Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Phantomhive

    aktív tag

    válasz Maximusz #18827 üzenetére

    ha nincs semmi veszítenivalód, akkor javasolnék egy újratelepítést.

    osx-ml
    xp
    és lehetséges guid.
    osx feltesz, windowsnak partíció előre megcsinálva és telepít(ahogy eddig is)
    majd az osx telepítőről bootolod a laptopot és felfogja kínálni az osx-et is indításra

    (ami a háttérben történt nálad: ha osx után windows telepítesz, akkor a windows átveszi a "hatalmat" és a saját rendszerbetöltőjét fogja automatikusan használtatni veled, ami persze nem tud osx-et betölteni)

    ha osx-be sikerült így bebootolni, akkor letöltesz egy chameleon telepítőt vagy ilyen tonymac-es chimerat, tök mindegy. felteszed majd Terminal.app megnyit és pötyög

    sudo -s
    <jelszó>
    diskutil list (megkeresed, hogy hanyadik lemezen, hanyadik partíció a mountain lion)
    fdisk -e /dev/rdiskX (ahol X= a lemez sorozatszáma. ha 1 winyód van, akkor általában(!) a 0. lemez az, tehát /dev/rdisk0

    flag 1 (vagy 2 vagy 3, attól függ, hogy hanyadik partíción van az osx)
    write
    yes
    exit
    exit
    restart.
    örül.
    (amit csináltunk: ha több partíciód van, akkor meg kell jelölni, hogy melyik legyen az aktív partíció, amiről a rendszerbetöltőt akarjuk betölteni. ha a windows maradna az aktív, akkor a windows rendszerbetöltő töltődne be.)

    ha minden klappol, akkor 1 chameleon bootloader fog bejönni, ami tud mind windowst, mind osx-et bootolni obviously.

    ha nem telepítgetnél újra, akkor lehet barmolászni azzal, hogy először windows xp cd be, csapatsz 1 javítást, hogy bootoljon a windows és ne kékhalálozzon el(gondolom nem szeretik egymást a grubbal vagy a fene se tudja. ha nem kell linux, ne legyen fent szeritem. elég ha live cd-ről tudsz bootolni, akkor ha már minden kötél szakad)
    ha ez megvan, akkor az osx telepítőről bootolsz és osx-et indítasz és a fent leírtakat végrehajtod a chameleon telepítéstől.

    remélem tiszta voltam és követhető.
    hajrá!

    ps: ja és grub partíció legyen, azt komázza az osx(meg eleve asszem csak arról lehet gányolás nélkül bootolni). windows xp nem tudom, hogy hogy éli meg, de nekem windows 7 gond nélkül megy alóla.

    [ Szerkesztve ]

    [...] and on the sixth day God created Manchester

Új hozzászólás Aktív témák