Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ShadowX

    őstag

    válasz DrDoktor #7 üzenetére

    Azt csinálják. Régiónként jönnek ki a frissítések egy hónap alatt folyamatosan.
    Az meg, hogy ők tesztelik X készüléken, ahol sikeresen lefut a teszt nem jelenti azt, hogy nem lesz valami bug más usereknél. Nem tudják az összes általuk eladott készüléken letesztelni.

    Én pl. az általad említett watch 4 firssítési bakiból semmit nem tapasztaltam és csak tuólag értesültem róla, mikor már a "javított frissítés" is kijött (és ez nem jelenti azt, hogy a jövőben sem fogok semmi hibát tapasztalni). A pixeleken is okoz a goggle által kiadott frissítés mindig valami hibát pár száz/ezer usernél.

    És úgy emlékszem valaki linkelte már be egy másik cikk alatt, hogy a januári biztonsági javításokat tartalmazó csomag nem azt jelenti, hogy december 31-én adta ki a google, hanem jóval hamarabb és a gyártók is jóval hamarabb kapják meg, így van idő a tesztelésre.

  • ShadowX

    őstag

    válasz Noukoum #22 üzenetére

    Na várjunk, ez már ilyen ok-kozat összefüggés jellegű. :)
    Honnan tudod, hogy nem azért nem tapasztalt valós hátrányt, mert időben megkapta a frissítést? Ez nem ilyen sorrendben történik, hogy utólag igazolom a firssítés hiányát, mert nem tapasztaltam a meglétének hátrányát. Ez megelőző jelleggel kell működjön, ugyanis erről szólnak a biztonsági frissítések...mielőbb megakadályozni a sérülékenységből fakadó károkat, akár érint épp téged, akár nem. Van még pár millió felhasználó rajtad kívül, akit érintenek az ilyen dolgok.

  • ShadowX

    őstag

    válasz Noukoum #26 üzenetére

    Azért a piroska-farkast biztonsági hibák javításával összehasonlítani nem ugyanaz. A gyártó azonosította, hogy bizonyos rések vannak a szoftverén és foltozza őket. Nem ritkán olyanokat, amiket emberek jelentenek be nekik (díjazás ellenében). Szóval ha egy "jóindulatú" ember megtalálta, akkor egy olyan is meg fogja aki kihasználja. Több ilyen is került napvilágra, hogy előbb használták ki a sebezhetőséget, mint javították volna. A banki appokkal, jelszókezelőkkel, privát adatokkal stb. a telefonunkon szeretné mindenki biztonságban tudni az adatainkat.

    A szoftver már csak ilyen, hiába próbálsz mindenre gondolni, lesz benne sebezhetőség, amit javítani kell.

    És piroska is megtesz minden tőle telhetőt, hogy a farkas ne egye meg.

Új hozzászólás Aktív témák