Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Murkesz

    csendes tag

    Sziasztok!

    Max. 60ezer Ft körüli határral szeretnék okostelefont vásárolni. T-mobile domino kártyát kéne kezelni a kütyünek. Ezen kívül van néhány (szerintem) viszonylag szerény igényem:
    - google kezelők (címtár, mail, calendar) -> android és BB tudja, WP8-as tapasztalatom nincsen
    - web böngészés -> evvel csak nem lesz gond
    - zenehallgatás (ha flac player is lenne rá, az lenne a csúcs, de mp3 is megteszi)
    - jó minőségű offline navigációs gps legyen a rendszerre (pl. igo) -> ez tényleg csak ritkább használatra
    - gps tracker alkalmazás (pl. runkeeper vagy valami hasonló)
    - jó pdf, ebook olvasó -> alapvetően nem ezt használnám olvasgatásra, de néha megesne
    - reszponzív legyen, nem akarok azon idegeskedni, hogy akadozik
    - ne essen szét, igényes kinézet -> tudom. ez relatív :)

    Igen, kamera abszolút nem érdekel.
    Szóval nézelődtem. Alapvetően Samsung Galaxy S advance meg Nokia Lumia 620 tűnt eddig a legnyerőbbnek. Utóbbihoz jár navigációs szoftver, amit általában szeretnek a felhasználók, viszont láttam panaszokat a hangminőségre. Előbbinél a kora riaszt kicsit vissza. Nem tudom, mennyire lassul be. Főzött ROM-októl, teló buherálástól nem félek, de ha egyszer beállítom, akkor utána maradnék a kazsuál használatnál.

    Két készüléket összehasonlítva valami nyilvánvaló pro/kontra? Esetleg más életképes alternatívák, amik az én igényeimet célozzák meg, és átsiklottam fölöttük?

  • Murkesz

    csendes tag

    Sziasztok!
    Új telefonom megtalásában szeretném kérni a segítségeteket.

    - Árkategória. Keresem, hogy mi az az árkategória, amiben találok számomra megfelelő készüléket. Első körben 80 - 120k közötti értékhatárban gondolkodom.
    - Használt vagy új? Új
    - Hol vennéd meg? Független vagy telekom
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel, 2-3 évig mindenképp szeretném elsődleges telefonként használni. Örömteli bónusz lenne, ha ezt követően is működőképes maradna, és pl. navigációs eszközként továbbra is tudnám használni.
    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, Android
    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?Tehát mondjuk 5" és 6" közötti méretet céloznék be.
    (Mellékes magyarázat: Most egy Xiaomi Redmi Note 5-öm van a maga 5.99"-os méretével. Ezt már a kezdetektől fogva kicsit nagynak érzem, de azért bennem van a félsz, hogy egy kisebb képernyő meg 2 év megszokást követően aprócskának tűnne. Xiaomi MI4C-t anno tökéletesnek éreztem az 5"-os képernyőjével a 2017-es szoftverkörnyezetben.)

    - Mire használnád?
    1. Normál használat:
    - Telefonálás (értékelhető hangminőséggel)
    - E-mailezés (többnyire olvasás, nem akarok oldalakat gépelni)
    - Zenehallgatás (spotify)
    - Internet böngészés
    - Autós navigáció (waze)

    2. Siklóernyős flight computerként (XCtrack, XCSoar appok használata) fontos szempontok:
    - Jó olvashatóság erős napfényben is
    - Beépített pressure sensor / barometer
    - Jó GPS sensor
    - Kinti körülményeket, ebből is főként a hőséget és direkt napfényt jól viselje (MI4C-m anno megfőtt a kocsiban egy hosszabb úton :().

    3. Nem kritikus, de örülök neki:
    - Relatíve nagy akkumulátor, hogy akár powerbank nélkül is tudjak vele navigálni néhány órát
    - Vízálló
    - Nem árt neki egy kis por
    - Nem törik az első kisebb ütődés miatt (Soha nem törtem még el egyetlen telefonom sem, szóval ezek már ténlyeg csak bónusz szempontok.)
    - Dual-SIM

    4. Egyáltalán nem fontos, erre NEM használom:
    - Játék
    - Fotózás
    - Videózás

    Blackview strapa telefonok felé nézelődök mostanában, de nem ismerem őket, és elég változónak látom a felhasználói értékelésüket. (Meg őszintén szólva kicsit nehezen is látom a konkrét típusok közötti különbségeket.)

    Előre is köszi minden inputot, tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák