Keresés

Aktív témák

  • UMFBiker

    csendes tag

    Sziasztok,

    Megláttam ezt a topicot és csatlakozom a Mediaplay táborhoz :DD

    Két hete vettem, az asztali gépemen és a notebookomon is használtam. Nagyon tetszik.
    Csak így röviden.

    Először nehéznek és nagynak tűnt (eddig Samsung optikaim volt), de nagyon gyorsan megszoktam. Kellemesen ''siklik'' az asztalon, ágyon, gatyán vagy épp ahol kell.
    Én úgy voltam a vételnél, hogy megláttam és nagyon megtetszett, a unkciók és design terén. Aztán megnézterm az árát, és kellett egy óra ott a polcoknál még eldöntöttem hogy ez kell. Én is 12990-ért vettem a ''.... azért nem vagyok'' boltban, máshol lehet olcsóbban megkaptam volna, de azt ott döntöttem el hogy kell egy ilyen. Először behidaltam az árán, és mérlegelnem kellett hogy megéri e ennyiért.

    Frankón ''megy'', pontos, kellemesen gyorsra szabható, nem késik, kényelmes, nem látható tartományban van az érzékrlője, és szép kéken világít az összes média gomb, erős a rádiója (próbálgattam a távokat), ja és automatikusan a használt lejátszóra áll rá (Media Player, Winamp, Power DVD,.....) nem kell manuálisan configban átállítani, csak elindítom a progit és megy hozzá. Egyedül a Media gomb használatát kell manuálisan konfigolni hogy mi legyen az alapértelmezett.

    Nem bántam meg, nagyon bejött. Ja és nem mindenkinek van ilyen
    :DD:DD

    Bocsi hogy hosszú voltam. Remélem nem uncsi.

    VK

  • UMFBiker

    csendes tag

    Hali,

    Játéknál még nem próbáltam, de majd talán jut rá időm. Főiskolás vagyok, aztán csak hétvégén vagyok itthon, és sok a teendő amúgy is.

    Sztem játékban is jól ''megy'', nem hiszem hogy gond lenne vele. Ha sikerült kipróbálnom majd írok, addig is én is várom a hozzászólásokat, tapasztalatokat.

    Üdv,

    [Szerkesztve]

    VK

  • UMFBiker

    csendes tag

    :))

    Hát jó írjunk, de mivel most Kanizsán vagyok, nem tudok egeret tesztelni.

    Bár a hétvégén volt egy olyan tapasztalatom, hogyha a pockot túl közel vittem a vevőjéhez akkor egy picit beakadt a mozgása. Ez sztem csak a vevőkörzet ''belső'' határa miatt lehetett, nem is foglalkoztam vele igazán. Játékban meg majd ezen a 7végén próbálom ki, mert most már ideje lenne.

    Azt nem tudod sacc per kb-ra hogy menni idő alatt fogy le az elem? Mert utána akksit akarok használni, és az biztos tovább bírja.

    Egynelőre ennyi :D

    Üdv,

    VK

  • UMFBiker

    csendes tag

    Hát először mi is gondolkodtunk, hogy mivel van megoldva az optikája. Aztán rájöttünk hogy nem látható tartományban van a LED hullámhossza. Egyébként tökéletesen működik az egér csak ebben a ''holtpontban'' csinálja ez a dolgot hogy megakad. Azon kívül pöpecen megy.

    Ha az akksi/elem fél évet kibír akkor nagyon energiatakarékos lehet, de ezt az idő tudja inkább megválaszolni majd.

    A game-es tapasztalatot meg majd írom, hogy mi lett. Már nagyon kíváncsi vagyok :D

    VK

  • UMFBiker

    csendes tag

    Hali,

    Sajna nem tudtam hazamenni hétvégén, majd talán a következőn és akkor tudom tesztelni a pockot. :( Aztán akkor majd írok.

    VK

  • UMFBiker

    csendes tag

    válasz Totyi #52 üzenetére

    Hi all,

    Már jó régen írtam be. Végre van időm. :)

    Na nézzük: Hogy milyen progihoz jó a pocok? Sokféléhez. Az egérhez adott driver+segédprogi combo nem rossz, de a mediaplay-t én sem használom. A tálcán a segédprogijában a beállításoknál meghatározhatod hogy a media gomb mit indítson alapértelmezettnek, nekem eddig mindegyik telepített progit felismerte és müxik is szépen.

    Játékos tapasztalat: Engem is óvtak hogy rádióst játékra ne, meg a durvább kif.-ek, hogy ''.... vagy, hogy rádióst játékra''...stb. Azt mondják lassabb, hát én nem vettem észre. Nézzük csak mik voltak a játékok amiken teszteltem:
    CS (nem vettem észre hogy lassabb lett volna, meg akármilyen probléma lenne), Black&White (ehhez nek kell gyors egér, de itt se szórakozott),
    Dungeon Siege 2 (itt is működött rendesen),
    Enter the Matrix (semmi probléma).
    Sorolhatnám még, de sok lenne és sehol nem találtam kivetni valót. Ami tetszett hogy a hangerőt tudtam játékokban is használni normálisan, illetve a mediagombokat. Egy kettő érzékenyen reagált, de megbírkózott a feladattal.
    PSP-ben és Photoshopban is ment rendesen, finom mozgás érzékeny rekciók (épp csak el nem sírta magát ha bénáztam... :D )

    Alapjában véve a kompatibilis lejátszó progikat a beállításoknál automatice felismeri, nincs gond velük. pl: Mediaplayer, Winamp, PowerDVD, stb...

    VK

  • UMFBiker

    csendes tag

    válasz kamikaze boci #55 üzenetére

    hi megen,

    nem találkoztam semmiféle buggal és hasonló cuccokkal. Inkább a géped szoftveres környezetét vizsgáld sztem. Remélem nem egy Micros... bérenc vagy. Normálisan is le lehet írni az észrevételeket. :F

    Totyi: A festéken nem látom hogy kopna pedig sokan használjuk a családban.

    VK

  • UMFBiker

    csendes tag

    válasz kamikaze boci #59 üzenetére

    MODERALVA Igen lehetnek elvárásaid egy egérrel kapcsolatban. Esetenként felnézhetnél a Logitech oldalára és megnézhetnéd van e frissítés agyas (hűűű és van). A másik meg ha problémád van az egérrel tudod ott van egymenüpont Support/Contact vagy hasonló. Remélem tudsz angolul. Esetleg olvasd el az eddigi véleményeket, mert képzeld azt is jegyzik. És még egy titok: programozható a forward/backward billentyű, csak csak az a fránya nagy sietség. Az, hogy mit utálok és miért, az legyen az én problémám. A trendi kis szokásaid meg tartsd meg magadnak.

    Totyi: Takarítást próbáld meg vízzel :D, alkohollal óvatosan, mert oldhatja a festéket.


    PS: Több gépen is próbáltam + Notebookon és nem volt probléma. (Jujj de szerencsés vagyok)

    [Szerkesztve]

    VK

  • UMFBiker

    csendes tag

    válasz kamikaze boci #61 üzenetére

    Nem a hozzászólással volt bajom hanem a stílusával. Beszélek itt egy alapvető köszönésről, mert nem nagyon láttam hogy írtál volna már ide. A személyeskedést meg hagyjuk, nem idézek keresd ki te. A Micros.. poénnak szántam, ha nem veszed, hát ez van. Igen más szemmel nézem az egeret is mert nem vagyok megszállott. Lehet hogy egerekről nem tudok újat mondani, de nem ez a fő érdeklődési köröm. És egy utolsó idézet: ''Ne ítélkezz, hogy ne ítéltess!''

    A vitát én is lezártam.

    VK

  • UMFBiker

    csendes tag

    válasz Totyi #63 üzenetére

    Hát a kopás ellen nem tudok jó ellenszert (esetleg pici festék, ha találsz olyan színárnyalatot)
    Na jó ezt nem gondoltam komolyan. Esetleg azért kophat mert pont hogy pihenteted az ujjad rajt és odaizzad, a festék meg nem túl vastag, a bal gombon meg mindig mozog az ujjad, és tud szellőzni. Ez csak egy teória. Ez kb olyan mint a régi samsung egerem ami kikopott, pontosabban kisimult a használattól a gombokon. Most így hirtelen passz. Nemtom milyen műanyagból van, az anyag jellemzőit sem tudom. Mondjuk ha nekem is elkezd kopni, majd jobban szemügyre veszem.

    VK

  • UMFBiker

    csendes tag

    Elfelejtettem mondani, h Kanizsán láttam egy német kereskedelmi lánc üzletegységében egy Sweex egeret, ami nagyon hasonlóan nézett ki, csak tiszta ezüst volt, nem volt gumírozva, más volt egy picit a kialakítása (középen vastagabb), de a gombok elhelyezése a media gomb kivételével ugyan így voltak, csak elméletileg más funkcióval (egyből észre lehetett venni honnan jött az ötlet), ja és rádiós az is. :((

    VK

  • UMFBiker

    csendes tag

    válasz jazzkifli #66 üzenetére

    Szia,

    Ha tényleg akarod vezérelni a gépet, akkor igen. :)

    A 3m relatív, függ attól is hogy mi van az útjában. Meg egy kicsit pontosabban, miért kell 3m-nél nagyobb hatótáv? Rajtad múlik hogy mennyire van szükség. Nekem müködött kb. 4-5mre is a szobám egyik sarkából a másikba pölö.

    A gombok háttérvilágítása nem mindig működik, csak ha vmelyik media gombot használod, és rá kb 5 msp-re ki is alszik szép fokozatosan. (erre egyszerűbb válaszolni :P )

    VK

  • UMFBiker

    csendes tag

    válasz jazzkifli #68 üzenetére

    Hali,

    A világítást nem tudod kikapcsolni, de szerintem amennyit világít az szükséges is lehet :)

    Az elem kb. 3 hónap, de már akksikat használok amik szintúgy jelzem a 3 hónapot, de pontosan nem tudok mondani intervallumot, mert öcsikémék nem kapcsolják ki, tehát folyamatosan ment, én pl kikapcsolom ha nem használom, szóval ez inkább vegyes használat.

    Dióhéjban ennyi.

    VK

  • UMFBiker

    csendes tag

    válasz jazzkifli #70 üzenetére

    Ok, kíváncsi vagyok a véleményedre. Végülis ez a fórum már nem nagyon menne :) :)

    VK

  • UMFBiker

    csendes tag

    válasz jazzkifli #72 üzenetére

    Hi,

    Igen jól vetted észre, mert a progijában beállítható, hogy a görgő az alkalmazások között váltson, meg még a másik 5 funkció, amit hozzá akarsz rendelni.

    Gépkikapcsolást nemtom hogy lehetne vele megoldani, én billentyűzetrő tolom :)
    Nézegettem a driverét, és nem találtam még az otherben sem egyik gomra sem hogy switch off vagy power off. Ezt sajna nem tudom.

    A win hangerőszabályzót használja, ami szerintem is gut, nem kell menüzgetni meg minden ilyen. Én a dokkolóval együtt használom az usb-jét, és azóta nincs gondom. Arra gondolok, hogy áryékolhatja a ház, egyéb tárgyak amik közben vannak azért ugrálhatott.

    Üdv, [---VK---]

    VK

  • UMFBiker

    csendes tag

    válasz Rockford #74 üzenetére

    Hali,

    Az uccsó beírásom óta történtek dolgok a gépem körül, és érdekes módon már nem ugrál, nincs semmi idegesítő (volt közben sw frissítés, kábelesről sima usb-tip-re cseréltem a gépes csatlakozást, meg elkészült mellette az új rendszerem) Tökéletesen működik a 3.4-es HT Pentiummal (most azon van), és az 1.5-ös Celeron M-es Notival is. Mostanában már semmiféle problémával nem találkoztam. Ja közben volt asztalcsere is (bár az eddig sem befolyásolta igazán a működést).

    Én is akksikat használok (átl. 1850-2600 mAh-s / Hama,Energizer...stb) és még a 700mAh-snál sem problémázott amikor véletlenül azt tett bele az öcsém.

    Esetleg próbáld meg frissíteni a logi honlapjáról a progiját, bár asszem a progin keresztül is lehet frissíteni.

    VK

  • UMFBiker

    csendes tag

    Sziasztok,

    Nagyon régen nem írtam ide, de ma történt egy olyan dolog ami még reményt ad ebben az országban.
    Írtam a Logitech Supportnak, hogy igen, tényleg kopik az egerem, és nagyon zavar (persze odaillő technikai kérdésként és normális hangnemben).
    A főbb levélváltások után (adatok, sorozatszám, elérhetőség, mért nem cseréli vissza az eredeti kereskedő...), ma küldtek egy e-mailt, hogy Kostenlos/Free/Ingyen kicserélik a kopott pockot egy MX610 Cordless lézeresre.

    Funkcionalitásban nagyjából ilyen (Mediagomb nincsen rajt + előre-hátra léptetés, de van két másik + mute gomb, plussz lézeres), elfogadtam a garanciális cserét.

    Még nem volt gondom garanciák miatt, de ez egy hatalmas + pont a Logitechnek.

    Gondoltam megosztom veletek, ha még egyáltalán olvassátok.

    PS: Az indokuk az volt hogy a Mediaplay-t már nem gyártják, de van helyette másik.

    :R :D :C

    VK

  • UMFBiker

    csendes tag

    válasz jazzkifli #79 üzenetére

    Nos az MX610 is rádiós (2.4 GHz-es ugyanúgy + 27MHz-es szűrés, ha jól emlékszem) és ceruzaelemes. Az egér pótlásáról, még annyit hogy nem nagyon különbözik a Mediaplaytől (hangerő szabályozás + amit nagyon hiányoltam a Mediaplayről az a mute gomb), ezen másik két gomb van e-mail jelzés és messenger meg a tetején elemkijelzés. Azt még nem tudom mennyire programozhatóak a gombjai, majd kiderül. Megszerettem a Mediaplay-t is, ezért most keresek alkatrészt hozzá (elemfedél + USB vevője), mert ezeket kell csak visszaküldenem. A poén hogy persze tökéletesen működik, csak ezek kellenének, most hajtom őket, és akkor jó lesz a notimhoz. ;]

    VK

  • UMFBiker

    csendes tag

    válasz TokLac #91 üzenetére

    Üdv mindenkinek,

    Nos amit én csináltam - tudván, hogy a media marktban 1 év gari van, az egér dobozára ill kézikönyvére meg 3 év gyártói garancia van - az az, hogy küldtem a logitechnek (európai központnak) egy kultúrált mailt, hogy mikor vettem az egeret, milyen kopásjelenséget tapasztaltam, és hogy az ember nem várná el ezt egy 13e Ft-os egértől, főleg nem 1 év használat után. Erre kaptam a választ, hogy sajnos ők is tudnak a hardver jelenségről, küldjem el a blokk, számla, miegymás másolatát mailben, illetve a kért adatokat (név, cím, mail, egér sorszáma, egér gyártási száma). Utána a következő mailben felajánlották, hogy mivel ezt a típust már nem gyártják egy MX610-re cserélnék, elfogadom-e. Persze igent mondtam. Akkor küldték a címet hogy hova kell küldenem az elemfedelet és a kettétört USB vevőt. Meg sem várták, hogy megérkezzen, mert UPS-től már 4 nap múlva csengetett a futár a zsír új dobozolt MX610-el. Az utolsó levelükben leírták a csomag azonosítóját, hogy nyomon tudjam követni. Teljesen korrekt intézés volt, nem akadékoskodtak.

    A te esetedben annyiból necces, hogy hozzányúltál már, ez lehet garivesztési ok is sajnos. Meg kell próbálni, mást nem tudok javasolni.

    VK

Aktív témák