Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaUser

    addikt

    válasz Kobe #348 üzenetére

    Az, hogy az MNYP-k működési költsége csökkent volna erősen khm véleményes. Nézd meg, hogy gyakorlatilag ugyanezen cégekhez tartozó biztosítók minden évben sírnak, hogy milyen veszteséges itt a kgfb piac, aztán az elmúlt három évben gyakorlatilag harmadolódott az összes ismerős díja (kb. 12 autó), amivel végre megközelítettük a szlovák és román kgfb árakat végre. Nem is gondolok bele mekkora pénzt húztak ezek innen ki, miközben papíron veszteségesek voltak...

    Na ugyanez megy MNYP szinten is. Ki tudja mennyi pénzt buktak valójában. Én 2008-ban és 2009-ben privát tőzsdei portfóliómmal 16%-ot kerestem mindkét évben adózás után. Ez egy egyirányú piacon (short ezerrel) elég egyszerű még munka mellett is. Az MNYP-m mégis bukott kb. 40%-ot ugyanezen idő alatt. Pedig ott elvileg olyan emberek ülnek akik értenek(?) hozzá, én meg csak egy egyszerű mérnök vagyok....

    Az, hogy egy gazdasági szakértő mit nyilatkozik (és főleg mit engednek belőle hallani a média álltal) teljesen irreleváns. Ha itthon tőzsdézel pl. akkor érdemes sokszor az ellenkezőjét csinálni a portfolio.hu-n megjelent, "komoly gazdasági szakemberek" által írt cikkeben javasoltaknak és garantált a haszon. Ne feledd, egy gazdasági "szakembert" sem az érdekel, hogy neked/nekem vagy az országunknak jó legyen, hanem az, hogy neki és az országának. Ezt valahogy itthon mindig elfelejtik a médiában.... Lásd pl. egy francia "szakember" itthon közmű privatizációt javasol, otthon pedig tüntet ellene...

    Az, hogy megint mit látunk az EU-s ügyekből az megint más kérdés. Sajnos itt a médiát pártérdekek vezérlik, ezért a féligazságokból kéne valamit leszűrni. Orbán már jó ideje komoly tényező EU szinten (legerősebb frakció alelnöke ugye), ehhez vedd hozzá, hogy az EU még a szlovák nyelvtörvényt is csak akkor volt hajlandó elítélni, mikor az új szlovák kormány kért vizsgálatot az előző ellen. :W Szóval az EU addig nem fog lépni, amíg nem lesz nagyon nagy baj, de eddig szvsz nem olyan vészes a helyzet, mint ahogy a sok index-es bérblogger lefesti. MNYP jelenlegi beolvasztása rossz lépés, de annak létrehozása és jelenlegi formában történő engedélyezése is legalább ilyen hibás lépés volt nemzetgazdasági szinten.

    A MNYP-k létrehozásuknál meglévő háttéralkukat jól példázza, hogy még a szintén egy évig elvont befizetések ellen az észt MNYP-k nem lázadoztak, sőt támogatták a kormányt, hogy így is növekedjen az ország stabilitása (hiszen ez lenne nekik is az elemi érdekük), addig itt az előző kormány gyakorlatilag szabad kezet akart nekik adni utolsó lépésként és most is ellenségesen állnak a 14 havi felfüggesztéshez. De ennek mi az oka? Hiszen ők csak pénzt kezelnek, a működési költséget tudnák vonni az eddigi befizetésekből is? Ezen is érdemes gondolkozni...

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Kobe #348 üzenetére

    Ezek csatlakozási, vállalási szerződésekben vannak rögzítve, ez egyoldalú szerződésmódosítás ha úgy nézem, de az EU meg csak ül ölbe tett kézzel.

    Nem várhatják el, hogy a nyugdíjjárulékaink az ő társaságaik eredményét növeljék, miközben ők nem üzemeltetnek ilyen rendszert. Nem a KGST-ben vagyunk, hogy Moszkvából diktáljanak ilyen kérdésekben.

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

Új hozzászólás Aktív témák