Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atika88

    senior tag

    válasz 4D4M #887 üzenetére

    Éppen ez volt a gond, hogy a Fisher hőszivattyú minden esetben minden körülmények között ment. Ezt valahogy csak lekell szabályozni, akárhogy is nézem. Az időzítés volt a legkézenfekvőbb, persze a hátránya is kibukik. Annyira összetett ez már h ok okozat és tárolás, de használjuk is el, de fertőtlenítés is legyen, de ne is pangó legyen, de ne fogyasszon sokat: hogy kezdem elveszíteni a fonalat. Ha valahonnan elveszek, vagy hozzáadok a másik oldalon lesz várt vagy nem várt hátrányos (magas fogyasztás, vagy fertőzésveszély ugye).

    Hogy látod? Ez a fajta "minőség" amit kaptam a gépésztől és a beüzemelőtől: ez vajon a tudatlanságuknak, vagy tenni nem akarásuknak, vagy szimplán a trehány munka kivitelezésnek köszönhető? Nem tudom, hogy a Fisher mit követel meg szerelvényezés alatt, elvileg garanciát is csak így kaptunk, hogy Fisher bejegyzett átadó vizsgálja át az egészet. Például a biztonsági szerelvény csoport az egy kötelező vagy ajánlott kivitelezés?

    Csak azért kérdezem ezeket, hogy mielőtt elkezdenek védekezni azzal, hogy márpedig a Fisher ezt nem kéri, nem előírás.

    Vacak helyzetben vagyok, mert értem én amit ti javasoltak és szeretném is, hogy jó legyen a rendszer. De egyszeri felhasználóként állok egy hozzá nem értő kivitelezővel és egy még hozzá nem értő gépésszel szemben :W És ugye érveljek az igazam/zunk mellett. Aztán vagy tetszik nekik vagy nem.

    Amihez akkor minimum tartom magam, hogy ezek legyenek meg:
    A biztonsági szerelvénycsoport részei: elzáró, visszacsapó, biztonsági szelep (lefuvató) 6bar és HMV tágulási tartály. Esetleg ha szükséges még nyomáscsökkentő.

    Illetve extrém esetben már azon is gondolkodtam hogy független műszaki szakértőt hívunk ki. Nagyon kezdek már ebbe belefáradni, ráadásul nem csak engem érint hanem a szomszédos Ház lakóit is.

    A rendszer működik (a kivitelezőm megfogalmazásában) ez igaz is, de hogy több sebből vérzik az biztos.

Új hozzászólás Aktív témák