Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    Valaki beavatna a titokba hogyan kell Manjaro bootolható pendrivét írni Windowsban?
    Linux alól sikerült, de kellett a pen másra, most meg nincs működőképes Linuxom.
    Win alatt kb. 10 variációban, 4 programmal írtam, meg (Yumi, Rufus, Linux pendrive készítő meg még valami) és képtelen bootolni róla bármilyen PC.

    Valamint, a Manjarot hogyan kellene telepítenem egy UEFI képes, de jelenleg CSM legacy BIOS módban használt W10 mellé úgy, hogy az is bootolható maradjon választhatóan? A Manjaro telepítő vagy sipákol hogy csináljak neki EFI indító partíciót, ha ezt nem akkor ugyan simán feltelepül de itt vége is a dalnak mert egy abszolút bootképtelen PC-t kapok, se win se Manjaro csak grub error, grub rescue, grub 386... blabla. Miért nem tudja a grubot bepakolni a MBR-ba, mint a másik linuxok, én baltázok el valamit, vagy tényleg nem lehet csak EFI módban használni?
    Ezügyben amit elkövettem, ez az előzmény, aztán mivel a wint 3 napi guglizás után sem tudtam a Manjaro átal használt grubnak megmutatni, a Manjaro ment a levesbe, a helyére került Mint19 minden gond nélkül megy dualbootba. 5 nappal ezelőttig, mert mondom ismét megpróbálom a Manjarot, eredmény fennt, grub error hegyek, és a a pendrive kellett gyorsan másra, tegnapelőtt visszakaptam és Win alól képtelen vagyok megírni a Manjaro telepítőt bootképesre. . Linuxos pc meg most a környékemen nincs, így ideiglenesen hazavágtam a dual gépemet.

    Arra gondoltam, CLI vagy milyen módban megpróbálnám, nem grafikusan mert láttam videókon hogy a szöveges módba van lehetőség a grubot az sda1 MBR helyre tenni. Grafikusban nem kérdez, ez biztos. De nem tudom megírni win alól...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák