Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kushwavez

    Topikgazda

    válasz kazsmerlaca #33334 üzenetére

    lehet, hogy most elbeszélek melletted, de pl nálam:
    - a helyesírás ellenőrzés mind működik (az office az meg különálló, nem macos kezeli, de ettől függetlenül nekem működik)
    - a böngészők nem felejtik el a nyitott ablakokat, egyszerűen nem zárom be őket/beállítom hogy ne felejtse el zárás után se
    - Del gombot szintén be lehet állítani
    - 3 monitorral rendelkezem, nem felejtik el a pozíciót
    - alvó állapot után a youtube videóim mennek tovább
    - adobe acrobat szintén különálló

    többivel egyetértek

    Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

  • general

    addikt

    válasz kazsmerlaca #33334 üzenetére

    Mindkét OS-nek megvannak az előnyei és a hátrányai, ez nem is kérdés. Azt kell eldönteni, kinek melyik a kényelmesebb és/vagy hatékonyabb. Én a MacOs sokszor totálisan logikátlan marhaságait utálom, de megszoktam, és összességében kényelmesebb és szebb. Pedig lassabbnak érzem sokszor a Winhez képest. A kitömörítés pl egy vicc (Unarch.). De nem használom annyit, hogy igazán zavarna.
    Szóval sok apróság van pro-kontra.

  • scream

    veterán

    válasz kazsmerlaca #33334 üzenetére

    Hát szerintem ezek közül sokra van egyszerű megoldás:

    - file műveleteknél -> Finder helyett használj valami mást, pl Pathfinder vagy ForkLift (ha már amúgy is TCM-hez van minden hasonlítva a másik oldalon)
    - nálam Office és Skype alatt is működik a helyesírás ellenőrzés, így valami beállításra (vagy annak hiányára) gondolnék
    - kicsomagoláshoz (pl Unarchiver) beállítható, hogy ne rakja külön mappába
    - törlés asztalon cmd+backspace by default, de del-re is rakható
    - ki lehet kapcsolni a thumbnail-ek mutatását az ikonokon, akkor mutatja a kiterjesztéshez tartozó default ikont FInderben, ForkLiftben és Pathfinderben is állítható (bár hatékonyabb nem szemmel keresni kiterjesztést, hanem mondjuk az alapján sortolni, ha már az egér mozgatás meg lett említve, hogy nem elég hatékony)
    - Acrobat-ról nem tudok nyilatkozni, ha esetleg kicsit pontosabban leírod, mint a "hülye ablakok", hogy mit dob fel, lehet valakinek lesz ötlete rá, mi lehet a megoldás rá
    - mind a K750-hez, mind az MX Anywhere 2-höz van Mac app - Logitech Control Center és Logitech Options (hát én kb 6 évig wired Apple keyboardot használtam Win alatt is, nem látom, hogy bárhol kevesebb lenne, mint az említett K750, sőőt - nekem is volt K750em -, persze kinek mi)
    - böngészők nálam mindig mindent megjegyeznek - az ablakokat és a pozíciókat is
    - PS (2019 CC) ben az említett felugró ablaknál esc-et nyomsz és olyan, mintha a No-ra nyomtál volna

    Ezeket anélkül írom, hogy védeném esetlegesen a macos-t, nekem is van vele problémám, de jóformán az összes általad felsorolt probléma pár pillanat alatt orvosolható, így egy kicsit nem akarásnak nyögés a vége ennek az egésznek - legalábbis számomra.

Új hozzászólás Aktív témák