Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lai

    újonc

    Sziasztok!

    Én is megosztanám az élményeimet az egybegyültekkel. 24 éves vagyok, és 5 napja volt a műtétem Székesfehérváron.

    Kicsit paráztam, mert egyrészt féltem a kórházi állapotoktól, ( mint utóbb kiderült alaptalanul, mert mindenki profin végzete amit kellett és jó arcok voltak) másrészt mert elolvastam az itt összegyűlt hozzászólások több mint felét. Aki még most készül műtétre annak annyi a tanácsom, hogy ne mások tapasztalatai alapján ítéljen. Mindenkinél másképp működnek a dolgok.

    0. nap (aug.3, hétfő)
    Reggel bementem a kórházba full szomjasan, mivel altatás miatt nem lehetett inni és nem mellékesen nyár közepe van, amikor ugye fokozott folyadékbevitel ajánlott lenne. Délig fetrengtem a kórterembe, de nem történt semmi, csak a feszültség növekedett. Aztán végre betolták az előkészítő injekciót és kitoltak a műtő elé. Ott mondták, hogy ááá még várni kell. Szóval ott egy darabig néztem a plafont aztán elaludtam - vsz a cucctól amit belőttek. Kb fél óra mulva aztán betoltak a műtőbe, fel az asztalra, bekötötték az infúziót, zoxigénmaszk stb. A következő amire emlékszem, hogy a vét csorgatom a kórteremben. kb 1-2 óra után elált a vérzés, mondták, hogy igyak sokat ( a napi 3-5 liter folyadék azóta ig megvan). Akkor nem nagyon éreztem fájdalmat, csak a köpés-nyelésnél. Vacsira kaptam kakaót, a brióst inkább nem kockáztattam meg. Ja és jégkrém persze - ez a közhiedelemmel ellentétben annyira nem jó vicc ilyenkor. Főként azért, mert a nyelési fájdalom és a rossz szájíz a fagyizás minden élvezetét elrontja. A fő szerepe,hogy hűti a torkot és összehúzza az ereket. Este sajnos elkezdett szivárogni a vér. Mentem a kezelőbe és a már korábban említett jódos-vattás törölgetés valamint egy vérzéscsillapító infúzió után helyreállt a rend.

    1.nap
    Napi 3-4 Cataflam rendesen megvan, de alapvetően nem szünteti meg a fájdalmat. A számat nem nagyon tudom még kinyitni, és az iváskor is minden kortyot 2x kell lenyelni.
    -nyáladzás ezerrel
    -torokfájás nyeléskor - de csak nyeléskor. Tehát senki ne gondolja, hogy non-stop pain van. "csak" percenként 1x egy szúró érzés :DD
    -az éjszaka nem aludtam sokat... .szeritnem érthető
    -A nyaki nyirokcsomók ilyenkor keményem megduzzadnak. Ennek okait nem kell részletezni. A lényeg, hogy adtak jeges borogatást, meg azóta itthon is teszek rá hideg vizes kendőt. Ez remélhetőleg csökkenti a gyulladást.

    2.nap hazamentem
    Ez volt az eddigi legrosszabb napom. :O
    Elkezdett felkúszni a lázam. Ez egyébként teljesen normális dolog ilyenkor, de kinenk számít még a fejfájás-izzadás-hidegrázás kobó egy ilyen állapotban???
    A legroszabb dolog ekkorra a nyáladzás volt. Még aludni se tudtam tőle, mert mindíg fuldokoltam. Szívesen hánytam, vagy túrháztam volna egy hatalmasat, de ez sajnos ilyenkor instant bevérzéshez vezet, így inkább tűrtem.

    3.nap
    A lázam 38 alá ment. Napi 3 kataflant lehet csak bevenni (a dobozon levő utasítások szerint) így 8 óránként tudom csak szedni. kb 1 óra kell mire elkezd hatni és 5 óra után kimegy a hatása. Többet nem akarok beszedni, mert kicsinálja a gyomrot meg a bélrendszert. A lényeg, hogy a nyáladzás se annyira intenzív már így már aludni is tudok.

    4.nap
    Gondoltam kemény leszek és kihagyok egy Cataflant.... hát 2 óráig bírtam.... az érzés megfizethetetlen.
    A láz teljesen lement és a gyógyszer mellett néha megint embernek érzem magam :C
    A kajálás eddig egyre jobban ment, de ma este éreztem, hog egy darab leszakadt a sebből. Ennek nagyon kelllemetlen íze van és valami cucc is szivárog ami ezt az érzést hosszan fenntartja. Erre egyébként ajánlott a gyógyszertárban kapható torokfertőtlenítő cukorka.
    Elkezdtek apró hólyagok jönni a szám különböző pontjaira. Állítólag ez is normális ilyenkor, mert megborult az immunrendszer, sebesedés, bacik, stb.

    5.nap
    Megírtam az élményeimet.
    A fájdalomcsillapító hatása sajnos most megint nem az igazi :(
    Megnéztem a torkomat. Szépen látszanak a hő hatására kicsapódott fehérjék. Tudjátok, mint mikor pörköltet csináltok és kifehéredik a husi a serpenyőben :DD

    Tanácsok:
    -Béres csepp
    -Aszkorbinsav (c-vitamin). Gyógyszertárból beszerezhető por, a szervezetnek nagy szüksége van erre ilyenkor
    -Én paradontox fogkrémet használok, ez alapvetően ínyvérzés csökkentő, fertőtlenítő, minden amire szép és jó
    -Sok rózsaszín ásványvíz
    -Minél több kalória, hogy a szervezet ne gyengüljön le.
    -Fertőtlenítő cukorkák - a cataflan hatásának múlásakor szoktam bevenni

    Jobbulást minden sorstársnak és Akom-nak!

    The fallen shall be forever remembered as the Emperor's finest!

  • Lai

    újonc

    Sziasztok!

    7-8-9. napok
    A fülfájás ideje. Cataflammal kontrollálható valamennyire, de elég kellemetlen dolog. A legrosszabbak az éjszakák és a reggel, amikor kiszárad :(

    10-11. nap
    A javulás már érezhető. Könnyebben megy a kajálás és napközben is teljesen elviselhető a közérzet. Nekem a 3. naptól kezdve 37-38 fokos hőemelkedésem volt. Ez most már úgy néz ki, hogy elmúlik. A cataflamot most már csak azért szedem, hogy könnyebben menjen az evés, amúgy nem lenne rá szükség (szeritnem, bár még nem próbáltam kihagyni egyet se a napi 3-ból).

    A 2 hét alatt kb 2 kilót fogytam összesen. Amikor tudtam, mindíg beeröltettem valami kaját, nehogy gyomorfekélyt kapjak a Cataflamtól. Úgy érzem, még azért jó pár nap letelik, mire a műtét előtti szinten tudok nyelni. Sajnos az ásítás, köhögés és tüsszentés elég fájdalmas, próbálom elkelrülni. Holnap megyek vissza a dokihoz kontrollra.

    The fallen shall be forever remembered as the Emperor's finest!

  • Lai

    újonc

    válasz trunsel #825 üzenetére

    Szia!

    A kérdés nem az, hogy fájdalmasabb volt-e, hanem, hogy mennyivel javul utána az életminőséged. A 2 hetet eddig mindenki kibírta, persze egyátalán nem kellemes. Most még lehet, hogy csak ezek a problémáid vannak, de hajhullás, bőrkiütés, izületi gyulladás, szívizom gyulladás bármelyike kialakulhat nálad ezek után (és idővel szinte biztosan ki is fog). Ha egyszer a mandula meghal, akkor az már nem lát el a szervezetben semmilyen védelmi funkciót csak baktériumtároló lesz, esetleg eltályogosodik.

    Ha rossz a mandulád, akkor azt mindenképpen vetesd ki. Elmész olyan dokihoz, aki szerinted megbízható és jó szakember és kikéred a véleményét. Ha azt mondja, hogy ki kell vetetni, akkor már csak az időponton kell egyezkedni. De jobb ha tudod, hogy ha csak évekkel később szánod rá magad, akkkor sokkal roszabb (és hosszabb) lesz a gyógyulási folyamat is.

    Az altatás-nem altatás szeritnem orvos függő. Van aki csak egyiket vagy csak a másikat preferálja, de biztos van olyan akinél van választási lehetőséged. Nekem altatásban csinálták és semmilyen mellékhatása nem volt. Ébredés után teljesen fitt voltam, nem volt tele a gyomrom vérrel és nincsenek rossz (semmilyen) élményeim a műtéttel kapcsolatban. Saját tapasztalatból ezt ajánlanám, bár ha kifogsz egy rossz altatóst, akkor az meg tudja keseríteni a műtét utáni napjaidat mint pl az előttem szólónál.

    The fallen shall be forever remembered as the Emperor's finest!

Új hozzászólás Aktív témák