Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SsPL711

    őstag

    válasz Meelt #85 üzenetére

    Azt értem az irányítottságon, hogy ha leülök a PC asztalhoz és a füleim felé irányítom a szatelliteket, akkor elég a magas és közép tartomány mennyisége.
    De, ha kicsit is mozgatod a szatellitet, vagy a fejed a szatellitekhez képest akkor máris változik a hangzás, ugyan ez volt a Z3-assal is. Ha nem a gép előtt ülök és csak úgy megy a zene, akkor jóval kevesebb közép és magas hang tartomány mennyisége.
    Magyarán ideális pozícióban megfelelő a közép és magas tartomány mennyisége.

    A házimozi hangfalaimnál is ez a helyzet, mikor sztereóban hallgatom, de ennyire nem irányérzékeny a magas és közép tartomány. Ott inkább a hangzáskép irányérzékeny, a megfelelő lehallgató pozícióban érvényesül a megfelelő tér, 2.1 és 5.1 esetében is.

    Fullon hallgatni nem tudom mi értelme van, ez nem hangosító eszköz, nem bulik rendezésére való.
    Ez egy "sima", PC periféria, főként filmnézésre kihegyezve, ezért is van THX minősítése.
    Hang teljesítményben szerintem a házimozi rendszerem is lenyomja.

    [ Szerkesztve ]

    NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

  • SsPL711

    őstag

    válasz Meelt #85 üzenetére

    Próbáld meg, hogy ha úgy vannak elhelyezve a szatellitek pl., hogy szembe ülsz a monitorral és a szatellitek a monitor két szélén vannak az asztalon, akkor fordítsd el a szatelliteket úgy, hogy ne a füled középpontja felé nézzenek.
    Tehát NE magad felé fordíts őket hanem inkább magadtól el, aztán forgasd vissza egyszerre a két szatellitet a füled felé vissza, mozgatás közben hallgass valami zenét, megfogod érteni miről beszélek.

    [ Szerkesztve ]

    NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

Új hozzászólás Aktív témák