Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz V60 #4 üzenetére

    mennyi értékelése volt, ha nem titok?

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz gy.laci #34 üzenetére

    és ilyen tagnak van aki 1ft-nál többet előreutal?
    ne már emberek
    referencia:
    nem 1, nem 2, nem 10, hanem legalább 50+ értékelés de akkor 5 év tagsággal - de az se baj 100+ értékelés és 10év tagság ha valaki 100e ft-ot előre akar utalni -
    van egy tippem ugyanaz a tag aki strix 3070-et "árult" 150e ft-ért, azt jelentettem és kidobták, szintén "makói volt"
    csak gondolkodni kellene néha és akkor kevésbé fájna
    akit lehúzott nyugodtan feljelentheti, majd pár év pereskedés után még pénzt is láthat - ha emberünknél van miből behajtani -
    esetleg a bíróság megállapítja a kártérítést polgári per nélkül, de pénz attól még nem lesz hamarabb
    ez a "spórolűs" sokaknak drága lesz, akkor is ha a qrvaanyámat', gondolkodni kellene, az ingyen van

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz gy.laci #36 üzenetére

    igen, én is elkezdtem
    eszembe nem volt utalgatni - max olyannak akinek volt referenciája -
    amit eladtam azt helyben, így indul az ember
    majd amikor már van elég referenciája akkor utalnak is neki - aki pedig ilyen nimandoknak 1ft-nál többet utal nem tudok rá mit mondani -
    a megelőzés ennyi:
    gondolkozik a delikvens mielőtt átmegy madárba
    ha nem tudja személyesen mgoldani akkor vesz máshol, akár drágábban, mert az biztos nem igazán drágább
    az ilyen férgek csak a madarak miatt léteznek - ne haragudjon meg akit madárnak hívok, de azért gondolja át mire is gondol amikor egy nimandnak utal pénzt, egy értékelésre pár hetes reg-gel? -
    ennek ennyi a szabálya, se utalás, se uv nimandnak, csak személyes
    ha az nem megy akkor lapozni tovább

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz gy.laci #38 üzenetére

    nem
    x - sok - éve megváltozott a ph értékelési rendszere
    addig úgymond nem hivatalos értékelések voltak, "piros pötty" alapon
    amit önkéntesek - ph által megbízottak - adminisztráltak
    utána megváltozott az apró arculata is és jött az új értékeléses rendszer - ami már szintén változott azóta -
    régi rendszerben 300 értékelésem van a most látható mellé - ott külön nem bontotta le a "rendszer" hogy vevő vagy vásásrló voltál -
    én már ezer éve nem vásárolok itt, max eladok, ezért nincs az új rendszerben vevőként értékelésem
    egyetlen fogalmat kell használni netes vásárlásnál ami nem személyesen zajlik, a referenciát
    de ezt értelmezni is kell
    ez a "szabály", ezzel tudod megelőzni az ilyeneket, semmi mással
    anno mikor más sok értékelésem volt és régóta tag voltam, ha postán ment business és az én értékelésemnél kevesebb volt a tagnak akkor megkértem küldje előre az árut, tesztelem, minden ok küldöm a pénzt
    több mint 90%-uknak ez meg is felelt, mert volt már akkor is némi referenciám

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz gy.laci #40 üzenetére

    nem titok
    sose tudni a nagytestvér' mikor esik be ide
    nem is ennyi értékelésem lenne ha mindig kérnék, egy "picivel" több
    én azt szoktam kérni már egy ideje csak akkor értékeljenek ha negatív, egyébként ne - amiért szoktak is furcsán nézni ( : -
    ha nagyon ragaszkodik hozzá valaki mert neki kevés van akkor oké, de akkor sem szívesen

    szóval gondolkozni kell és nincs baj
    jöhetnek ritka jó dealek, de akkor mérlegeljen az ember, megéri-e rizikózni nagy pénzt hogy némi aprót spóroljon? én mindig arra jutottam, hogy nem, nem éri meg
    15 éve itt vagyok, 1ft-tal nem húztak le - talán egyszer volt egy monitor ami nem leírt állapotban érkezett és kábel sem volt hozzá, ezt kivéve -
    más kérdés hogy pár m ft-om repült a levesbe akkori családtag jóvoltából, de abból is tanultam:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz kisbéci #42 üzenetére

    vásárlásról volt szó
    azért nem utalok el 100e ft-ot egy nimandnak, hogy esetleg spóroljak 10-20e ft-ot, mert ha nem jön be akkor -100e ft-nál tartok
    kockázatelemzésnek hívják ezt a nagyok
    de akkor sem utalok el ha 50-100e-rel olcsóbb a bolti árnál és nimand árulja, valahogy a kettő kombinációja nem túl jó omen
    van amit beszerz ár alatt adok el, van amit felette, ezt a piac szabja meg épp mire mit dob a gép
    sok mindent meg épp árában, de úgy hogy használom x időt, hónapot
    mert akkor veszem amikor mélyponton van az ára, és amikor felmegy eladom, ennyi a nagy titok
    aki nem szeret az it-ben nagyot bukni és van ideje vadászgatni az így csinálja - pláne aki pár nap alatt képes megunni valamit mint én -

    szerk:
    gy.laci
    van a kockázat és van a hülyeség
    e kettő között érdemes különbséget tenni
    nimandnak pénzt elutalni hülyeség, nem kockázat:)
    lehet ő a világ legbecsületesebb embere is, de amíg nincs referenciája addig nekem mindegy mit mond, az számít mások - és sokan - mit mondanak valakiről
    ha valakinek sok a pénze egyszerűbb ha elégeti mint ilyen kétes kimenetelű mesékbe belemegy
    az gyorsabb és még idegeskedni sem fog ( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz gy.laci #45 üzenetére

    prémium tagságnál "benne van az árban"
    nem kellett volna utalnia egyikőtöknek sem, ennyi a megoldás továbbra is
    időről-időre mindig jönnek csalók, mindig repülnek rá madarak
    időről-időre ezeket az illetkések is elmondják, de mindig megismétli magát az a bizonyos történelem
    nem védem a ph-t, de jelen esetben nem tudna mit tenni
    feltüntetik hogy ne utalj előre soha - nyilván azt nem mondhatják hogy akkor esetleg ha van referenciája valakinek más a helyzet -

    mit tegyenek még?
    szóltak hogy ne, de ti akkor is

    szerk:

    volt régen csalós topik de nyilván bezárták már
    legtöbbször ők voltak a hibásak, mert más volt a helikopter
    én is meguntam volna

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz gy.laci #47 üzenetére

    tegyetek feljelentést mindenképp, meg fogják találni a kis férget
    mivel nem egyszeri eset és 50e ft felett is van, ez egyértelműen csalás bűncselekménye
    - esélyesen sokadik regje és már bőven van rovás a számláján -
    de:
    ettől nektek pénzetek még nem feltétlen lesz

    és ez nem a ph kötelessége, ők nem hivatalos szerv, csak egy szolgáltató - a felületet adja, de azért nem tud felelősséget vállalni ha valaki felelőtlenül viselkedik, és akkor sem ha felelősen, max a gondos emberkét kivágja -
    ahogy jófogás, vakera, stbstb. sem fog nekiállni nyomozásnak
    sem hatókörük rá, sem kapacitásuk

    akármilyen névvel beregelhetett, csak egy emailt kell megadni
    rendőrség majd számlaszám alapján megfogja - ha anyuka/hugi/akárki nevén van a számla akkor is -
    valaki gyűjtse össze akiket megkárosított, és mindenki tegyen feljelentést, ennyit tudtok tenni
    és ezt minél gyorsabban

    szerk:
    gdpr miatt ti a ph-tól semmilyen infot nem kaphattok a tagról, és nem is fogtok kapni
    a bűnözőket sok minden védi, az áldozatot csak az előrelátása
    anno pl aki meglopott ingyen kérhetett bármennyi másolatot a feljelentésemből, ha én akartam volna kérni akkor fizetős ( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz DodiRyzen7 #49 üzenetére

    elnézést ha "beszólogattam"
    részemről ha én hülye vagyok - volt már rá példa -, akkor oda állok a tükör elé és közlöm magammal, hogy gratulálok b@szd meg, ez "szép" volt...hogy legközelebb ne legyek az
    azt hiszem segítettem:
    feljelentést, pénz nagy eséllyel nem lesz
    legközelebb meg majd gondolkoztok
    meg lehet keresni, leverni a veséjét, legfeljebb ha rosszul sül el kis csücsülde önbíráskodásért jobb esetben, rosszabb esetben sokkal több csücsülde súlyosabb dologért
    nem éri meg
    ilyenkor el kell könyvelni egy buktát aztán menni tovább, de pár fokkal okosabban
    elnézést ha valakit megbántottam, néha kicsit nyers vagyok, de szemtől szemben sem tudnék erre mást mondani

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz DodiRyzen7 #51 üzenetére

    nekem is lenne, csak jóra nem vezetne ( :

    raulgon8700
    madár - > rárepül a csalira
    én nem nézek madárnak senkit, de aki rárepült az rárepült

    feljelentitek aztán ennyi
    nyilván nem gyökkettes', első dolga az volt amint pénz ugrott be a számlára azt le is vette
    ha pedig gyökkettes, már régen látta ezt a topikot és azért vette le

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz gy.laci #59 üzenetére

    sajnos ez nem így működik a gyakorlatban
    a bíróság megítélheti, illetve polgári perre is mehetsz
    de ha nincs miből - értsd: nincs bejelentett munkahelye, ingatlan a nevén -, akkor nem tudod behajtani legálisan
    van itt egy bánáti gyerek nevű tag - nem ez a nickje, polgári neve - , több év után talán bekerült valami pihenőre egy darabig
    ő konkrétan a saját adataival csalt, elküldte szépen az igazolványa másolatát a "vevőknek", és mégis csak röhögött a markába, rengeteg embert lehúzott
    valószínűleg teszi ezt a mai napig is

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák