Aktív témák

  • jorden06

    senior tag

    Nekiálltam kiírni az utóbbi fél év PH! tesztjeiből jó pár proci és VGA kombó fogyasztását (csak Intel és jobb VGA) egy [Excel-be], hogy megnézzem mégis mennyi a gépek fogyasztása, milyen tápot válasszak. Egy középkategóriás gép - E6700, 8800GT - 128W/206W-ot fogyaszt idle/terhelt állapotban, míg egy QX9770 8800GTX-szel 158W/282W-ot idle/terhelve.

    Ezek az adatok mind teljes rendszerre értendők, konektor felöli értékek és a táblázat sem túl részletes, nincsen külön részletezve mik az eredmények tuningolva, régi nagy fogyasztású Pentium D procikat sem néztem, mivel a nm-ek csökkenésével a fogyasztás is csökken és én a jövőre nézve keresgélek.

    DE ami érdekel, hogy mégis miért van mindenhol egy erős géphez 500W és erősebb táp, amikor az értékek szerint egy Zalman 360B-APS is simán elvinné még a GTX-es rendszert is. [Ezen] az oldalon szereplő táblázat szerint a QX9770 136W-ot fogyaszt, akkor a többi teszt mérése szerint hogy lehet teljes rendszerrel GTX-szel 158W?

    Milyen géptől van értelme egy 500W-os erős tápnak és mások (átlag userek és tesztelők is) miért használnak 500W-os tápot középkategóriás géphez?

    a válaszokat előre is köszönöm :R

Aktív témák