Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • a8l

    aktív tag

    válasz aero. #78419 üzenetére

    A km-t nem mindegy hogy 1 év alatt futja le vagy 12 év alatt mint jelen esetben, van sok minden ami időre megy tönkre és nem csak futott km-re.
    Ez egy a8, ez van. 0km-rel vettem ezt az autót 2005-ben, voltak sokkal csúnyább hibák is pár ezer km-nél.
    Pl 3e km-nél egyszercsak felrobbant a klímakompresszor, 5cm lyuk lett az oldalán. Amit gariban cseréltek de szarul és 2 év múlva megint beszart, akkor már saját zsebből vettem egy bontottat ami azóta is jó.
    De volt majdnem kigyulladó gyújtótrafó 24e km-nél(2011-ben visszahívták és cserélték az összes trafót), MMI halál 16e km-nél, bose erősítő halt meg akkor.
    Kulcs nélküli rendszer vezérlője is 2x halt meg. Navi meghajtó is 2x, egyszer csak a meghajtó behalt, cseréltem bontottra, 4 évvel később meg a drive halt meg benne. Szerencsére amig nálam volt 9 év alatt 118e km-en nem volt drága baja egyszer sem. 9 év alatt kb 1M-t költöttem rá ebben a szervizek is benne voltak, ez nem túl sok. Az idő előrehaladtával lett egyre megbízhatóbb.
    Volt még pár apróság. Az első 30e km-en több baja volt mint utána 70ezer km-en.
    Miután megvették cseréltek vezérlést, meg váltóolajat. 1 évvel később letérdelt a két első légrugó ami természetes ennyi idősen. A szervópumpa már közel két éve ilyen, nem is értem hogy lehet vele így menni, nálam kb 1 napig lett volna ilyen. Mostanra megint összejött pár dolog. Pl az abs vezérlő sima bosch, az összes vw-ben ez van, és be is hal, ezer helyen javítják, gondolom vmi forrasztás elenged vagy hasonló kis baja lesz. Begyújtja a parkolófék és lámpamagasság állító hibalámpát meg az abs est-t is, az abs-ben a bal hátsó szenzort reklamálja, ami már új, a többiben meg az abs modul hibát ír. Német fórumon írták hogy ez a baj vezérlőt kell javítani, ha ezek a jelenségek.
    De ezekkel együtt is ez még egy nagyon jó autó, a motorja gyönyörűen jár, fődarab még nem szart be eddig. Soha nem állt meg vagy hagyott ott sehol senkit. Gázzal igazi takarékos utazó autó egy ilyen, motor váltó elég megbízható, csak olaj és víz legyen benne. Gáz miatt meg a tankolás se drága.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák