Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oso

    csendes tag

    Üdv!
    Én több mint egy éve vettem egy Z623-at. Tulképpen mindent leírtatok már előttem, ami a hangzást, hangerőt, minőséget, stb. illeti. Ilyen szempontból magam is elégedett vagyok a cuccal. Ám nekem van vele egy kis problémám. Nekem már egészen korán, kb. 2 hónaposan elkezdett recsegni-ropogni, sercegni a hangerőszabályzó poti. Azóta is változatlanul hajlamos erre, de érdekes módon ha sokszor tekergetem, aktívan használgatom, akkor alig hallani, sőt, ha nagyon sokat birizgálom, akkor szinte nem is recseg. Viszont amint nem nyúlok hozzá egy kis ideig, nagyon tud recsegni. Pl. ha 1 napig nem használom, akkor baromira tud ropogni-recsegni, egy kissé zavaró, idegesítő. Azon csodálkozom, hogy erről nem ír soha senki semmilyen fórumon. Egyedül vmelyik webáruház termék hozzászólásai között találtam 1x olyat, hogy vki leírta, hogy nála is recsegésre hajlamos a potméter. Vajon másnál azért nincs ilyen, mert az enyém a rossz ebből a szempontból, vagy esetleg mindenki más hallgat erről? Ez vajon mennyiben számít hibának? Egy ilyen árú hangcuccnál én elvárnám egyébként, hogy távirányítóval rendelkezzen, de ennél ugye ilyen nincs. Amúgy a hangfal bekapcsolásakor tud még nagyon pattogni, recsegni, kimondottan csúnya hangokat ad. Azt nem mondhatom, hogy időről-időre egyre rosszabb, inkább stabilan ugyanúgy recseg már egy éve. Elvileg ettől még komolyabb baja nem lesz, használható, de sokat ront az élvezhetőségen, főleg ha pl. zene közben a hangerőt állítva recseg-serceg, mint az állat. Nem tudom, hogy por mennyire okozhat ilyet, mert ha erősen megfújkálom a potinál, meg sokat mozgatom, akkor mondom, egy idő után szinte teljesen jó lesz, de csak rövid időre. Garis ugyan a cucc, de kétlem, hogy ilyesmi miatt cserélnék, vagy mit tudom én. Ettől függetlenül tudom ajánlani én is mindenkinek, ahol kis hely áll rendelkezésre, ott ez nagyon praktikus tud lenni.

  • oso

    csendes tag

    válasz SsPL711 #181 üzenetére

    Egy jóval korábbi kommentben én már írtam, hogy sajna kiábrándító recsegést, ropogást tud produkálni a Z623 hangerőszabályzó potija. Ezt többen meg is erősítettétek itt, de érdekes módon egyáltalán nem mindenki jegyzi ezt meg, mint előnytelen tulajdonságot. Ezek szerint nem törvényszerű, hogy mind ilyen? Csak mert korábban arra a megállapításra jutottatok itt, hogy valszeg mérnöki tervezési hiba állhat ennek a hátterében. Ha igaz, hogy az ellenállás alulméretezett, akkor miért nem mindenkinél ilyen recsegős? Vagy olyan sok az igénytelen (már bocs), és ezzel nem is törődnek?
    Én a 2. Z623-at használom, mert az első is nagyon recsegett. Ott viszont egy idő után már a főkapcsoló is nagyon durván pattogott, recsegett, és egyre rosszabb lett. Azt nekem végül is cserélték egy zsír újra. Örültem is, csakhogy az újnál ugyanúgy megvan ez a hangerőnél. De legalább itt a bekapcsoló jó (egyelőre). Igazából már megbékéltem vele, de nagyon márka romboló ám ez. Nem értem, hogy ezt hogy engedhetik meg maguknak. Főleg, hogy már sok éve piacon van ez a termékük. Akkor meg miért nem javították ezt? Nyilván számtalan visszajelzést kellett, hogy kapjanak már eddig erről. Én egyébként találkoztam több, kisebb Logitech 2.1-gyel, és egyiknél sem volt ilyen probléma. A 7000 Ft körüli LS21 se recseg egyáltalán. Úgyhogy ez a Z623-nál több, mint gáz szerintem. Pedig semmi más bajom nem lenne vele.
    És még egy nagyon érdekes tapasztalat, amire szintén jó volna némi magyarázat. Azt találtam ki, hogy beállítom adott pontra a hangerőszabályzót, és utána már csak szoftveresen fogom vezérelni azt. Magyarul nem fogok fizikailag a potihoz nyúlni, vagy csak nagyon ritkán, hogy ezzel is kíméljem hosszabb távon. Nos, ez nagy tévedésnek bizonyult. Ugyanis rájöttem, hogy minél kevesebbet használom, annál rosszabb. Méghozzá olyannyira igaz ez, hogy ha nem nyúlok hozzá, akkor egy idő után majd szét szakad, akkorákat durrog, pattog, ahogy állítanám rajta a hangerőt. Így tehát a konklúzió részemről az, hogy mindenképp használni kell, mert ha serceg is, de fényévekkel halkabban, mintha direkt nem piszkáljuk. Nekem már a 2. szettet nincs kedvem visszaküldeni nekik, mert minek? Hogy a harmadik is recsegjen? :-)

    [ Szerkesztve ]

  • oso

    csendes tag

    Üdv újra!
    Korábban én írtam arról, hogy az iszonytató potméteres + főkapcsoló recsegés-ropogás miatt gariztattam a cuccot, minekután megküldtek számomra egy zsír új darabot. Ez szuper is volt, most azonban picit kezdek aggódni újból. Én a poti sercegéssel már egyáltalán nem foglalkozom, ezen már rég túl vagyok, elfogadtam így, nem birizgálom sokat, szoftveresen ez simán áthidalható.
    Hanem egy ideje azt tapasztalom, hogy közvetlenül bekapcsolás után hallok egy-két kisebb pattogást. Nem minden esetben, de most már nem egyszer előfordult. Kizárólag a bekapcsolást követően, utána néhány másodperccel.
    Írjatok valami megnyugtatót! :)
    Nagyon remélem, hogy nem megint a kapcsoló szarakodik. Még a végén az lesz, hogy közvetlenül a 220V-ból kell ki-be rántani, hogy ne legyen a kapcsolója használva. De ez elég nagy gáz lenne azért. Remélem nem akar ez a mostani is elhagyni...

Új hozzászólás Aktív témák