Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Imi1981

    veterán

    válasz Szellem. #76495 üzenetére

    Én tavaly év elején próbáltam a nortont akkor kicsit jobban lassított mint az akkori kaspersky standard. Persze nem 22%-al de azért gyengébb Intel NUC mini PC-n észrevettem a különbséget. Mondjuk az akkori kaspersky standard nagyon jó volt gépterhelés szempontjából de ez azóta szerintem kicsit rosszabb lett és főleg netezés ( böngészés) közben lehetett észrevenni. Azt nem tudom hogy norton jobb lett e vagy nem.

    Most az f-secure használom és eddig szinte észrevehetetlen! Ez tényleg a legkevésbé lassítja a gépet minden szempontból ( amiket próbáltam azok közül). Remélem a védelem is hasonlóan jó mint kaspersky-nél.

  • Munkas

    aktív tag

    válasz Szellem. #76495 üzenetére

    A védelmi képességeket nem tudom megítélni, de nincsenek túl jó tapasztalatim a Nortonnal. Már lassan egy éve használom, de biztos, hogy nem fogom újra megvenni. És főleg azért, mert nem igaz, hogy nem veszed észre, ha fent van a gépen. Ráadásul több kárt okoz, mint a vírusok, amiktől (talán) megvéd.
    Pl. pár naponta feldobja, hogy ezt kapcsoljam be, azt telepítsem, mert nem védett a rendszer, hiába állítottam be már fél éve, hogy nem kell az adott funkció. És azért nem kell, mert az nem védelem, hogy mindet letilt vagy letöröl, amiről ő úgy gondolja, hogy káros lehet. Így is szinte minden adatmentéskor kiderül, hogy a „kis rohadék” suttyomban törölt fájlokat, hiába van beállítva, hogy ne tegye, vagy mindig kérdezzen rá. Az sem ritka, hogy pl. telepítéseknél a Norton nem enged ezt-azt végrehajtani, és ki kell kapcsolni egy időre. Ahol meg kellene, pl. levélszemétnél, ott meg szinte mindent beenged.
    Az üzletpolitikájuk meg a pofátlanság csúcsa: Vesz az ember egy éves licenszt, aztán a telepítésnél kiderül, hogy bankkártya regisztráció is kell hozzá (aminek a terhelhetőségét le is teszteli), és alapból úgy indul, hogy majd automatikusan megújítja az előfizetést, de nem is azon az áron, amin megvettem, hanem általában többször annyiért (a jövőben aktuális listaárat fogja leszedni, még akkor is, ha épp lesz a Norton oldalán kedvezményes lehetőség is). És ennek a kikapcsolása sem egyszerű, mert el van rejtve, és még a webes Noron fiókban is kell vagy három megerősítés, miközben végig fenyeget, hogy ha leválasztom a banki adataimat, akkor nem tud megvédeni. Szóval a Norton gyakorlatilag maga egy zsarolóvírus.
    Persze attól, hogy nekem sikerült, lehet, hogy be lehet úgy állítani, hogy ne csináljon bajt, és védjen is. De egy átlagos felhasználónak, aki nem akar napokat rászánni arra, hogy kitanulja a kiberbiztonságot és megértse mi micsoda, hogy kell beállítani, annak én nem ajánlanám.

    Előtte pár évig ESET volt. Az azért barátságosabb volt. Ha veszélyt érzett, szólt, hogy mit akar csinálni, de nem rendezkedett (nem okozott kárt) önhatalmúlag. És az előfizetése is korrekt volt. Szólt, hogy lassan lejár a licensz, és amikor vettem egy másikat hozzáadta a meglévőhöz. Mindegy volt, hogy akciósan vettem, az is, hogy mennyi időre szólt, mindegy volt, hogy egy vagy több gépes csomag volt. Pl. ha fél év volt vissza, és vettem egy három gépes két évre szóló licenszt, akkor a meglévő 2,5 év-re tolódott ki, a másik két gépen meg 2 évvel indult.

Új hozzászólás Aktív témák