Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crok

    Topikgazda

    válasz Trailblazer #4814 üzenetére

    Hát én még mindig nem értem a problémát.. itt van az alioth crDroid 10 oldala, ott ott van az ajánlott recovery SF gyűjtőlink ahol van skkk és OrangeFox is, legjobb tudomásom szerint mindkettőben van beépítve mód amivel vissza lehet tenni minden alkalommal a recovery-t, akkor is ha a ROM-ban volt simán vissza tudja írni magát - de ha előre gondolkodsz meg lehet oldani mindent.. mindegy, nyilván úgy csinálod ahogy akarod - és egyelőre még működik is - de külön ki van emelve hogy nem ajánlott és minimum effort van benne hogy működjön. Én értem hogy bonyolultabbnak tűnik a rendes módszer (Recovery-t eleve felteszed előre.. Magisk app már eleve fent van.. ROM zip letölt, ROM-ból patkol, reboot recovery, ROM flash, patkolt recovery flash (mert neked boot nincs külön) majd még a recovery-ből - restart előtt - flash-eled magát a recovery-t mert van is rá menüpont vagy ott van a zip eleve) és szerintem így minden megy és minden meg is marad de ha meg eltörik majd a flash-elő módszer vagy totál kiveszik a lehetőséget akkor meg leszel lőve anélkül hogy ismernéd a "normál" módszert. A flash-elős módszerrel is az a baj, hogy pl. első installkor mindenképp kelleni fog neki egy plusz restart (bizonyos fontos változókat csak a futó OS alól tud megbízhatóan kinyerni a patkoláshoz és utána a futáshoz) és igazából nem megbízható hogy utána nem fog bootloop-olni vagy csak simán nem boot-olni és visszadobni recovery-be.
    De ennyit akartam csak írni/mondani, nyilván úgy csinálod ahogy neked tetszik/működik.

Új hozzászólás Aktív témák