpu-t v vga-t mér ki abból nagyon kevés van, értelmesebbek általában közlik h konnektoros mérés ilyen meg olyan mérővel teljes gépre
    a sw-es mérést pedig felejtsd el egy életre, az találgat kb, van amikor elég közel jár, de van amikor közelében nincs valós értéknek
    zafír 570 nálam pl evett 800w-ot is és kapott a gpu 12v-ot..legalábbis gpuz szerint ( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák