Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kalimist

    aktív tag

    válasz Lazika #21216 üzenetére

    Elkepzelheto, hogy nem jol csinaltad a telepitot. A pendriveot GUID formazd HFS+ particioval. A 10.9 dp1-et mountolod majd az abban levo Install OS X 10.9 Developer Preview-n jobb klikk -> Show Package Contents -> itt a /Contents/Shared Support/InstallESD.dmg-t mountolod. Az InstallESD.dmg-bol pedig a BaseSystem.dmg-t kell mountolni es ezt kell restoreolni az usb-re disk utility segitsegevel. Ha kesz akkor az usb-n a /System/Installation mappaban letorlod a Packages konyvtarat es a mountolt OS X Install ESD-bol atmasolod a Packages konyvtarat a helyere. Aztan pacifisttel kiszeded a mach_kernel-t az /OS X Install ESD/Packages/BaseSystemBinaries.pkg-bol es az usb-re teszed a root folderbe. Az usb-n a /System/Library/Extensions mappaba bemasolod a fontos kexteket (FakeSMC, NullCPUPowerManagement) es csinalhatsz egy Extra mappat is amibe a mostani mukodo ML installod Extra konyvtarat egy az egyben bemasolhatod. Vegul telepitsd a legfrisebb Chameleon-t az usb-re. Ezutan mar bootolhato a pendrive es fel tudod tenni a 10.9-et. Ha vegzett a telepito akkor ne inditsd ujra azonnal hanem indits egy terminal-t es masold be a 2 kulcsfontossagu kextet az usb-rol a Mavericks particiora:

    cp –R /System/Library/Extensions/NullCPUPowerManagement.kext /Volumes/Mavericks HDD(vagy ami nevet adtal neki)/System/Library/Extensions
    cp –R /System/Library/Extensions/FakeSMC.kext /Volumes/Mavericks HDD(vagy ami nevet adtal neki)/System/Library/Extensions

    Ezutan restart es az usb-rol bootolj majd ott a Chameleon menuben az elobb telepitett Mavericks-et valaszd. Miutan felallt a rendszer rakd fel a Chameleon-t a vinyora/ssd-re ahova telepitetted a 10.9-et es vegul masold at a meglevo Extra mappad tartalmat a 10.9 Extra mappajaba. Ezutan usb nelkul is menni fog a boot. AppStore-bol pedig megy a tobbi frissites dp5-ig.

    Elnezes ha kicsit hosszura sikerult. :)

Új hozzászólás Aktív témák