Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabás

    addikt

    válasz hanee #345 üzenetére

    elő fog jönni. a strepto nem kezelhető, csak átmenetileg, penicilinnel és származékaival. ha gócpont van, jobb eltávolítani minél hamarabb, különben elég komoly betegségeket tud okozni. kérj ki egy másik szakvéleményt, ha az előző orvosban nem bízol meg teljesen

  • Leila12

    csendes tag

    válasz hanee #348 üzenetére

    Szia Hanee!
    A bizonytalanságod teljesen jogos, én is így éreztem. Nekem sem volt gyermekkorom óta (most 32 vagyok) semmi bajom a manduláimmal. Idén 1-2 alkalommal olyan gombóc érzésem volt, de csupán egyszer szedtem rá gyógyszert, a többi magától elmúlott. Viszont ezzel egy időben elkezdett hullani a hajam, de nagyon. Először a fodrászommal próbáltunk meg változtatni a helyzeten, de hasztalan maradt.
    Személyesen ismertem a fül-orr-gégészt, ő megnézte és mondta hogy nagyon gáz, ki kell mihamarabb venni, mielőtt nagyobb baj nem lesz. Olyan gyorsan történt a műtét időpont egyeztetés, hogy igazándiból el sem gondolkodtam komolyan azon, akarom-e egyáltalán kivetetni. Csak itthon vetődött fel bennem... (még itt a topikban is kikértem a nálam okosabbak véleményét ez ügyben :) ) Aztán a kórházi osztályra egy másik idegen orvos vett fel, de ő is mondta, hogy cefetül néznek ki, mindenképp indokolt a műtét. :((
    Nem ismétlem önmagam, vissza tudod keresni - ha akarod - a műtétem történetét, de az a lényeg, hogy olyan heges volt mindkét mandulám, hogy a dokim alig bírta kiszedni őket.
    Én így utólag azt gondolom, ha egy orvos azt mondja rá csúnya, akkor a manduláidra keresztet vethetsz, persze több szem többet lát!
    Szerintem szedd össze a bátorságodat, és még azelőtt szabadulj meg tőlük, hogy ellened fordulnának :R . Persze ez az egész műtét egy procedúra, és koránt sem kellemes, de sokan túlestünk már rajta és ÉLÜNK!
    El lehet felejteni!!!! :C

Új hozzászólás Aktív témák