Keresés

Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    válasz X-COM #449 üzenetére

    ''a forráskód pedig sok kormányzat/egyetem számára nyitott''
    Csakhogy ez nem sokat ér, ha a forráskódból a kész program előállításának minden lépését nem tudják ellenőrizni, akár reprodukálni, mert bármelyik fázisban manipulálhatják a dolgokat.

    Ráadásul az USA kormányzatának (nem külön szidni akarom őket) eddigi tevékenysége (pl. Clipper chippel való próbálkozás, Echelon, stb.) alapján minden alap megvan arra a feltételezésre, hogy igyekeznek belenyúlni mindenbe, amibe tudnak.

    Az európai kormányok a shared source ellenére is kitartanak amellett, hogy bizonyos helyeken jobb lecserélni a Windowst. Bizonyára nem véletlenül.

    ''nem is érzem okát, hogy emiatt aggódjak.''
    Ez is értelmes álláspont. Ugyanakkor én pl. egyre gyanakvóbban viszonyulok az ilyesmihez, saját gépemen nem is használok Windowst (persze ennek sok más oka is van, sőt).

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • steveetm

    őstag

    válasz X-COM #449 üzenetére

    Én ma megcsináltam a beigért forgalomanalízist, win2003 sbs-t tettem fel, és annyi ideig futott amig a drivereket felpakoltam hozzá(mondjuk ez az ibm agymenésének köszönhetően, amit a driverek telepítésére kitalált, volt vagy 1,5 óra, de ez más tészta). Na a lényeg hogy ezalatt ip alapu forgalom csak munkacsoport/tartomány feltérképezés volt. Mivel ma már nem volt időm, üresjáratba nem hagytam(automatikus frissítések meg stb miatt), ezt majd hétfőn megnézem még valszeg.

    Meg jövőhéten sztem fel kell majd tenni egy xp prof-t is újra, aztán azon is megnézem ugyanezt, hátha csak annál kukkol az ms:))
    Üdv.: steveetm

Aktív témák