Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szabolcs22

    tag

    Most hétvégén én is vettem egy ilyen rendszert! Lehet nem hallottam még "drágább,jobb" házimozikat de a 2.0-ás geniusomhoz képest,amit nemrég eladtam,egyátalán nem szól rosszul:D Az a rendszer az SP-HF 1250X-es volt,azzal is meg voltam elégedve,mihez képest viszonyítva mit tudott. Ez meg ahhoz képest csúcs!!! Bár meg kell mondjam őszintén az a rendszer is hiányzik,mégiscsak kb 3 évig kiszolgált :( :)
    Mostanság tesztelgetem,bár inkább csak halkabban dübörögtetem,nehogy az itthoniak leszedjék a fejem. Volt egy olyan észrevételem, hogy a vlc playerben: jobb klikk a képre,aztán rámész hogy hang/hangeszköz és ott ha beállítod az "A/52 S/PDIF-en keresztül" opciót valóban 5.1 ben fog jönni a hang.Persze ehhez olyan videó is kell:D
    A 2.0-át is hellyel közzel szépen átalakítja 5.1-es hangzásúvá,bár ugye nem az igazi. Visszatérve az eredeti 5.1 re az angol eredeti DTS,nincsenek rá szavak. Zene is kellemesen szólal meg rajta,bár ugye inkább a vezérlőn ha átállítod 4.1-re akkor a legjobb.
    Játékoknál nem tudom még hogy ott piszkálni kell e a hangbeállítást illetve ha esetleg jó lenne,hogy jön ki ott is a legjobban a térhangzás,mert a vezérlőn lévő 3D soundal érdekes itt is úgy tűnik mintha a 4.1 lenne a nyerő. Ha valakinek van ötlete tippje,megírhatná:)
    Ja és bocs hogy nem olvastam vissza XY mennyiségű HSZ-t :)
    Üdv

    [ Szerkesztve ]

    Szabolcs

  • Szabolcs22

    tag

    Pedig nekem is van szaga :D kb 100 kommentel ezelőtt írtam róla h milyen. De tényleg jó,már jóideje használom. A Filmek egyszerűen huuu,persze 1510Kb/s-es angol dts-el :D De a magyar 5.1 es hangokkal is elég jó,amik esetleg kevesebb bitrátát kaptak.
    Sokan írták h pc-n nem világít a decode,na mégegyszer aki most csatlakozik.
    Giga alaplapom van realtek integrált hangkarival digitális koax bemenettel.
    Alapból úgy volt beállítva a hangkártya hogy 2.0 és akkor én váltogattam a funkcióit hogy szóljon. Mikor filmet néztem,akkor pedig a vlc playerben van egy olyan funkció hogy jobb klikk
    hangbeállítás és spdif-en keresztül küldi a jelet. Játékban ha van olyan beállítás 5.1,akkor asszem ott is ugyanez van átáll erre,de ez nem biztos.
    Másik lehetőség: beállítottam a hangkarinál az 5.1 es kimenetet,és akkor állandóan a decode világít és elméletileg ha pl zenét hallgatok (ugyan nem tudok váltogatni a funkciói között a loginak h 4.1 stb) akkor automatikusan csak 2.1 be szól,tehát sztereoba. A filmnél is ugyanígy átáll a vlc-be de még így is meg szoktam csinálni azt a lépést amit előbb írtam, hogy átteszem a hangbeállításoknál a kimenetet.
    Játékról annyit hogy COD MW-be is szépen adja magát,ez is az is át van állítva 5.1 re és tényleg olyan mint egy ászabb füles,hallani mindent és nem kell azért üvöltetni!
    Kérdés: Én már döngettem bő 80%on de próbáltam a 100%-ot is,de mikor 100 volt elkezdett csukladozni a cucc,tehát ingadozott a hangerő. Nem tudom h mitől van. Nem tud felvenni annyi kraftot amit szeretne? De a mély sem ad már szép basszust,ha 100on van. Jó gondolom annyit bíír amennyit. Kb 80% on mondom azt hogy ott még jó a hangja a mélynek is,nem csuklik meg a hang se. Tehát igen kérdés,mitől lehet a csukás,illetve hogy a mély "sem szól" csak "puffog". Nem tudom úgy leírni...

    Szabolcs

  • Szabolcs22

    tag

    válasz saril #445 üzenetére

    Aha,nem is szoktam sokszor úgy járatni és ha megy is úgy,akkor a gyári alapra én is visszateszem a hangfalak hangerejét a vezérlőm.Kibélelést meg lehet kipróbálom ha lesz időm.Bár annyira nem hallok recsegést cicergést,rezonálást,amiket írtatok.Hát igen a hangja mégjobb lehet úgy,annyi biztos.

    Szabolcs

  • Szabolcs22

    tag

    válasz saril #445 üzenetére

    Annyit had kérdezzek még,hogyha az előlapi imbusz csavarokat leszeded,akkor csak az előlap jön le,vagy kijön a hangszóró is ahogyan a képeden látszik??
    Illetve mégegy érdekes kérdés nemcsak neked: Elméletileg akkor ezeket a sateliteket lehet más erősítőhöz is csatolni? Illetve fordítva,hogy a mélyládához másfajta sateliteket is lehet csatolni?Persze ami műszakilag passzol is hozzá.

    Szabolcs

  • Szabolcs22

    tag

    válasz super!!! #451 üzenetére

    Aha,jól van Köszi! Nagyjából otthon vagyok a témában,mivel hogy már én is jóideje bújom a fórumokat,de nem csak a hangcuccal kapcsolatban. Vonatkozik ez a PC-re is. Amit nem tudok igyekszem megtudni,utánajárni. De így könnyebb ha már fent vagyok és kérdez az ember.

    Szabolcs

  • Szabolcs22

    tag

    Sajnos nálam is,sőt van mikor film közben is,pedig nincs síri csend a filmben és utána effekt,tehát megy folyamatosan a duma vagy akármi,egyszercsak egy pillanatra megszakad a hang és kivillannak a "hangszórok" a kezelő szerven.
    Alaplapi hangkarim van egy gigabyte 880ga-ud3h személyében,amibe realtek hd audio codec van és akárhány informatikus szakit megkérdeztem,nem ajánlanak plusz tizenezerér jobb hangkártyát bele! Azt mondom elhiszem nekik,mert 10ből mondjuk 7-9 ember miért lenne a saját boltja,munkahelye ellensége! Mert ugye végül is nem rábeszélnek a termékre hanem lebeszélnek róla!
    De már én is jóideje használom,azaz tavaly december óta. Korábbi hozzászóásaimban is dícsértem a cuccot,most is!
    Egy példa,jurrasic park 1 rész,mikor a földbe lőnek a sotival,hogy ultrahanngal vizsgálják ami a föld alatt rejtőzik,na ott nyomattam asszem 640 Kb/s es DolbyDigital hanggal (5.1)
    És nyomattam közel tömörítetlen angol DTS-el ami 1530 (mondjuk 1530 +/-) Hát hadd ne mondjam van különbség!!! De például egy dumás filmnél mint amilyen most a Bébisintér volt,hát ott sztem teljesen mind1 hogy magyar dolby 640 vagy angol dts 1500.
    Nem egy effektvadász film.
    Ha lenne egy nagyobb rendszer később,mert a logi szedné magát a tervezőivel eggyütt,akkor arra biztos beruháznék,persze ha addig is lenne munkám.
    Elméletileg ez is 500W,de sztem nálunk rossz a hangvisszaadás, mert a faház,amiben lakunk el is nyeli,szigeteli a hangokat,meg vezeti is. Azaz ha kint vagy a basszust hallod dübörögni,ám magukat a magas hangokat elnyomja a házfal. Ahogy a tetőtéri ablak alá megyek elhalkul,ahogy távolodok és "szembe" esik az ablak úgy ismét elkezd erősödni a hang! (persze nyitott ablaknál).
    Igazából a mélynyomót is ha kicsit feltekered és megy maxon a tuci tuci,egyből letilt,utána megint rákezd,letilt,persze ha leveszed a hangerőt normálisan szól tovább.
    Észrevétel még az,hogyha hangosabban szól akkor ugyanarra a zeneszámra nem árt egy kicsit más EQ beállítás,mert "sok" a magas hang,ami a mélyet elnyomja picit.
    Így az EQ-n a mély frekvenciákat tolom fel egy kicsit vagy a magasagból letekerek egy kicsit!
    Köszi aki elolvasta!Aztán ha valaki értelmeset hozzászól,szívesen olvasom!
    Üdv nektek idegenek! :DD

    Szabolcs

  • Szabolcs22

    tag

    válasz GabN73 #848 üzenetére

    Eddig nekem sem volt vele gondom. Megy halkan,hangosan. A védelem jó benne mert ha például tuc tucnál max hangerőn nem bírja a strapát letilt...Erre a megoldás,hogy lehalkítod:D
    Amióta megvettem,mindig élvezem a hangját. Én meg úgy tudtam hogy az spdif digitális bemenet jobb mint a koax analóg.... Azért is vettem olyan alaplapot,hogy direktbe így rá tudjam kötni.

    [ Szerkesztve ]

    Szabolcs

  • Szabolcs22

    tag

    válasz dudika10 #852 üzenetére

    Értem én. De a koax az az analog bemenet az spdif pedig a digitlis.
    Amúgy meg ahány számítástechnikussal beszltem,mind azt mondta hogy az új realtek hd driverekhez,chipekhez az alaplapon nem szükséges hangkari,annyit nem változtat a minőségben, vagy csak elhanyagolható, ami szabad füllel nem hallható.

    [ Szerkesztve ]

    Szabolcs

  • Szabolcs22

    tag

    válasz Lézerparaszt #865 üzenetére

    Ha bevan állítva a driverben az 5.1 ahogy előbb írtad, akkor igen világít a decode és olyan hangot ad ki épp amilyen a forrsá. Tehát zenénél nekem is csak 2.1 egy-et mutat a vezérlőn de mikor megnyitok egy filmet,akkor meg már 5.1.
    De hátha a többi okostojás jobban tudja... Tisztelet a kivételnek!
    A hangkariról meg szintén tán többet tudnak.
    Nekem a 2.0 Genius-hoz képest is csodaszámba megy a hangzása egy Gigabyte 880GA-UD3H alaplap gyári realtek hd audio chipjével!

    De kíváncsi lennék már egy Asus Xonar XY hangkárytára ha már ennyire mondogatják hogy jó...Tehát filmhez zenéhez játékhoz melyik illik?

    [ Szerkesztve ]

    Szabolcs

Új hozzászólás Aktív témák