Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ciiborg

    csendes tag

    Sziasztok!

    Úgy néz ki, hogy a pár napon belül jó áron tudok venni egy Samsung s4-t vagy egy LG g2-t. Ma elmentem egy telenor-ba, és kipróbáltam őket. Eddig a neten utánanézve G2 felé húzott a szívem, ráadásul azt várhatóan 10e Ft-tal olcsóbban meg tudom venni, de ez megváltozott. Sajnos túl sok időm nem volt, és a döntésig félő, h nem is tudom megint kipróbálni őket.

    Ezek a szubjektív észrevételeim:
    I. Kijelző mérete: Hiába 5,2 col. az LG-é. A képernyőre rajzolt gombok miatt nem érződik nagyobbnak.
    II. Kijelző színe: Bent a bemutatóteremben az s4 színei kellemesebbnek tűntek. Kicsit úgy tűnt, mintha ccfl-es tft lenne az Lg meg egy led-es. Ez lehet, h amoledes sajátság. Napsütésben hogy viselkednek ezek a kijelzők? Jól látható a samsung napsütésben? (Valahol - talán mobilarénán - láttam egy táblázatot a kijelzők adatainak összehasonlításáról. Azt most nem találom. El tudná valaki küldeni?)
    III. Teljesítmény/optimalizáció: Én mindkettőn észrevettem, h az UI meg tud akadni animáció közben, kétségtelenül a samsung-nál többször. (A Samsung esetén ez a mobilarénás tesztben is le van írva, de LG-nél azt hittem, h ilyen nincs.)
    IV. Szoftverek: A s4 kezelőfelületét kellemesebbnek éreztem. A kamera app meg az LG-nél ritka csúnyának tűnt, vízszintesen tartva a kamerát annyira irritáltak a softbuttonok a szélen, s mellette még az a fekete sáv, amin az exponáló gomb volt. Persze lehet leszedni más kamera app-ot play-ről, de a softbuttonok mindenképpen ott lesznek, fekete háttérrel...
    V. Bővíthetőség: A cserélhető akku + sd kártya szintén az S4 mellett szól.
    VI. A későbbi ROM-ok: Az eladási számok miatt gondolom, S4-re jóval többen csinálnak romot, illetve módosítgatnak, s így inkább ki lesznek majd azok optimalizálva, s a nyers erőtöbblet talán ki se nagyon fog jönni.
    (VII. Tartósság Gorilla Glass 3. Ha nem zavar majd a tükröződés, akkor fóliát se tennék rá.)

    Telenornál mindkét telefon-t 2 év garanciával adják?
    Ezek a szubjektív benyomásaim. Ha van bárkinek megjegyzése, tapasztalata, akkor lszi írja le! Köszi!

  • ciiborg

    csendes tag

    válasz kali #40990 üzenetére

    Köszi!

    A szoftverek verziót sajnos nem néztem meg.
    Még egy kérdés:
    Milyen a gangminőség zenelejátszás közben? Azt olvastam, h a G2-be vmi (:)) nagyon jó hangchipet tettek, de az S4 hogy szól mellette?

Új hozzászólás Aktív témák