Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    Nos akárhogy is nézem, a zene lejátszása formátumtól függetlenül, a következő módon történik:
    - dekódolja a lejátszó a formátumot PCM-be
    - elküldi a hangkártyának (API-n keresztül, tehát lejátszótól függetlenül ugyanúgy megy)
    - hangkártya elvégzi a DAC konverziót, és kiküldi a jelet

    Megnéztem foobar-t, függetlenül attól, hogy milyen formátumot nyitok meg, ugyanannyi memóriát foglal lejátszás közben, tehát a bufferelést is formátumfüggetlenül végzi.

    Innentől kezdve az egyetlen, és kizárólagos különbség az egyes formátumok között a dekódoláskor, illetve az ezzel kapcsolatos műveletek elvégzésekor lehet (itt arra gondolok, hogy pl. wavot gyorsabban dekódol, akkor hamarabb telítődik a buffer, míg flac esetén lasabban. Vagy épp fordítva, hogy ha az IO művelet a szűk keresztmetszet). Ha itt hallható különbség keletkezik, akkor az viszont implementációs hiba (akár a flac encoderben, akár a decoderben, akár a zenelejátszóban).

    Szóval amit le kéne tesztelni, hogy egyrészt minden lejátszóval fenáll-e ez? Ha igen, akkor nem lejátszó függő. Aztán nem tudom van-e többféle flac decoder, ha igen, azokkal is lehetne végezni tesztet... ha ott sincs hiba, akkor csak az encoder marad, viszont akkor az könnyen azt jelenti, hogy maga a flac formátum hibás.

    Mondjuk az egész előtt én még mindig azt mondom, hogy kéne normális vaktesztet végezni :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák