Aktív témák

  • kushwavez

    Topikgazda

    macOS Monterey Clover (internet) telepítő létrehozása Windows alatt
    (OpenCore telepítő létrehozásához kattints ide)

    Fontos! Windows-ról nem lehet teljes telepítőt létrehozni, csak Internet Recovery-t, ami azt jelenti, hogy élő internetkapcsolatra lesz szükség a macOS telepítése során.

    Töltsük le (és telepítsük fel) az alábbi programokat

    - TransMac (HFS+ lemez/.dmg fájlkezelõ)
    - MiniTool Partition Wizard (USB EFI felcsatolásához)
    - Xplist (config.plist szerkesztéséhez)
    - Explorer++ (USB EFI szerkesztéséhez)
    - Python (szükséges a macOS Recovery letöltéséhez)
    - macrecovery.py (letölti a macOS Recovery-t, letöltéshez jobb gomb a "Raw" gombra, "Link mentése másként...")
    - Clover Bootloader

    USB Partícionálása

    • Dugjuk be a gépbe a pendrive-ot és indítsuk el a MiniTool Partition Wizard-ot
    - Ellenőrizzük, hogy a meghajtó GPT (GUID Partition Table) módban van-e!
    -- Ha nem, jobb gomb a meghajtóra és "Initialize to GPT Disk", majd "Apply" és "Yes"

    • A meglévõ partíciókat törölni kell, jobb gomb a meghajtóra és "Delete All Partitions"

    macOS Monterey Recovery telepítő letöltése

    • Telepítsük a Python-t
    - Pipáljuk be az "Add Python to PATH" opciót

    • Hozzunk létre egy új mappát a macOS telepítõnek a Letöltések mappába, pl. Monterey_Recovery
    • Indítsuk el a Command Line-t (cmd)
    • Navigáljunk az imént létrehozott mappába: cd Downloads\Monterey_Recovery
    • Húzzuk be a "macrecovery.py" fájlt a cmd ablakába
    • Nyomjunk egy szóközt utána, majd illesszük be a következőt:-b Mac-E43C1C25D4880AD6 -m 00000000000000000 download
    - Miután végzett, két fájl fogad minket a mappában: "BaseSystem.dmg" és "BaseSystem.chunklist"

    macOS Internet telepítõ USB létrehozása

    • Indítsuk el a TransMac-et (adminisztrációs módban)
    • Jobb gomb a meghajtóra, "Restore with Disk Image"
    • Válasszuk ki az imént letöltött "BaseSystem.dmg" fájlt
    • Várjuk meg míg befejezi a dmg másolását a pendrive-ra
    • Miután befejezte, készen áll a macOS Internet telepítõ USB-nk! Már csak az EFI létrehozása és a Clover telepítése maradt.

    EFI létrehozása az USB-n

    • Nyissuk meg a MiniTool Partition Wizard-ot ismét

    • Jobb gomb az "Unallocated"-re a pendrive-on, "Create", Partition Label: EFI, File System: FAT32, Partition Size: 200 MB, "OK", majd "Apply" és "Yes"
    • Készen áll az EFI a Clover telepítésére!

    Clover telepítése

    • Töltsük le a fenti linken elérhető legfrissebb CloverV2-5xxx.zip fájlt (ahol xxx a verziószámot jelöli, írás idejében 5143)
    • Bontsuk ki
    • Töltsük le az alábbi kext drivereket:
    - VirtualSMC.kext, AppleALC.kext, Lilu.kext, WhateverGreen.kext, USBInjectAll.kext
    - És a gépünkben található Ethernet, vagy WiFi kártyához szükséges kexteket: Támogatott WiFi+BT/Ethernet kártyák
    • Töltsük le az alábbi SSDT-EC.aml fájlok közül azt, amelyik megfelel a gépünkhöz
    - Ha a gépünk asztali és Broadwell, vagy annál régebbi: SSDT-EC-DESKTOP.aml
    - Ha a gépünk notebook és Broadwell, vagy annál régebbi: SSDT-EC-LAPTOP.aml
    - Ha a gépünk asztali és Skylake, vagy annál újabb: SSDT-EC-USBX-DESKTOP.aml
    - Ha a gépünk notebook és Skylake, vagy annál újabb: SSDT-EC-USBX-LAPTOP.aml

    • Csatoljuk fel az USB EFI partícióját MiniTool Partition Wizard-al:
    Jobb gomb a meghajtónk "EFI" partíciójára, "Change Letter" (pl. E:), OK, Apply, Yes

    • Indítsuk el az Explorer++-t adminisztrációs módban
    • Navigáljuk az USB EFI partíciójára
    • CTRL+T-vel nyissunk egy új fület, navigáljunk a letöltött Clover mappába, majd másoljuk az EFI mappát az USB EFI partíciójára
    • Navigáljunk az EFI\CLOVER mappába és nevezzük át a config-sample.plist fájlt config.plist fájlra

    • Navigáljunk az EFI\CLOVER\drivers mappába
    • Töröljük az SMCHelper.efi-t az UEFI mappából
    • Másoljuk át a következõket a drivers\UEFI mappába a drivers\off\UEFI mappából:
    - FileSystem\ApfsDriverLoader.efi és FileSystem\VboxHfs.efi
    - MemoryFix\OpenRuntime.efi

    • Navigáljunk az EFI/CLOVER/ACPI/patched mappába
    • Másoljuk ide a gépünkhöz letöltött SSDT-EC.aml fájlunkat

    • Navigáljunk az EFI\CLOVER\kexts\Other mappába
    • Másoljuk ide a letöltött kextjeinket
    - VirtualSMC.kext, Lilu.kext, AppleALC.kext, WhateverGreen.kext, USBInjectAll.kext (+ az Ethernet, vagy WiFi kártyánk kextjeit)

    • Nyissuk meg a config.plist fájlt a PlistEDPlus-szal (jobb gomb, társítás)
    • A DSDT-t lenyitva a "Fixes"-t nevezzük át "#Fixes"-re (A "#" kikommentezést jelent, a bootloader nem fogja figyelembe venni ezen sorokat)

    • A Boot/#Arguments résznél vegyük ki a "#"-t az "Arguments" elől és írjuk be a tartalmához:
    "-v debug=0x100 -no_compat_check" (idézőjelek nélkül)

    • Mentsük el, készen áll a telepítőnk!

    • Kezdjük meg a telepítést a fő leírás alapján! (csak most a "Boot BaseSystem"-et kell kiválasztani a Clover-ben)

    Megj.: az SMBIOS-t majd telepítés után kell a Clover Configurator-ral beállítani (és törölni a "-no_compat_check" flaget) (addig ne lépjünk be az iCloud-ba amíg nem állítottuk be)

    Megj.: Mivel ez egy Internet Recovery telepítő ezért számítani kell arra, hogy sokkal több ideig is eltarthat a telepítés mint normál telepítő esetében (internetkapcsolat sebességétől függ)

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

Aktív témák