Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz tiv83us #169 üzenetére

    Egyre inkább koncepcionális jellegű ez a "vita", ugyanazon szóhasználat mögött úgy tűnik te és én másra gondolunk, így egyre kevésbé látom értelmét ennek. Erre azért még válaszolok, de azt hiszem részemről ennyi. :)

    "Total irrelevans milyen lehetosegek nyiltak meg a Catalyst es Shepard elott, a Catalyst addig is iranyitotta a Reapereket, mint ahogy (mint mar emlitetettem, mondja is a Crucible aktivalas elott, hogy o iranyitja az egesz bandat)."

    A control nem csak irányítást jelent, jelenthet fennhatóságot, felügyeletetet is. Ez az értelmezése a szónak szerintem jobban ráillik a szerepére. Én úgy gondolom, ha a Catalyst eleve totális kontrollal bírt volna a Kaszások felett, akkor eleve nem lett volna semmi értelme a CONTROL opciót felajánlani Shepradnak. Mondja a Catalyst, hogy az ő megoldása a problémára már nem működik, ezért találniuk kell egy újat. Erre felajánlja ugyanazt a képességet Shepardnak, amivel ő maga is bír...miért is? Hogy talán majd Shepard okosabb, találékonyabb lesz nála és ugyanolyan erők birtokában jobban fogja terelgetni a nyájat? Nem hiszem. Szerintem a CONTROL opció azért kerülhetett be a repertoárba, mert többet nyújt, mint amire a Catalyst képes. Ezért lehet new solution.

    "Konyorgom, ennel mi lenne fontosabb a Reapereknek, hisz ez ellen harcolnak vegig. A Catalyst utan a legintelligensebb AI sereg ami letezik, es nem tunik fel nekik egyaltalan, hogy ott egy szuperfegyver, ami ki tudja mit csinal...akar el is pusztithatja oket? Meg Saren es TIM is kitort az indoktrinacio alol nehany masodpercre, pedig ok kicsit kevesebbek voltak, mint egy Reaper."

    Nem mondok ellent magamnak, arról van szó, hogy van valami amit én lehetségesnek tartok, te pedig nem. Továbbra is tartom, hogy nem szükséges teljes kontroll ahhoz, hogy békén hagyják a Cruciblet. Elegendő annyira "buherálni" a logikájukat, hogy mást gondoljanak róla, mint ami valójában. Ez pont elég, nem kell hozzá bábként rángatni őket zsinóron, ami a totális kontrollt jelenti.

    Saren és TIM kitört az indoktrináció hatása alól igen, de mindkét esetben külső segítségre volt szükség, aki "felvilágosította" őket. A Kaszások fejét meg senki nem beszélte tele ott és akkor, hogy "bazzeg, hát vakok meg hülyék vagytok, az a szar ki fog nyírni titeket".

    (Azt már halkan jegyzem meg, hogy mind Saren, mint TIM "felviláosodása" szerintem nagyon hihetetlen volt, lászik mindkettőn, hogy csak a döntési opció miatt szuszakolták bele ezeket. Saren 5 percen át papol arról, hogy hűdejó, jönnek a Kaszások, Sovereign milyen kóser, ő maga meg az implatnjaival a jövő megtestesülése, minden organikus végzete, milyen fasza már neki, bla-bla. Erre Shepard benyögi, hogy vegye észre, az implantjain keresztül irányítja, harc helyett inkább megadja magát a Kaszásoknak...erre Saren rögtön "maybe you are right...". No komment. Holott előtte is fújta neki már Shep, amikor találkoztak pepitában ugyanezt, akkor mégsem volt hatása rá. Szóval ezekben a "kitörtünk az indoktrináció hatása alól" jelenetekben szerintem nem sok konzekvencia van. TIM-re egyébként a játék végén már aligha volt szükség, a Catalyst ott már azt akarta, hogy Shepard felmenjen hozzá, szóval lehet éppen ő csinált valamit a Kaszásokkal, hogy azoknak csökkent a befolyása TIM felett és így az "ki tudott törni".)

    "legyaknak mindenkit aki megprobal feljutni Londonbol, maga Harbinger is tiszteletet teszi annak erdekeben, hogy senki ne aktivalhassa a Crucible-t."

    Ezt még jó, hogy említed, mert nem furcsa kicsit, hogy Harbinger London romjainál mindenkire lő, még Shepardra is, és érdekes módon mindenkit eltalál elsőre, kivétel a jó öreg Parancsnokunkat? Az leterítő lövését meg látványosan jó messziről indítja, mintha szándékosan nem akrná telibetalálni (a korábbi célpontjainál nem így lőtt, pontszerűen sebészi pontosságal egyből eltalált mindent). Ez nekem sehogy sem jön össze. Miért? Ha a Catalyst irányította volna, eleve vagy kinyírja rendesen Shepardot, vagy direkt rá sem lő, és hagyja, hogy elérje a conduitot. Ez a "köztes megoldás" (rá is lövünk, meg is sütjük, de azért ha szerencsénk van, annyira nem sül meg hogy kinyiffanjon) értelmetlen a Catalyst szempontjából. Nyilván ezt azzal is lehet magyarázni, hogy bénán oldották meg a készítők, meg ilyesmi (akárcsak Saren és TIM esetét fentebb), ugyanakkor pont faszául beleillik az én teóriámba: Miszerint nincs a Catalystnak teljes befolyása a Kaszások felett, és ott Londonban is összesen annyira futotta az erejéből, hogy "megzaravja" kicsit Harbingert, vagyis az így a kulcsfontosságú pillanatban, rá nem jellemző módon rosszul célzott, illetve nem várta meg, amíg Shepard végleg kileheli a lelkét, hanem nyugisan elhajókázott.

    Na mindegy, két dologban azért egyetértünk: Egyrészt, hogy a fenti témában nem értünk egyet, másrészt, hogy nagyon látszik: nem volt koncepciójuk már az elejétől kezdve a sztori befejezését illetően. Adjisten. :)

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák