Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Parano1d #131 üzenetére

    "Én 5-6-7 éve azt halgatom, hogy a Kripto egy baromság." - és mennyire igaz... Hogy is marketingelték? Tuti menekülőeszköz, ez aztán mindent túlél, hülyére inflálódik a FIAT, de ennek lesz értéke. Eljött az ELSŐ érdemi válsága, és placcs, nagyobbat taknyolt, mint az Orbanisztáni kopejka...

    Két nagyokos 2021 őszén(!!) győzködött egy FB csoportban, hogy mekkora barom vagyok én, h nem ugrok be akkor rögtön házat-kocsit-asszonyt elzálogosítva, hitelt felvéve mindent kriptóbafektetni, merthát ha még esetleg botlik is egy kicsit, todaMúún!! Demégmegyfeljebbés10ezer lesz az éter!!44!!444 Meg nagy büszkén mesélte, hogy ő bizony fialtatja is ám a kriptót a Celsiusnál.

    Pontosan annyira speki eszköz, mint a 100x tőkeáttétű forex, elszálló tőzsdei certlik, random aprócégek részvényei, stb-stb.

    #141: speki dolgok értéke: ez bizony egy érdekes kérdés, uis dollár (ezer?)milliárdok csücsülnek mindenféle igen erősen speki eszközben. A szó technikai értelmében természetesen van értékük: pont annyi, amennyit aktuálisan a tőzsdén fizet érte egy vevő. Ezen túl - kérdés, hogyha nincs privát vevő, akkor pl az ETF-et, certifikátot, akármit kibocsátó cég (jellemzően befektetési bank) mennyiért áll oda az asztal másik oldalára visszavenni tőled a "megunt" terméket. Ezek ugye eddig aktuális árak. Továbblépve, mi van a stabilitással, megbízhatósággal: a speki termékeknél ez két dolgon is elcsúszhat: az alapját szolgáltató pl részvényindex, nyersanyag, forex, másik erősenspeki termék, akár kriptó elhasalásán, ÉS a kibocsátó cég is bukhat - lásd Lehmann Brothers.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Új hozzászólás Aktív témák